Son Aranan Sihirdarlar
Zyra Şampiyon Simgesi
Zyra
Dikenli Cazibe
Büyücü
Destek

Zyra ŞAMPİYONU HAKKINDA

Zyra İstatistikleri
Can Değeri 499.32 (Seviye Başına: +74)
Can Yenileme 5.69 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 334 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 8.5 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 53.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.11%)
Saldırı Menzili 575
Zırh 20.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 340

Ölmekte olan bitki Zyra, kaderinin dizginlerini eline alma arzusuyla, hayata baştan başlamak için bilincini bir insan vücuduna aktardı. O ve türdeşleri yüzyıllar önce Kumungu Ormanı'nda sarmaşık dallarını ve dikenlerini kullanarak egemenlik kurmuş, bölgelerine ayak basan her hayvanı yemişlerdi. Yıllar geçtikçe, hayvan nüfusunun soyu tükenmeye başladı. Yiyecek gitgide azaldı. Son türdeşleri solup giderken, Zyra'nın elinden tek gelen çaresizce durmaktı. Tek başına öleceğini düşünmeye başlamıştı ki dikkatsiz bir büyücünün gelişiyle kurtuluş fırsatı çıktı.

Zyra yıllardır ilk kez bir yaratığın kendisine bu kadar yaklaştığını hissediyordu. Açlık onu büyücüye itiyordu ama daha derinlerde onu zorlayan başka bir içgüdü de vardı. Kadını dikenleriyle kolayca sardı. Fakat bu son yemeğinin tadını çıkarırken, zihnini yabancı anılar işgal etti. İnsanlarla hayvanların yaşadığı kocaman taş ve metal ormanları gördü. Dallarından kuvvetli bir sihir akarken, hayatta kalmak için güzel fakat riskli bir plan yaptı. Kadının hatıralarını kullanarak, yeni elde ettiği sihri insan şeklinde bir beden yapmaya yöneltti. Kendisini nasıl bir dünyanın beklediğini bilmiyordu; ama kaybedecek bir şeyi yoktu. Zyra gözlerini açtığında, parmaklarının ucunda hazır bekleyen ham güçle kendinden geçti. Ancak bir zamanlar kendisi olan bitkinin solmuş kalıntılarını görünce ne kadar savunmasız kaldığını anladı. Gövdesi ölürse geri çekilebileceği bir dallar ağı, onu yeniden büyütebilecek kökü yoktu; ama gerçek anlamda yaşadığını hissediyordu. Dünyayı ilk defa hayvanların gördüğü gibi gördü ve kötü kötü gülümsedi. Yeniden doğmuştu ve artık çok daha uzağa erişebiliyordu.

”Gülü seven, dikenine katlanır.”
--Zyra

(P) Pasif Diken Bahçesi

Zyra çevresine düzenli aralıklarla tohumlar eker. Seviye atladıkça daha hızlı ekilen tohumlar, 45 saniye etkin kalır. Rakip şampiyonlardan biri bir tohumu ezerse, ezilen tohum ölür. Zyra tohumların yakınında yetenek kullandığında tohumlardan bitkiler filizlenir. Aynı hedefe birden fazla bitki saldırırsa, fazladan saldırı yapan bitkiler daha az hasar verir.

(Q) Ölümcül Sarmaşık

Yere yayılan kalın, dikenli sarmaşıklar patlayarak çevredeki rakiplere büyü hasarı verir. Bir tohumun yakınında kullanılırsa, Ölümcül Sarmaşık rakiplere uzaktan saldıran bir Diken Tüküren bitkisi filizlendirir. Yere yayılan kalın, dikenli sarmaşıklar patlayarak çevredeki rakiplere 60/95/130/165/200 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Diken Bahçesi: Ölümcül Sarmaşık bir tohumun yakınında kullanılırsa rakiplere uzaktan saldırarak 0 (+15% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren bir Diken Tüküren bitkisi filizlendirir. Diken Tüküren bitkisi 750 birim menzile sahiptir ve varlığını 0 saniye korur.


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 800

(W) Aşırı Büyüme

Zyra'nın ektiği tohum, 60 saniyeye kadar varlığını korur. Tohumlar, yakınlarında Ölümcül Sarmaşık veya Kapan Kökler yetenekleri kullanıldığında filizlenerek Zyra için savaşan bitkilere dönüşür. Ayrıca Aşırı Büyüme, Zyra'nın bitkilerinin azami canını pasif olarak arttırır. Varlığını 60 saniye koruyan bir tohum eker. Rakip şampiyonların üstüne bastığı tohumlar ölür. Aşırı Büyüme'nin ortaya çıkardığı tohumlar, küçük bir alanda görüş sağlar ve üstlerine basan rakip şampiyonu 2 saniyeliğine görünür kılar.Zyra her {{ ammorechargetime }} saniyede bir tohum biriktirir (en fazla 8 tohum ekilebilir). Pasif: Zyra'nın bitkileri fazladan %10/20/30/40/50 Azami Can kazanır.


Yetenek Bedeli: 1 Tohum
Menzil: 850

(E) Kapan Kökler

Zyra'nın yerden gönderdiği sarmaşıklar hedefi sarmalayarak ona hasar verir ve rastladıkları rakipleri yere sabitler. Bir tohumun yakınında kullanılırsa, Kapan Köklerden bir Sarmaşık Kamçı filizlenerek kısa mesafeli saldırılarla rakibin Hareket Hızını düşürür. İleri gönderdiği sarmaşık kökler 60/95/130/165/200 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve rakipleri 0.75/1/1.25/1.5/1.75 saniyeliğine yerlerine sabitler. Diken Bahçesi: Kapan Kökler bir tohumun yakınından geçerse, tohumdan 0 (+15% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren ve rakipleri 2 saniyeliğine %30 yavaşlatan bir Sarmaşık Kamçı filizlenir. Sarmaşık Kamçılar 400 birimlik menzile sahiptir ve varlıklarını 0 saniye korurlar.


Yetenek Bedeli: 70/75/80/85/90 Mana
Menzil: 1100

(R) Boğardikenler

Zyra hedef noktada çarpık bir fide oluşturur; fide büyürken tüm rakiplere hasar verir ve temas ettiği rakipleri havaya savurur. Doğanın hiddetiyle hedef noktada büyüyen habis fide, büyürken bölgedeki tüm rakiplere 180/265/350 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. 2 saniyenin sonunda, sarmaşıklar yukarı fırlayarak rakipleri 1 saniyeliğine havaya savurur. Diken Bahçesi: Fidenin içerisindeki bitkiler hiddetlenir ve toplamda %150 hasar vererek hırsla saldırırlar.


Bedel: 100/120/140 Mana
Menzil: 700

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları