Son Aranan Sihirdarlar
Zed Şampiyon Simgesi
Zed
Gölgelerin Efendisi
Suikastçi
Dövüşçü

Zed ŞAMPİYONU HAKKINDA

Zed İstatistikleri
Can Değeri 579.4 (Seviye Başına: +80)
Can Yenileme 7.092 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 200 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 50 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 54.712 (Seviye Başına: +3.4)
Saldırı Hızı 0.03 (Seviye Başına: +2.1%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Kadim çağlardan kalma yasak yöntemlerin sırrına son 200 yıldır ilk erişebilen ninja, Zed oldu. Kendisini ömrü boyunca bağlamış olan denge ve disiplin öğretilerinden koparak, klanına ve ustasına karşı geldi. Şimdi Zed gölgelerin bilgeliğini kucaklayan herkese güç sunup, cehalete tutunup kalanların canını alıyor.

Küçükken yetim kalan Zed'i, ünlü ve usta bir ninja evine alarak yetiştirdi. Zed'in tek dengi, ustasının oğlu olan Shen gibi görünüyordu. Aralarındaki her karşılaşma beraberlikle sona erdiği için, Zed asla ustasının gözdesi olamayacağını düşünmeye başlamıştı. Hayal kırıklığı ve kıskançlıkla, üstün gelecek bir yol aramaya başladı. Genç ninja, klanın tapınağının mühürlenip kapatılmış bir kısmına sızdı. Burada, süslü bir kutu buldu. Kutuya baktıkça içinde kötü bir his uyanıyordu. Kutunun içindeki kötücül bilgileri sezen Zed, kapağını açmaması gerektiğini biliyordu. Ama yine de açıp baktı. Gölgeler bir anda zihnine dokundu ve uzun süredir gizli duran teknikleri ortaya çıkardı. Artık gizli bir üstünliğü olan Zed, Shen'e meydan okudu ve ustasının oğlunu bu sefer yendi. Zafer anında övgü ve takdir bekliyordu. Ama ustası, Zed'in yasaklı yöntemler kullandığını her nasılsa anladığı için onu sürgüne yolladı.

Çok aşağılanan genç ninja, yıllarca serseri gibi gezdi. Kini hırsa dönüştü. Gölge stilini başkalarına da öğretmeye başladı. Gücü arttıkça, çevresindeki takipçiler de artıyordu. Ama o kutu olmadan, tekniğini mükemmelleştiremeyeceğini biliyordu. Bir gün Zed takipçilerine baktı ve öğrencilerinin artık bir ordu olduğunu gördü. Ödülünü almak için, onları toplayıp tapınağa yürüdü. Eski ustasını kapıda bekler bulunca şaşırdı. Ustası, Zed'i ve ordusunu ne zamandır beklediği misafirler gibi karşıladı. İhtiyar adam kılıcını Zed'in ayakları dibine bırakarak, ona gereğince ustalık edemediğini söyledi. Eski öğrencisini denge yoluna yönlendirmek yerine, sürgüne yollayarak gölgelere mahkum etmişti. İhtiyar, Zed'e tapınağa girip, kutuyu yokedip, takipçilerini dengeye yönlendirmesi için yalvardı. Kara ninja, ustasının peşinden içeri girdi. Bir-iki saniye sonra, beklemekte olan ninjalar Zed'in acı çığlıklarını duydu. Zed her nasılsa bir çizik bile almadan dışarı çıkıp, ustasının kestiği kafasını Shen'in önüne attı. Öfkeyle haykırarak, takipçilerine ustasının öğrencilerini öldürüp kutuyu almalarını emretti.

O eski ninja tarikatı o gün çöktü. Pek çok öğrenci öldü, bazıları ise Shen'in kahramanca çabaları sayesinde kaçabildi. Artık tapınak Gölge Yoldaşlığı'nın kötülük dolu çalışma sahasına dönüştü. Zed, Yoldaşlık'ın ustası olarak başa geçti. İlkeleri gayet sade: Tekniğini mükemmelleştir, gölgeleri kucaklamayı reddeden tüm ninjaları öldür.

''Denge yalan, gerçek ninjalar biziz...''
-- Zed.

(P) Pasif Düşene Tekme

Zed'in, Can değeri %50'nin altına inmiş hedeflere yaptığı normal saldırılar, hedefin azami Can değerinin %6-10 kadarını ilave Büyü Hasarı olarak verir. Bu etki, aynı hedef üzerinde 10 saniyede sadece bir kez gerçekleşir.

(Q) Keskin Shuriken

Zed ve gölgesi bıçaklarını ileri doğru savurur ve geçtikleri hedeflere hasar verir. Zed ve gölgelerinin fırlattığı shurikenlerin her biri, delip geçtiği ilk rakibe 70/105/140/175/210 (+90% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar, sonraki her ilave rakibe 42/63/84/105/126 (+54% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.Aynı hedefe isabet eden diğer shurikenler, kendilerinden öncekilerden %25 daha az hasar verir.


Yetenek Bedeli: 75/70/65/60/55 Enerji
Menzil: 900

(W) Canlı Gölge

Zed'in gölgesi ileri atılır, 4 saniye yerinde kalır ve yaptığı büyüleri taklit eder. Zed bu yeteneği tekrar etkinleştirerek gölgesiyle yer değiştirir. Pasif: Zed ve gölgelerinin bir rakibe aynı yetenekle her saldırışında Zed 30/35/40/45/50 Enerji kazanır. Kullanılan her yetenek başına sadece bir defa enerji kazanılabilir. Aktif: Zed'in gölgesi ileri atılır ve 4.5 saniye boyunca atıldığı noktada kalır. Canlı Gölge yeniden kullanıldığında Zed gölgesiyle yer değiştirir.


Yetenek Bedeli: 40/35/30/25/20 Enerji
Menzil: 650

(E) Gölge Darbesi

Zed ve gölgesi bıçaklarını çevirerek bir gölge enerjisi patlaması yaratır. Gölgenin hareketi yavaşlama etkisine sahiptir. Zed ve gölgelerinin vurduğu darbe, yakındaki rakiplere 65/90/115/140/165 (+80% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Zed'in darbesinin isabet ettiği her rakip şampiyon, Canlı Gölge'nin bekleme süresini 2 saniye azaltır.Bir gölgenin darbesinin isabet ettiği her rakip, 1,5 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlar. Birden fazla darbe alan hedefler fazladan hasar almaz; ancak %30/37.5/45/52.5/60 yavaşlar.


Bedel: 50 Enerji
Menzil: 290

(R) Ölüm İşareti

Zed arkasında bir gölge bırakıp hedef Şampiyona doğru fırlayarak, ona Ölüm İşareti koyar. 3 saniye sonra işaret tetiklenir ve Zed'in işaret etkin haldeyken verdiği hasarın belli bir yüzdesi kadar hasar verir. Söz konusu şampiyonun Ölüm İşareti etkisindeyken katledilmesi halinde, Zed saldırı gücünün bir kısmını kazanır. Zed hedef alınamaz hale gelir ve bir rakip şampiyona doğru atılarak hedefini işaretler. 3 saniye sonra işaret tetiklenir ve 100% Saldırı Gücü + işaretin etkin olduğu süre boyunca Zed'in verdiği tüm hasarın %25/35/45 kadarına eşdeğer hasar verir.Zed hedefine doğru atılırken ardında 6 saniye kalan bir gölge bırakır. Ölüm İşareti yeniden kullanıldığında Zed gölgesiyle yer değiştirir. Gölge Hasatçısı: Zed, Ölüm İşareti etkisindeyken katledilen en güçlü rakibin gölgesini hasat ederek 0 Saldırı Gücü elde eder (5 + kurbanın saldırı gücünün %5/10/15 kadarı).


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 625

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları