Son Aranan Sihirdarlar
Zilean Şampiyon Simgesi
Zilean
Zaman Bekçisi
Destek
Büyücü

Zilean ŞAMPİYONU HAKKINDA

Zilean İstatistikleri
Can Değeri 499.28 (Seviye Başına: +77)
Can Yenileme 5.44 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 360.8 (Seviye Başına: +60)
Mana Yenileme 8.5 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 51.64 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.13%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 19.134 (Seviye Başına: +3.8)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Bir zamanlar, çorak Urtistan topraklarında ihtişamlı bir şehir vardı. Büyük Duvar'ın aşağısındaki çoğu ülke gibi, o da uzun zaman önce korkunç bir Rün Savaşı sırasında yıkılmıştı. Fakat bu şehirden bir kişi sağ çıktı: Zilean adlı bir büyücü. Zamanı saplantı haline getirmiş olan bu büyücüye, şehrin saat kulesinde oturmak çok yakışıyordu. Savaşın yıkımı yurduna yaklaşırken, Zilean tüm gelecek ihtimallerini güçlü bir zaman büyüsüyle tahmin ediyor, barışçıl bir çözüm bulmayı umuyordu. Ama Zilean'ın büyüleri zaman algısını etkiledi. Nereye bağlı olduğu bilinmeyen bir kara şövalye-sihirdar grubu Urtistan'ı yakıp yıkarken, o zamanı kendisi için durdurmuş, düşünüyordu. Hatasını farkettiğinde Urtistan, yanıp yıkılmış bir harabeydi. Bu yıkıma neden olan sihirdarlar akıllıca bir kararla saat kulesine zarar vermemişlerdi. Böylece hem Zilean'ın dikkatini çekmemiş, hem de ona kendi dikkatsizliğiyle işkence etme fırsatı bulmuşlardı.

Zilean'ın bu muazzam kayba üzülmeye vakti olmadı bile. Tehlikeli araştırmalarının acımasız bir yan etkisi olduğunu öğrendi: zaman bozunması. Bu mistik hastalık ona ölümsüzlüğü bahşediyordu, ama bilincini şu andaki sabit noktadan ayırıyordu. Şimdi zihni zaman içinde, geçmişten bu güne yaşamış olduğu tüm anlar arasında geziniyor. Zilean olayların hiçbirini etkileyemiyor. Bu lanetin en katlanılmaz yanı, Zilean'ın Urtistan'ı bazen eski haliyle görüp, diğer zamanlarda insansız yıkıntılarında yaşaması. Sadece League of Legends (Efsaneler Ligi) sihirdarlarının kullandığı güçlü büyüler bu rahatsızlığı iyileştirebiliyor. Zilean tedavi, sonra da halkını kurtaracak bir yöntem bulmak umuduyla Lig'e katıldı.

”Henüz yaşanmamış bir kayıptan daha büyük bir üzüntü yoktur.”
--Zilean

(P) Pasif Zaman Kumbarası

Zilean zamanı Deneyim şeklinde biriktirir. Takım arkadaşlarından birinin seviyesini tamamlamaya yetecek kadar Deneyim biriktirdiğinde, takım arkadaşına sağ tıklayarak bunu aktarabilir. Zilean verdiği kadar Deneyim de kendisi kazanır. Çatışmada kullanılamaz.

(Q) Saatli Bomba

Hedef bölgeye doğru fırlattığı bomba, yakınından geçen birimlere yapışır (Şampiyonlara öncelik verir). Bomba 3 saniye sonra patlayarak alan etkili hasar verir. Yerleştirilen Saatli Bomba, başka bir Saatli Bomba tarafından erken patlatılırsa, ek olarak rakipleri sersemletir. Zilean hedef konuma doğru zaman ayarlı bir bomba fırlatır. Bomba, etrafındaki küçük bir alandan geçen ilk birime yapışır (Şampiyonlara öncelik verir). Bomba 3 saniye sonra patlayarak etraftaki bütün rakiplere 75/115/165/230/300 (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bir birime iki bomba yerleştirilirse, ilk bomba erken patlayarak etki alanı içinde kalan bütün rakipleri 1.1/1.2/1.3/1.4/1.5 saniye sersemletir.


Bedel: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil:900

(W) Başa Sar

Zilean diğer temel yeteneklerinin bekleme sürelerini azaltarak kendini önündeki çatışmalara hazırlayabilir. Zilean'ın diğer temel büyülerinin bekleme süresi 10 saniye azalır.


Yetenek Bedeli: 35 Mana
Menzil: 600

(E) Zamanı Bük

Zilean herhangi bir birimin etrafında zamanı büker, kısa süreliğine rakip birimlerin Hareket Hızı azalır, takım arkadaşlarınınki ise artar. Zilean dost bir şampiyonun Hareket Hızı değerini 2.5 saniyeliğine %40/55/70/85/99 arttırır. Seçilen hedef rakipse, Hareket Hızı aynı süre ve oranda azalır.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 700

(R) Zaman Kayması

Zilean dost bir şampiyonun üzerine koruyucu bir zaman rünü işler ve ölümcül hasar alması halinde, zamanda geri dönmesini sağlar. Zilean kendini ya da dost bir şampiyonu 5 saniyeliğine koruyucu bir zaman rünüyle işaretler. Hedef ölümcül hasar alırsa, zamanda geri döner ve yeniden 600/850/1100 (+200% Yetenek Gücü) Can elde eder.


Bedel: 125/150/175 Mana
Menzil: 900

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları