Son Aranan Sihirdarlar
Volibear Şampiyon Simgesi
Volibear
Kükreyen Fırtına
Dövüşçü
Tank

Volibear ŞAMPİYONU HAKKINDA

Volibear İstatistikleri
Can Değeri 584.48 (Seviye Başına: +86)
Can Yenileme 8.092 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 270.4 (Seviye Başına: +30)
Mana Yenileme 8.092 (Seviye Başına: +0.65)
Saldırı Gücü 59.544 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +2.67%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.38 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Freljord'un acımasız kuzey uçları; çorak tundraya binlerce yıldır göğüs gererek hayatta kalabilmiş savaşçı bir ırk olan Ursinlere ev sahipliği yapar. Ursinlerin lideri; yıldırımın gücünü kontrol ederek düşmanlarının yüreğine korku salan dişli savaşçı Volibear'dir. Hem savaşçı hem de bir bilge olan Volibear, kabilesinin köklü geleneklerini ve savaşçı ruhunu korumaya önem verir.

Vaktiyle savaşlarda gösterdikleri efsanevi başarıyla tarihe geçmiş olsalar da, Ursinler bir süredir tüm dünyadan uzakta, barış içinde yaşıyordu. Savaşçıları; uzun süredir devam eden inzivayı sürdürmek, diğer halkların önemsiz anlaşmazlıklarından ve çatışmalarından kaçınmak isteyen üç lider yönetiyordu. Volibear bu üçlünün şamanıydı, içgörüsüyle tanınan ve saygı duyulan bir bilgeydi. Ursinler daha önce hiç böyle bir barış ve huzur dönemi yaşamamıştı, ama Volibear'in içinde dehşet filizleniyordu. Refah kabileyi zayıflatıp yumuşatıyordu. Çoğu kişi, kutsal savaş sanatını çoktan unutmuştu. Volibear, ruhlarındaki ateşin zamanla söneceğini hissediyordu. Kaygılarını üç lidere açıkladığında, dinlemeyi reddettiler ve haddini bilmesini söylediler.

Bilgelik arayışına giren Volibear, zorlu bir yolculuğa çıkarak Ursinlerin kutsal dağının zirvesine tırmandı. Gök gürültüsünün eksik olmadığı bu dağın zirvesi daima fırtına bulutlarıyla kaplıydı. Fırtınanın merkezinin kehânetler verdiğine inanılır; efsaneler yıldırımın, kabilenin bir sonraki şefini işaretleyeceğini anlatırdı. Volibear zirveye çıkarken, doğaüstü bir yıldırımla çarpıldı. Şaman uyanır uyanmaz, Freljord'un karanlığa gömülüp yok olduğu korkunç bir hayal gördü. Volibear, hazırlıksız ve boş vermiş Ursin kuvvetlerinin buzdan yapılma yaratıkların elinde feci şekilde can verişine tanık oldu. O an, ırkının savaş hazırlığı yapmazsa yok olacağını anladı.

Volibear gördüklerini anlatmak için yamaçtan apar topar aşağı indi, ancak yolunu üç Ursin, yani kabilenin üç lideri tıkamıştı. Uzun süredir devam eden barışı sona erdireceğini bildikleri için Volibear'in uyarılarına kulak vermediler ve susacağına söz vermesini, yoksa öleceğini söylediler. Son derece kararlı olan Volibear, Ursinlerin hayatta kalmasının vereceği mesaja bağlı olduğuna yemin etti ve üç liderle kıran kırana bir savaşa tutuştu. Korkunç bir çatışma yaşandı. Volibear tam yenileceği anda fırtınanın gücünü çağırdı. Göğü gümbürtüsüyle sarsan bir şimşek, üç lidere isabet etti. Sersemleyen ve hayret içinde kalan üçlü, Volibear'in Ursin liderliğinin işareti olan kutsal fırtınanın gücüne sahip olduğunu gördü.

Kehanetlerin anlattığı işareti kabul eden üç lider, Volibear'i Ursinlerin başına geçirdi. Volibear'in etkisi hızlı ve kesin olarak hissedildi: Kabilenin umursamazlığı bir anda dağıldı, savaşçı gelenekleri dirildi ve gelmekte olan kötülüğe karşı mücadele edecek bir başka savaşçı olan Sejuani ile ittifak kuruldu. Zaman içinde kabile yeniden güçlenip vahşileşti ve efsanelerin anlattığı korkunç savaşçılar haline geldi. Şimdi Volibear ile Ursinler, kara günlerin donmuş ufuktan yaklaşacağı zamanlara hazırlıklı olarak bekliyor.

''Ursinler savaşı kazanmadan barışı tadamaz.''

-- Volibear

(P) Pasif Fırtınanın Seçtiği

Volibear, Can değeri kritik seviyeye düştüğünde birkaç saniyeliğine hızlıca iyileşir.

(Q) Dörtpençeli Fırtına

Volibear dört ayak üstüne inerek daha hızlı koşar. Kazandığı ek hız, şampiyonları kovalarken daha da artar. Volibear saldırdığı ilk rakibi sırtının üstünden geriye savurur. Volibear dört ayak üstüne inerek, 4 saniyeliğine %15 Hareket Hızı kazanır. Rakip şampiyonlara doğru koşarken, kazandığı Hareket Hızı %30/35/40/45/50 değerine çıkar.Volibear'ın bu süre içindeki ilk saldırısı fazladan 30/60/90/120/150 fiziksel hasar verir ve hedefi Volibear'ın arkasına savurur.


Yetenek Bedeli: 40 Mana
Menzil: 300

(W) Kuduz

Volibear'ın peş peşe saldırıları ona fazladan Saldırı Hızı kazandırır. Volibear bir hedefe peş peşe üç defa saldırdığında, hedefini vahşi şekilde ısırabilir ve hedefin eksik Can değerine bağlı olarak fazladan hasar verebilir. Pasif: Volibear, her saldırıyla %4/8/12/16/20 Saldırı Hızı kazanır. Bu etki 3 defaya kadar birikir. Aktif: Volibear 3 Kuduz yükü biriktirdiğinde bir rakibi ısırarak hedefin eksik Can miktarının her %1 kadarı başına %1 artacak şekilde 60/110/160/210/260 (+15ilave Can yüzdesi) fiziksel hasar verebilir. Volibear bir canavarı ısırırsa, Kuduz'un bekleme süresi %50 azalır.


Yetenek Bedeli: 35 Mana
Menzil: 350

(E) Haşmetli Kükreme

Volibear güçlü bir kükremeyle hedeflerine hasar vererek, onları yavaşlatır. Kükremesi, minyon ve canavarları da korkutur. Volibear yakınındaki rakiplere 60/105/150/195/240 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 3 saniyeliğine %30/35/40/45/50 yavaşlamalarını sağlar.Minyonlar ve canavarlar da korkuya kapılır.


Yetenek Bedeli: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil: 425

(R) Fırtına Pençe

Volibear zincirleme şimşekle gürler ve yakındaki bir dizi rakibe hasar verir. Fırtınanın gücü sayesinde, Volibear hedeflerine yakındaki diğer rakiplere sıçrayan şimşeklerle vurur. Volibear yakınındaki en fazla 4 rakibe 75/115/155 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren zincirleme bir şimşekle gürler.Sonraki 12 saniye boyunca fırtınadan güç alan Volibear'in normal saldırıları 75/115/155 (+30% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir ve yakındaki 4 rakibe sıçrar.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 500

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları