Son Aranan Sihirdarlar
Zac Şampiyon Simgesi
Zac
Gizli Silah
Tank
Dövüşçü

Zac ŞAMPİYONU HAKKINDA

Zac İstatistikleri
Can Değeri 614.6 (Seviye Başına: +95)
Can Yenileme 7.924 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 0 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 59.67 (Seviye Başına: +3.375)
Saldırı Hızı 0.02 (Seviye Başına: +1.6%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 23.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

Zaun'un hexkimya mühendisliğiyle tasarlanmış bir süper asker olan Zac'in açılımı; Zaun'lu Askerî Cisim'dir. Kaba kuvvetin sınırsız esneklikle birleştiği Zac; engellerin üzerinden sekip, rakiplerini safdışı bırakıyor. Her ne kadar bir silah laboratuvarında yaratılmış olsa da; Zac sevgi dolu bir ana baba tarafından kurtarılıp, kibar ve dost canlısı bir çocuk olarak yetiştirildi. Yıllar geçtikçe, Zaun'un sıradan halkını korumaya yeminli, yaman bir kahraman haline geldi.

Uzun zaman önce Zaun'lu iki bilim insanı zorlu koşullara dayanıklı, biyolojik yapısını anlık olarak değiştirebilen ve muazzam miktarda kinetik enerji üretebilen organik bir madde geliştirdi. Karı koca olan bilim insanları; prototipin kaşık kadar bir damladan, küçük bir pelteye dönüşmesini izlerken yaratığın varlıklarına tepki verdiğini fark etti. Onu çağırdıklarında ileri atılıyor, şarkı söylediklerinde sıçrıyordu. Çiftin gözünde o artık bir deneyden fazlasıydı; sevgi ve neşeyle dolu küçük bir çocuktu.

Bir akşam prototipi test ettikten sonra, bilim insanları pelteyi kafesine geri koydular. Süklüm püklüm bir şekilde köşeye büzüldü. Çok üzgün görünüyordu. O an, sevgili yaratıklarının dışarıda özgür bir hayat istediğini anladılar. Vicdanlarına yenik düştüler; prototipin silah olarak kullanılmasına izin veremezlerdi. Karı koca, küçük pelteyle birlikte kaçtı. Silah projesinin adını – Zaun'lu Askerî Cisim – değiştirip, prototipin adını Zac koydular. Zaun şehirlerinden çok uzaktaki sakin bir mahalleye yerleşen bilim insanları, Zac'i kendi çocukları gibi yetiştirdiler.

Zac, diğer çocuklardan çok farklıydı. Eşsiz bir kuvvete ve esnekliğe sahipti; o nedenle, çift ona doğruyu yanlıştan ayırmayı, yeteneklerini iyilik için kullanmayı öğretti. Sevgi dolu ebeveynlerinin sayesinde, Zac mutlu ve huzurlu bir çocukluk geçirdi.

Bu çocukluk, Zaun laboratuvarı Zac'ın izini bulduğunda sona erdi. Prototipi oluşturmak için gereken formulü tekrar üretemeyen laboratuvar personeli, karı koca bilim insanlarının ve kaçırdıkları numunenin peşine düşmüştü. Aileyi bulduklarında; personel Zac'in ebeveynlerini esir alarak, Zac'in yakalanmasına yardım etmelerini istedi. Özgürlüğünü ve ailesini kaybetme korkusuna kapılan Zac, sahip olduğu kütle ve enerjinin her zerresini ilk kez kullandı. Ailesini esir alanları safdışı bıraktı, laboratuvar çalışanlarını dört bir yana dağıttı ve sevdiklerini kurtardı. Zac, o gün sıradan insanları sıra dışı ihanet ve kötülüklerden korumaya yemin etti. Yok etme amacıyla yaratılan bu şampiyon, şimdi masumların ve yardıma muhtaçların imdadına koşuyor.

''Omurgan olmasa da, dik durup hakkını savunmalısın.''
-- Zac

(P) Pasif Hücre Bölünmesi

Zac bir yeteneğiyle rakibe her vurduğunda kendinden bir parça bırakır. Bu parçayı geri alarak Can yenileyebilir. Ölümcül hasar aldığında Zac 4 pelte parçasına bölünür; bu parçalar tekrar birleşmeye çalışır. Sağlam kalan pelte parçaları olursa, Zac bu peltelerin Can değerlerine bağlı olarak değişen Can miktarıyla tekrar dirilir. Sağlam kalan her pelte parçası Zac'in azami Can, Zırh ve Büyü Direnci değerlerinin belli bir yüzdesine sahiptir. Bu yeteneğin bekleme süresi 5 dakikadır.

(Q) Esnek Saldırı

Zac kollarını uzatarak, yakındaki rakiplerin yavaşlamasına ve hasar görmesine yol açar. Rakiplere çarparak 70/110/150/190/230 (+50% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı almalarına ve 2 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlamalarına yol açar.


Yetenek Bedeli: Bedeli Mevcut Can değerinin belirli bir miktar kadarı
Menzil: 550

(W) Maddenin Kararsız Hali

Zac'in vücudu patlayarak, çevresindeki rakiplere hasar verir. Zac'in bedeni infilak ederek, yakındaki rakiplere 40/55/70/85/100 büyü hasarı + rakibin azami can miktarının belirli bir miktar (+2% Yetenek Gücü) kadarını büyü hasarı olarak verir (Minyonlara ve canavarlara karşı en fazla 200 hasar).Zac dağılan bir parçasını geri topladığında Maddenin Kararsız Hali'nin bekleme süresinde 1 saniyelik azalma olur.


Yetenek Bedeli: Bedeli Mevcut Can değerinin belirli bir miktar kadarı
Menzil: 350

(E) Elastik Sapan

Zac kollarını yere sabitleyip geri geri gider, sonra kendini öne fırlatır. Gerilerek hedef bölgeye doğru fırlar ve rakipleri savurur.Zac imlecin olduğu yöne bakar ve 0.9/1/1.1/1.2/1.3 saniye gerilir. Yeteneğin tekrar etkinleştirilmesi, Zac'in hedefe doğru fırlamasını ve isabet alan tüm rakiplerin 80/130/180/230/280 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı almasını ve 1 saniyeliğine geri savrulmasını sağlar.Buna ek olarak, birden fazla rakip şampiyon isabet alırsa Zac fazladan parçalar bırakır.Hareket ederek iptal edilebilir; bu durumda yeteneğin bekleme süresinin ve bedelinin yarısı iade edilir.


Bedel: Bedeli: Mevcut Can değerinin belirli bir miktar kadarı
Menzil: 300

(R) Hoplaya Zıplaya!

Zac havaya fırlayarak Hareket Hızı kazanır ve üç kez yere çarpar; her seferinde yakındaki rakiplerin hasar almalarına, yavaşlamalarına ve savrulmalarına yol açar. Zac 4 kez zıplayarak, rakiplerin havaya savrulup yavaşlamalarına yol açar.Her zıplama yakındaki rakiplerin 140/210/280 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı almalarına, 1 saniyeliğine havaya savrulmalarına ve 1 saniyeliğine %20 yavaşlamalarına yol açar. Bir defadan fazla isabet alan rakipler %50 hasar alır ve savrulmaz. Etkinleştirildiğinde Zac üzerindeki tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulur ve bu süre boyunca Hareket Hızı güçlendirmesi (%20-50) kazanır.Zac sağ tıklayarak hareket edebilir ve havadayken Maddenin Kararsız Hali'ni etkinleştirebilir.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 300

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları