Son Aranan Sihirdarlar
Wukong Şampiyon Simgesi
Wukong
Maymun Kral
Dövüşçü
Tank

Wukong ŞAMPİYONU HAKKINDA

Wukong İstatistikleri
Can Değeri 577.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 6.192 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 265.84 (Seviye Başına: +38)
Mana Yenileme 8.042 (Seviye Başına: +0.65)
Saldırı Gücü 59.876 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +3%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 24.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Rün Savaşları'nın karmaşasında, devasa boyutlardaki bir rüntaşı Veba Ormanları'nın derinliklerinde kayboldu. Orada, el değmemiş bir halde yüzyıllarca durdu ve çevresinde yaydığı kuvvetli büyüyle yaban hayatına bilinç ve yaşama gücü verdi. Bu güçten özellikle etkilenen bir grup maymun taşa tapmak için geldiler ve liderleri (bilge bir alim) taşın gücünü maymunları ölümsüz yapmak için kullanabileceğine inandı. Karmaşık bir ayin gerçekleştirdi ama işler beklediği gibi gitmedi. Rüntaşı yok olmuştu ve ölümsüzlük vermek yerine, kalbinde taşın gücünü ve kuvvetini taşıyan Kong'u oluşturmuştu. Kong'un içinde, dinmeyen bir büyük işler başarma isteği vardı. Değerli bir rakiple karşılaşma arzusuyla Veba Ormanları'nın sunabileceği bütün yaratık ve canavarları arayıp buldu ama hiçbiri onu istediği gibi zorlayamadı. Nasihat için bilgeye gittiğinde, kuzeyde yaşayan, zekâları ve güçleriyle dünyayı istedikleri gibi şekillendirmiş olan kılsız maymunların efsanesini öğrendi.

Kong, efsanenin doğru olup olmadığını keşfetmek kararıyla kuzeye doğru yola çıktı. Güney Çorakları'nı, daha sonra da Büyük Duvar'ı geçti. Yolu üzerinde, derin meditasyonda olan Master Yi'ye rastladı. Kong, ona kuzeydeki en güçlü savaşçının kim olduğunu sordu ve Yi de ona League of Legends'dan (Efsaneler Ligi) bahsetti. Hikâye Kong'un aklını başından aldı. Dünyadaki en güçlü savaşçılarla karşılaşabileceği bir yer, onun için cennetti. Kong, Yi'den kendisini Lig'e tanıtmasını ve ona insan yöntemlerini öğretmesini istedi. Böylece Lig'e uygun bir şampiyon olabilecekti. Karşılığında, Yi'nin Wuju stilini kullanarak Runeterra'nın gördüğü en büyük savaşçı haline gelip Yi'yi onurlandıracaktı. Yi Kong'un tutkusuna hayran olarak bu teklifi kabul etti, ama bir gün Kong'un da Wuju'nun derslerini bir öğrenciye aktarması koşulunu koydu. Bu anlaşmanın ruhuna uygun olarak, Kong'un adını ''Wukong'' olarak değiştirdi ve onun olağan dışı doğasına uyan bir silah verdi: Doran'ın gençliğinde yaptığı sihirli bir sopa. Silah, rakipsiz bir şaheserdi. Wukong, Yi'nin rehberliğinde en iyi olduğunu kanıtlamak ve dünyaya Wuju'nun gerçek gücünü göstermek için League of Legends'a katıldı.

''Gerçekte kim olduğunu yalnızca savaşta öğrenebilirsin.''
- Wukong

(P) Pasif Taş Deri

Wukong'un Zırh ve Büyü Direnci değerleri, yakındaki her rakip şampiyon başına artar.

(Q) Yıkıcı Vuruş

Wukong bir sonraki saldırısında artan menzili ile fazladan fiziksel hasar verir ve rakibin Zırh değerini kısa süreliğine azaltır. Wukong'un bir sonraki saldırısı 125 menzil kazanır, 30/60/90/120/150 (+10% Saldırı Gücü) ilave fiziksel hasar verir ve rakibin Zırh değerini 3 saniyeliğine %10/15/20/25/30 azaltır.


Yetenek Bedeli: 40 Mana
Menzil: 650

(W) Yem

Wukong kısa süreliğine görünmez olur. Arkasında bıraktığı kopya, Wukong'un görünmezliği sona erdiğinde yakınındaki rakiplere büyü hasarı verir. Wukong 1.5 saniyeliğine görünmez olur. Ardında bıraktığı yem, 1.5 saniyenin sonunda yakındaki rakiplere 70/115/160/205/250 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Gizlenme - Görünmezlik: Wukong sadece yakındaki rakip kuleler tarafından tespit edilebilir.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 325

(E) Bulut Saldırısı

Wukong hedef şampiyonun üzerine atılır ve hedefin yanındaki en fazla 2 rakibe daha saldırarak saldırıya uğrayan rakiplerin her birine fiziksel hasar veren yansımalar yaratır. Wukong hedef şampiyonun üzerine atılır ve hedefin yanındaki en fazla 2 rakibe daha saldıran yansımalar yaratır. Saldırıya uğrayan her bir rakip 60/105/150/195/240 (+80% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar alır. Ardından Wukong 4 saniyeliğine %30/35/40/45/50 Saldırı Hızı kazanır.


Yetenek Bedeli: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 650

(R) Burgaç

Wukong'un sopası ileri doğru uzar ve Wukong'un dönüşüyle rakiplere hasar vererek onları havaya savurur. Wukong bu büyünün etki süresi boyunca Hareket Hızı kazanır. Wukong'un sopası ileri doğru uzar ve Wukong 4 saniyelik dönüşüyle yakındaki rakiplere saniye başına 20/110/200 (+110% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Rakipler ilk isabet aldıklarında 1 saniyeliğine havaya savrulur.Wukong başlangıçta %15 Hareket Hızı kazanır ve yeteneğin etki süresi boyunca saniyede fazladan %10 Hareket Hızı edinir.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 315

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları