Son Aranan Sihirdarlar
Ziggs Şampiyon Simgesi
Ziggs
Sihirmayın Uzmanı
Büyücü

Ziggs ŞAMPİYONU HAKKINDA

Ziggs İstatistikleri
Can Değeri 524.4 (Seviye Başına: +80)
Can Yenileme 6.258 (Seviye Başına: +0.6)
Mana 384 (Seviye Başına: +47)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 54.208 (Seviye Başına: +3.1)
Saldırı Hızı 0.0473 (Seviye Başına: +2%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 21.544 (Seviye Başına: +3.3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Ziggs, makine kurcalamaya doğuştan yetenekliydi. Ama düzensiz, hiperaktif yaradılışına yordle bilimadamları arasında sık rastlanmazdı. Heimerdinger gibi saygıdeğer bir mucit olmayı amaçlayarak, gözü yükseklerde projelerin arasında koşturuyordu. Eline yüzüne bulaştırdıkları da, eşsiz keşifleri de ona cesaret veriyordu. Ziggs'in uçarı deneylerinin bahsi, Piltover'daki ünlü Yordle Akademisi'ne kadar ulaştı. Akademinin saygıdeğer profesörleri onu, yeteneğini sergilemeye davet etti. Ama Ziggs'in güvenlik konusundaki her zamanki dikkatsizliği, gösterisini yarıda kesti. Sergilediği hextech motoru aşırı ısınıp patlayarak, Akademi'nin duvarında koca bir delik açtı. Profesörler üstlerindeki tozları silkeleyip, asık suratlarla Ziggs'e kapıyı gösterdiler. Yıkılan Ziggs, utanç içinde Bandle Şehri'ne dönmeye hazırlandı. Ama Piltover'dan ayrılamadan, bir grup Zaun ajanı akademiye sızıp profesörleri kaçırdı. Piltover ordusu esirlerin peşine düşüp, Zaun'da bir hapishaneye götürüldüklerini öğrendi. Ama silahları hapishane duvarını yok edemiyordu. Onları geçmeye kararlı olan Ziggs, yeni bir silah üstünde çalışmaya başladı ve kazara ortalığı yıkma yeteneğini esir yordle'ları kurtarmakta kullanabileceğini farketti.

Çok geçmeden Ziggs, büyük bir sevgiyle ''sihirmayın'' adını taktığı bir dizi güçlü bomba icat etti. Yeni icatları, ilk denemeye hazırdı. Ziggs, Zaun'a gidip gizlice hapishane kompleksine sızdı. Devasa bombayı hapishaneye fırlattı. Patlamanın, takviyeli duvarda delik açışını sevinç içinde seyretti. Duman dağılınca hapishaneye dalıp, gardiyanları bir bomba yağmuruyla kaçırdı. Tutuklu yordle'ların hücresine gitti, kapıyı patlatıp yerinden çıkardı ve yordle'ları saldı. Akademi'ye döndüklerinde, çok utanmış olan profesörler Ziggs'e onursal ''Tahribat Dekanı'' unvanını verdiler. Sonunda hakkı verilen Ziggs, teklifi kabul etti. Artık yeni bir hevesi vardı: Gitgide genişleyen sihirmayın kataloğunu, dünyanın en iyi deney alanı olan Adalet Meydanlarına getirmek.

''Ziggs mi? Evet evet, sağı solu belli olmaz, tehlikelidir. Ama çok zeki!''
--Heimerdinger

(P) Pasif Kısa Fitil

Her 12 saniyede bir, Ziggs'in ilk saldırısı ek büyü hasarı verir. Bu bekleme süresi Ziggs'in her yetenek kullanışında azalır.

(Q) Seksek Bomba

Ziggs sekerek ilerleyen ve büyü hasarı veren bir bomba fırlatır. Ziggs sekerek ilerleyen ve 75/120/165/210/255 (+65% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren bir bomba fırlatır.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 850

(W) Patlayıcı Lokumu

Ziggs 4 saniye sonra ya da bu yetenek tekrar etkinleştirildiğinde infilak eden bir patlayıcı lokumu atar. Patlama, rakiplere büyü hasarı vererek rakiplerin uzağa savrulmalarına neden olur. Bu arada Ziggs de savrulur ama hasar almaz. Ziggs, Patlayıcı Lokumu'nu kullanarak yıpranmış kuleleri hextech gücüyle patlatabilir. Ziggs 4 saniye sonra ya da bu yetenek tekrar kullanıldığında infilak eden bir patlayıcı lokumu atar. Patlama, rakiplere 70/105/140/175/210 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek rakiplerin uzağa savrulmalarına neden olur. Bu arada Ziggs de savrulur ama hasar almaz.Patlayıcı Lokumu, Can miktarı %0 değerinden az olan yıpranmış kuleleri hextech gücüyle patlatır.


Yetenek Bedeli: 65 Mana
Menzil: 1000

(E) Sihirmayın Tarlası

Ziggs, hedef bölgeye rakibe temas ettiğinde patlayıp büyü hasarı veren ve rakibi yavaşlatan mayınlar döşer. Ziggs, hedef bölgeye rakibin temasıyla patlayarak 40/65/90/115/140 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren mayınlar döşer. Patlamadan etkilenen rakipler, 1.5 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlar.Bir mayını tetikleyen rakipler, ilave mayınlardan %40 hasar alır. Mayınlar, 10 saniye sonra kendiliğinden etkisizleşir.


Yetenek Bedeli: 70/80/90/100/110 Mana
Menzil: 900

(R) Cehennem Bombası

Ziggs en büyük eseri olan Cehennem Bombası'nı olağanüstü uzak bir mesafeye savurur. Patlama bölgesinin ortasında kalan rakipler, uzaktakilere göre daha fazla hasar alır. Ziggs, en büyük eseri olan Cehennem Bombası'nı olağanüstü uzak bir mesafeye savurur. Patlama bölgesinin ortasında kalan rakipler 300/450/600 (+110% Yetenek Gücü) büyü hasarı alırken, uzaktakiler bu hasarın üçte ikisini alır.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 5000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları