Son Aranan Sihirdarlar
Viktor Şampiyon Simgesi
Viktor
Makine Elçi
Büyücü

Viktor ŞAMPİYONU HAKKINDA

Viktor İstatistikleri
Can Değeri 516.04 (Seviye Başına: +78)
Can Yenileme 7.842 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 324 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 52.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +2.11%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 22.72 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Viktor bilime ve icatlara, özellikle de mekanik otomasyon alanındaki icatlara duyduğu tutkuyu erken yaşlarda fark etti. Zaun'un seçkin Tekmaturji Koleji'ne gitti ve Blitzcrank'ı yapan ekibi yönetti. Bu bilimsel gelişmenin, onu kariyerinin en tepesine çıkarmasını bekliyordu. Ama maalesef zaferi, Blitzcrank'in bilincini kendisinin geliştirdiğini iddia eden ve sonra Viktor'un araştırmalarını Urgot'u canlandırmakta kullanan Profesör Stanwick tarafından elinden alındı. Viktor'un adalet taleplerine kimse kulak asmadı. O da derin bir depresyona gömüldü. Kolej'den çekilip kendisini özel laboratuvarına kapatarak, insanlıkla tüm bağlantılarını kesti. Orada gizli gizli, kimsenin elinden alamayacağı bir proje üstünde çalışmaya başladı. Hem alanında devrim yapmak hem de içinde kaynaşan, insani kıskançlık duygularından kurtulmak için kendi organlarının yerini alıp onları geliştirecek parçalar imal etti.

Viktor laboratuvarından çıktığında, özgün vücudundan neredeyse eser kalmamıştı. Anatomisinin çoğunu değiştirmekle kalmamış, kişiliği de değişmişti. Eskiden daha iyi bir toplum yaratmayı umarken, artık aklını “yüce evrim” dediği bir fikre takmıştı. Kendisini Valoran'ın geleceğinin koruyucusu ve öncüsü olarak görüyordu. Bu gelecekte insan, etten-kemikten vücudundan vazgeçerek, kendini daha üstün olan hextech parçalarla geliştiriyordu. Viktor'un ilk çağrılarına büyük şüpheyle yaklaşılsa da, mekanik aksamının karmaşıklığı karşısında büyücüler şaşırıp kaldı. Zihnini tekmaturjik aygıtlarla birleştirerek, araştırma sürecini büyük ölçüde hızlandırmıştı. Dönüşümü, duygusal zayıflık olarak algıladığı yönlerini alıp götürmüştü; ama yine de Profesör'e duyduğu nefretin bir kısmı kalmıştı. Viktor, icatlarını Valoran'ın sunabileceği en seçkin rakiplere karşı denemek ve kalmış olabilecek zayıflıkları, yetersizlikleri düzeltmek için League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldı.

Tekmaturji insanın elindeyken, bir araçtır. İnsanın eliyken, özgürlüktür.
--Viktor

(P) Pasif Evrimin İhtişamı

Viktor, dükkânda yeteneklerinin etkisini arttırmak üzere üç defa geliştirilebilen bir Prototip Sihir Çekirdeği ile oyuna başlar.

(Q) Güç Aktarımı

Viktor'un bir rakip birime saldırarak büyü hasarı verir, bir kalkan kazanır ve bir sonraki normal saldırısı güçlenir. Eklenti: Viktor yeteneği kullandıktan sonra ilave Hareket Hızı kazanır. Viktor'un patlayıcı saldırısı, rakibe 60/80/100/120/140 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve Viktor'a 2.5 saniyeliğine en fazla 0 (+0) hasar soğuran bir kalkan verir.Viktor'un bir sonraki normal saldırısı, 20/40/60/80/100 (+50% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir. Eklenti - Turboşarj: Viktor 2.5 saniyeliğine %30 Hareket Hızı kazanır.


Yetenek Bedeli: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 600

(W) Çekim Alanı

Viktor'un kurduğu aygıt; etki alanı içinde kalan bütün rakipleri yavaşlatan bir kütle çekim alanı oluşturur. Aygıtın etki alanında fazla uzun kalan rakipler sersemler. Eklenti: Çekim Alanı ile sersemletilen rakipler alanın merkezine sürüklenir. Viktor'un 4 saniyeliğine kurduğu çekimsel hapis aygıtı, rakip birimleri %28/32/36/40/44 yavaşlatır ve her 0.5 saniyede bir yük biriktirir. Üzerinde 3 yük biriken hedefler 1.5 saniyeliğine sersemler. Eklenti - İçe Patlama: Çekim Alanı ile sersemletilen rakipler, alanın merkezine sürüklenir.


Yetenek Bedeli: 65 Mana
Menzil: 700

(E) Ölüm Işını

Viktor'un robot kolunu kullanarak ateşlediği kaos ışını, zemini çizgi halinde keser ve yoluna çıkan bütün rakiplere hasar verir. Eklenti: Ölüm Işını'nı büyü hasarı veren bir dizi patlama takip eder. Viktor robot kolunu kullanarak zemini çizgi şeklinde kesen ve karşısına çıkan bütün rakiplere 70/110/150/190/230 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren bir kaos ışını ateşler. Eklenti - Artçı Şok: Ölüm Işını'nın arkasından gelen patlama 20/60/100/140/180 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 70/80/90/100/110 Mana
Menzil: 525

(R) Kaos Fırtınası

Viktor'un zeminde yarattığı kaos burgacı büyü hasarı vererek rakiplerin odaklanmasını engeller. Ardından, burgaç çevredeki bütün rakiplere belli aralıklarla hasar vermeye başlar. Viktor burgacı yönlendirebilir. Eklenti: Kaos Fırtınası daha hızlı hareket eder. Viktor hedef konumda 100/175/250 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek bölgedeki rakiplerin odaklanmalarını engelleyen bir kaos burgacı yaratır.Viktor 6.5 saniye boyunca burgacın yönünü değiştirebilir ve burgaç yakındaki rakiplere her 2 saniyede 150/250/350 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Burgaç, Viktor'dan uzaklaştıkça daha yavaş hareket etmeye başlar. Eklenti - Sürat: Kaos Fırtınası %20 daha hızlı hareket eder.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 700

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları