Son Aranan Sihirdarlar
Xin Zhao Şampiyon Simgesi
Xin Zhao
Demacia'nın Hizmetkârı
Dövüşçü
Suikastçi

Xin Zhao ŞAMPİYONU HAKKINDA

Xin Zhao İstatistikleri
Can Değeri 600 (Seviye Başına: +92)
Can Yenileme 8.176 (Seviye Başına: +0.7)
Mana 273.8 (Seviye Başına: +35)
Mana Yenileme 7.256 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 57.544 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.6%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 25.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

''Ölüm kaçınılmazdır; kişi sadece yenilgiden kaçınabilir.''

Demacia Kralı Jarvan III ne zaman Kraliyet Sarayı'nın tepesindeki parlak mermer balkondan halka seslenecek olsa, Xin Zhao yanındadır. Demacia'nın Hizmetkârı adı takılan Xin Zhao, aslında Lightshield Hanedanı'nın özel hizmetkârı. Gizemli, sessiz bekleyişi; ''gizli hayatına'' ve kökenlerine ilişkin bir sürü varsayımın türetilmesine neden oldu. İster yemek masalarında konuşulan ''Zaun ajanıymış,'' dedikodusu, ister ''Demacia Pusulası'' gazetesi köşe yazarlarının ''krala borcu olan rün büyücüsü'' iddaları olsun; Xin Zhao, kitlelerin merakını giderecek hiçbir ipucu vermiyor. Gerçi hakkı yok da değil.

Yıllar önce, Noxus'ta Can Pazarı adı verilen bir gösteri yapılırdı. Bu gösteri gladyatör çarpışmalarına benzerdi ama zalim mi zalim bir farkı vardı: Savaşçılar karşılaşmaları kazandıkça karşılarında aynı anda savaşacak kişilerin (genellikle savaş esirleri) sayısı artardı. Bu her yarışmacının eninde sonunda ölmesi ama dengi olmayan bir şan ve şöhret kazanması anlamına gelirdi. O zamanlar Viscero olarak bilinen Xin Zhao, 300 askerle birden savaşacaktı. Bu, önceki rekorun neredeyse altı katıydı. Bu maçın son maçı olacağı kesindi.

Eşi duyulmamış başarısı Jarvan II'nin kulağına gidince, kral ona bir seçenek sunmak için gizlice arenaya gitti: Özgürlüğü karşılığında Demacia'ya hizmet etmek ve sonunda onu ölüme makhum edenleri cezalandırmak. Bir kralın onun için hayatını tehlikeye attığına inanamayan Xin Zhao teklifi kabul etti. Noxus'a önceden planlanmış bir Demacia saldırısı sırasında Jarvan, Xin Zhao ile onun arenadaki 300 rakibini kurtardı. Geri çekildikleri sırada Xin Zhao, Jarvan'a atılmış olan zehirli bir oka kendini siper etti. Bağlılık yemini etmemiş bir adamdan gelen bu sadık hareket, Xin Zhao'nun kral öldüğü güne kadar yanında olmasını sağladı.

Şimdi onun oğlu Jarvan III'e hizmet eden Xin Zhao, kendisini evlat edinen ülke için savaşmayı ve hayatına amaç kazandıran adamın anısını onurlandırmak için mücadele etmeyi sürdürüyor.

(P) Pasif Meydan Okuma

Xin Zhao, normal saldırılarla ve Amansız Hücum yeteneğiyle rakibine meydan okur ve rakibin Zırh değerini 3 saniyeliğine %15 azaltır.

(Q) Üç Pençe Saldırısı

Xin Zhao'nun sonraki 3 standart saldırısının verdiği hasar artar ve diğer yeteneklerinin beklemesi kısalır; üçüncü saldırı, rakibini havaya savurur. Xin Zhao'nun sonraki 3 normal saldırısı, 15/30/45/60/75 (+120% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve diğer yeteneklerinin bekleme sürelerini 1 saniye azaltır. Son vuruş ayrıca hedefi 0.75 saniyeliğine havaya savurur.


Bedel: 30 Mana
Menzil: 375

(W) Savaş Narası

Xin Zhao her üçüncü saldırısında pasif olarak kritik vuruş gerçekleştirir ve her üç isabetinde bir iyileşir. Pasif: Xin Zhao yaptığı her üç normal saldırıdan birinde kritik vuruş gerçekleştirerek hedefine %25/37.5/50/62.5/75 ek hasar verir. Saldırılarının her üçüncü isabetinde, kendini 30/35/40/45/50 (+40% ek Saldırı Gücü) (+40% ek Saldırı Gücü) iyileştirir. Aktif: Xin Zhao'nun attığı savaş narası, Saldırı Hızını 5 saniyeliğine %40/45/50/55/60 arttırır.


Yetenek Bedeli: 40 Mana
Menzil: 20

(E) Amansız Hücum

Xin Zhao bir rakibe hücum ederek hasar verirken, bölgedeki bütün rakipleri yavaşlatır. Xin Zhao hücum eder ve bir rakibe meydan okur. Yaptığı hücum, yakındaki tüm rakiplere 70/110/150/190/230 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve onları 2 saniyeliğine %25/30/35/40/45 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 650

(R) Mızrağın Hışmı

Xin Zhao yakındaki rakiplere mevcut Canlarına bağlı olarak hasar verip meydan okunmamış hedefleri geri savurur. Xin Zhao isabet alan şampiyon sayısına bağlı olarak ilave Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Xin Zhao mızrağını çevresinde döndürerek 75/175/275 (+100% ek Saldırı Gücü) artı hedefin o anki can değerinin %15 kadarını fiziksel hasar olarak verir ve rakipleri sersemleterek geriye savurur (minyonlara ve canavarlara karşı en fazla 600). Xin Zhao, 6 saniyeliğine isabet alan her bir şampiyon başına 15/20/25 Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Meydan Okuma: Meydan okunan bir hedef Mızrağın Hışmına maruz kalırsa geri savrulmaz.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 500

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları