Son Aranan Sihirdarlar
Vladimir Şampiyon Simgesi
Vladimir
Kızıl Ölüm
Büyücü
Tank

Vladimir ŞAMPİYONU HAKKINDA

Vladimir İstatistikleri
Can Değeri 525 (Seviye Başına: +84)
Can Yenileme 7.008 (Seviye Başına: +0.6)
Mana 2 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 55 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +2%)
Saldırı Menzili 450
Zırh 23 (Seviye Başına: +3.3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 330

Noxus'la Fırtına Düzlükleri arasındaki dağlarda gizlenmiş bir tapınak vardır. Kadim ve tüyler ürpertici bir büyü geleneğinin sırları burada saklanır. Tapınağın çevresi, yanlışlıkla çok yaklaşanların kanı çekilmiş cesetleriyle doludur. Bunlar, gençliğinde Noxus'dan kaçmakta olduğu sırada o dağlardan geçen Vladimir'in sadece merakını kabartmıştı. Ergen yaşlarındaki Vladimir, daha bir gün önce kendi yaşında iki oğlanı öldürmüştü. Bunu da sadece etrafa saçılan o baş döndürücü kızıllığın keyfine varmak için yapmıştı. Canice arzularını asla bastıramayacağını ve Noxus'ta kalırsa yaptıklarının cezalandıracağını derhal anladı. Şehir devleti tereddütsüz terkedip, güneye doğru yola çıktı.

Cesetlerden oluşan iz, onu yıkık dökük taş bir tapınağa götürdü. İçeride onu kıpkızıl gözleriyle süzen, ihtiyar bir keşiş buldu. Vladimir keşişi, aynı hainlikte bakışlarla karşılık vererek şaşırttı. Çocuğun uğursuz arzularının farkına varan keşiş, Vladimir'e insanların can suyunu nasıl kontrol edip yönlendireceğini öğretti. Sık sık, geçen yolcular üstünde pratik yaptılar. Vladimir'in son dersini alma vakti gelince, keşiş onu başaramazsa öleceği konusunda uyardı. Vladimir başardı; ama başarıyla beraber korkunç bir sürpriz geldi. Ayin esnasında keşişin kanının her damlası kanından çekilip Vladimir'inkiyle karıştı. Böylece ustasının ve ondan önce gelen her kan büyücüsünün özütü ona geçti. Aniden yalnız ve amaçsız kalan Vladimir, Noxus'a dönüp sanatının üstünlüğünü kanıtlamak için Lig'e yollanmasını talep etmeye karar verdi. Noxus Üst Komutası, saray muhafızlarının uğradığı mide kaldıran akıbetleri görünce, Vladimir'in tatsız yeteneklerinden faydalanmayı seçti.

”İçinde akan şey, ölümün olacak.”
--Vladimir

(P) Pasif Kızıl Akit

Fazladan her 25 Can değeri, Vladimir'e 1 Yetenek Gücü ve her 1 Yetenek Gücü Vladimir'e fazladan 1 Can verir (kendi sağladığı avantaj birikmez).

(Q) Kan Nakli

Vladimir hedefinden can çeker. Vladimir'in kaynağı dolduğunda, Kan Nakli kısa süreliğine büyük oranda hasar ve iyileştirme artışı elde eder. Vladimir hayat gücünü sömürdüğü hedefe 75/90/105/120/135 (+55% Yetenek Gücü) büyü hasarı verirken 20/25/30/35/40 (+35% Yetenek Gücü) Can iyileşir. Vladimir iki defa Kan Nakli kullandıktan sonra, Kan Nakli'nin ilk kullanılabilir olduğu anda Kızıl Akım etkisi kazanır. Kızıl Akım: Vladimir kısa süreliğine hızlanır, sonraki 2.5 saniye boyunca Kan Nakli fazladan %100 hasar verir ve Vladimir'i fazladan 0 artı eksik can miktarının %5 (+%0) kadarı iyileştirir (güçlendirilmiş iyileştirme, minyonlara karşı %35 etkili olur).


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 600

(W) Kızıl Havuz

Vladimir bir kan havuzuna dalarak 2 saniyeliğine hedef alınamaz hale gelir. Ayrıca, Vladimir havuzun üstünde duran rakiplerı yavaşlatır ve onlardan can sömürür. Vladimir 2 saniyeliğine bir kan havuzuna dalarak kısa süreliğine hızlanır, hedef alınamaz hale gelir ve üzerindeki rakipleri %40 yavaşlatır.Vladimir bu süre boyunca 80/135/190/245/300 (+15ilave Can yüzdesi) büyü hasarı verir ve bu hasarın %15 kadarı iyileşir.Kan Havuzu, Kan Yağmuru depolanırken kullanılabilir.


Yetenek Bedeli: Mevcut Can değerinin %20 kadarı
Menzil: 350

(E) Kan Yağmuru

Vladimir kendi canını feda ederek kan depolamaya başlar ve depolanan kan, serbest bırakıldığı zaman çevresindeki bir alana hasar verir; ancak rakipler tarafından engellenebilir. İlk Kullanım: Vladimir, azami Can miktarının en fazla %8 kadarını (0) kan şeklinde depolayarak bu yeteneğin verdiği hasarı arttırır. Gücünü tamamen doldurduğunda Vladimir yavaşlar. İkinci Kullanım: Vladimir isabet alan rakiplere 30/45/60/75/90 (+0) (+35% Yetenek Gücü) ila 60/90/120/150/180 (+0) (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren ve gücünü tamamen doldurmuşsa rakiplerin %40/45/50/55/60 yavaşlamalarına neden olan bir kan patlaması meydana getirir. İsabet alan hedefler, patlamanın bir kısmını engeller.1.5 saniyeden fazla tutulursa Kan Yağmuru kendiliğinden serbest kalır.


Bedel:Azami Can değerinin %8 kadarı
Menzil: 600

(R) Kan Vebası

Vladimir belli bir bölgeye bulaşıcı bir hastalık yayar. Etkilenen rakipler, etki süresi boyunca artacak şekilde hasar alır. Kan Vebası, birkaç saniye sonra etkisi altındaki rakiplere büyü hasarı verir ve Vladimir'i, hasar alan şampiyon başına iyileştirir. Vladimir'in hedef bölgedeki rakiplere yaydığı melun hastalık, rakiplerin 4 saniye boyunca bütün kaynaklardan %10 fazla hasar almalarına neden olur.Vladimir 4 saniye sonra hastalanan rakiplerin hepsine 150/250/350 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Eğer Kan Vebası bir rakip şampiyona hasar verirse, Vladimir kendini 0 (+0) artı ilkinden sonraki her şampiyon başına %50 Can iyileştirir.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 625

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları