Son Aranan Sihirdarlar
Yasuo Şampiyon Simgesi
Yasuo
Günahkâr Kılıç
Dövüşçü
Suikastçi

Yasuo ŞAMPİYONU HAKKINDA

Yasuo İstatistikleri
Can Değeri 517.76 (Seviye Başına: +82)
Can Yenileme 6.512 (Seviye Başına: +0.9)
Mana 100 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 55.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.067 (Seviye Başına: +2.5%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 24.712 (Seviye Başına: +3.4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 345

Yasuo azmiyle dikkat çeken, atik bir kılıç ustasıdır. Düşmanlarını devirmek için bizzat rüzgâr kuşanıp estirir. Bu mağrur savaşçı, düzmece bir itham sonucunda itibarını yitirmiş ve hayatta kalmak için umutsuz bir savaşın içine itilmiştir. Dünya âlemi karşısına alan Yasuo, suçluları adaletin keskin kılıcıyla buluşturmak ve şerefini geri kazanmak için elinden geleni ardına koymayacaktır.

Vaktiyle Ionia'nın meşhur bir savaş akademisinde parlak bir öğrenci olan Yasuo, koca bir kuşak içinde efsanevi rüzgâr tekniğinde uzmanlaşabilen yegâne öğrenciydi. Pek çok kişi, onun ileride büyük bir kahraman olacağına inanıyordu. Ancak Noxus işgal edildiği gün, onun da kaderi sonsuza kadar değişti. Ionia'nın ileri gelenlerinden birisini korumakla görevlendirilen Yasuo, kılıcıyla bir şeyleri değiştirebileceğine inanarak görev yerini terk edip savaşa katıldı. Döndüğünde himayesine bırakılan kişinin öldürülmüş olduğunu gördü.

İtibarına leke düşen Yasuo kendi isteğiyle teslim oldu. Hatasının karşılığını canıyla ödemeye hazırdı. Sadece ihmalkârlıkla değil, cinayeti işlemekle de suçlandığını öğrendiğinde dünyası başına yıkılmıştı. Allak bullak olmuş, suçluluk duygusu altında kıvranıyordu. Buna rağmen eğer harekete geçmezse cinayetin gerçek katilin yanına kalacağını biliyordu. Kılıcını çeken Yasuo, tüm okulu karşısına alarak dövüştü özgürlüğü için. Bu hıyanetin bütün Ionia'yı kendisine düşman edeceğinin farkındaydı. Yasuo, ömründe ilk defa gerçekten tek başına kalmış halde gerçek katili bulmak için yollara düştü.

Yasuo birkaç yıl boyunca durmadan dolaştı durdu katilin peşinde. Bir yandan da bir zaman dostu olanlar tarafından amansızca takip ediliyor, her seferinde hayatı uğruna dövüşmek zorunda kalıyordu. Kendine vazife edindiği bu ülkü onu daha da uçlara itiyordu; ta ki bir gün en korkulu düşmanı, öz kardeşi Yone tarafından izi bulunana kadar.

Aynı düsturla yola çıkan iki savaşçı, önce birbirine selam verdi ardından da kılıçlar çekildi. Ay ışığının altında sessizce birbirlerinin etrafında dönüp durdular. Saldırıya geçme zamanı nihayet geldiğinde, Yone kardeşi Yasuo ile boy ölçüşemeyeceğini anladı. Karanlıkta çeliğin tek bir parıltısı kardeşinin canını almaya yetmişti. Silahını bırakan Yasuo, koşarak Yone'nin yanına geldi.

Gözleri dolan Yasuo, soydaşlarının nasıl olup da suçlunun kendisi olduğuna kanaat getirdiğini öğrenmek istedi. “Katil rüzgâr tekniği kullanmıştı. Başka kim olabilirdi ki?” diye yanıtladı Yone. Birden olan bitenin farkına varan Yasuo, neden suçlandığını anladı. Masumiyetini bir kez daha ifade edip, kardeşinin affını istedi. Kardeşi kollarında son nefesini verdiğinde Yasuo gözyaşlarını tutamadı.

Yasuo doğan güneşin tanıklığında Yone'yi gömdü, ama yas tutmaya ayıracak vakit yoktu. Çok geçmeden başkaları düşecekti peşine. Kardeşinden öğrendikleri ışığında Yasuo'nun azmi ve gayesi tazelenmişti; artık onu gerçek katile götürecek bir ipucu vardı. Eşyalarını toplayıp Yone'nin mezarına son bir defa baktı. Bir yemin etti ve rüzgârı arkasına alıp yola koyuldu.

“Kılıçların hikâyesi kanla yazılır.”'
-- Yasuo

(P) Pasif Avarenin Yolu

Yasuo'nun Kritik Vuruş İhtimali iki katına çıkar. Ek olarak, Yasuo hareket ederken, bir yandan da kalkan oluşturur. Bir şampiyondan ya da canavardan hasar aldığında, kalkan devreye girer.

(Q) Çelik Fırtına

Beceri atışıyla gerçekleştirilen normal saldırı. Başarılı olan iki adet Çelik Fırtına'dan sonra kullanılınca, rakipleri Havaya Savuran bir hortum gönderir. İleri fırlayarak 20/40/60/80/100 (+100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.İsabet halinde, Çelik Fırtına 10 saniyeliğine bir Yaklaşan Kasırga yükü verir. 2 yük biriktiğinde, Çelik Fırtına'nın yolladığı hortum havaya savurur. Çelik Fırtına normal saldırı muamelesi görür: Kritik vuruş yapabilir, vuruş etkileri uygular, kitle kontrolüyle yarıda kesilebilir; ayrıca bekleme süresi ile gerçekleştirme süresi Saldırı Hızı ile azalır.Atılırken gerçekleştirilirse, Çelik Fırtına daire şeklinde vurur.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 475

(W) Rüzgâr Duvarı

Rakip atışlarını önleyen hareketli bir duvar oluşturur. Oluşturduğu hareketli duvar, 4 saniyeliğine rakiplerden gelen tüm atışları engeller.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 400

(E) Atılgan Kılıç

Fırlayarak bir birimin içinden geçer; her gerçekleştirmeyle artan Büyü Hasarı verir. İleri atılarak hedef rakibin içinden geçer ve 70/90/110/130/150 (+60% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir. Her gerçekleştirme, bir sonraki atılışın taban Hasarını %25 arttırır; bu miktar en fazla %50 olabilir.Aynı rakip üzerinde 10/9/8/7/6 saniye boyunca tekrar gerçekleştirilemez.Atılma sırasında gerçekleştirilirse, Çelik Fırtına daire şeklinde vurur.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 475

(R) Son Nefes

Bir birime doğru gidip, tekrar tekrar vurarak ağır hasar verir. Sadece Havaya Savrulmuş hedeflere karşı yapılabilir. Havadaki bir rakip şampiyonun yanında belirerek rakibe 200/300/400 (+150% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve bölgede bulunan tüm Havadaki rakipleri 1 saniye daha havada tutar. Azami Akış verir, ama Yaklaşan Kasırga'nın tüm yüklerini sıfırlar.Yasuo'nun kritik vuruşları 15 saniyeliğine, %50 İlave Zırh Delme elde eder. Bu durum eşyalardan, güçlendirmelerden, rünlerden ve kabiliyetlerden gelen Zırh değerini etkiler.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 1200

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları