Son Aranan Sihirdarlar
Vi Şampiyon Simgesi
Vi
Piltover Fedaisi
Dövüşçü
Suikastçi

Vi ŞAMPİYONU HAKKINDA

Vi İstatistikleri
Can Değeri 582.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 9.012 (Seviye Başına: +0.9)
Mana 295.6 (Seviye Başına: +45)
Mana Yenileme 8.092 (Seviye Başına: +0.65)
Saldırı Gücü 55.88 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.5%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 25.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

Vi'a göre her sorun, devasa hextech eldivenleriyle yıkıp geçeceği birer tuğla duvardan ibaret. Kanun dışı bir ortamda büyüyen Vi, suç dünyasına dair bilgisini artık Piltover'ın asayiş kuvvetlerinde hizmet etmekte kullanıyor. Vi'ın atılgan tavırları, sert mizah anlayışı ve emirlere uymayı kesin bir şekilde reddetmesi işleri kitabına uygun halleden ortağı Caitlyn'i çoğu zaman kızdırıyor. Ama Piltover şerifi bile Vi'ın suçla savaş konusunda ne kadar değerli olduğunu inkâr edemiyor.

Çocukluğu Piltover'ın kanunsuz eteklerinde geçen Vi, hayatta kalmak için çalmayı ve kandırmayı öğrendi. Hextech donanım çalıp yağmalayarak usta bir teknisyen haline geldi; sokakta geçirdiği hayatla kendi ayakları üstünde durmayı öğrendi. Altı yaşındayken, adi suçlulardan oluşan bir grup tarafından kabul edildi. On bir yaşına geldiğinde deneyimli bir suç ortağı olmuştu, art arda yaptığı soygunların tadını çıkarıyordu.

Vi'ın tavırları, bir madene yapılan yağma girişimi ters gittiğinde değişti. Çetesiyle birlikte kaçmak ve çökmüş bir tünelde mahsur kalmış masum madencileri kurtarmak arasında seçim yapmak zorunda kaldı ve kahraman olmayı seçti. Madencileri yıkıntıdan kurtarmanın bir yolunu ararken, hasarlı bir madenci robotu buldu. Robotun dev yumruklarını söktü ve birer hextech eldiven haline getirdi. Ağır silahları minik ellerine takan genç kız kolunu uzatıp, yıkıntıya güçlü bir yumruk attı. Darbenin gücü kayayı dağıttı. Madenciler kurtulduğunda, Vi oradan kaçtı.

Bu ters giden soygun girişiminden sonra, Vi çeteyle bağlantısını kesti. Yasadışı faaliyetlerine tek başına devam etti ama sadece diğer suçlulardan çalmaya başladı. Yıllar geçtikçe, Vi hextech yumruklarını modifiye edip geliştirdi ve bu sayede soygunlarını daha kolay yapar ve daha fazla ganimet elde eder oldu. Gün geldi, namı Piltover'ın ünlü Şerifi Caitlyn'in kulağına kadar gitti. Caitlyn Vi'yi tutuklamak yerine, ona topluma olan borcunu ödemesi için bir yol önerdi: Piltover asayişi için çalışmak. Vi buna güldü; ona göre, polisten kaçmadan suçluları dövmesini sağlayacak bir iş mükemmel bir şeydi. Derhal kabul etti. Caitlyn şimdi Vi'ı hizada tutmaya çalışıyor, Vi da Caitlyn'in emirlerine birer tavsiye gözüyle bakıyor; ama birlikte çalışırken, Piltover'daki tüm kanunsuzların korkulu rüyası oluyorlar.

''Çok yazık. Benim iki yumruğum var ama senin suratın sadece bir tane.''
-- Vi

(P) Pasif Patlama Kalkanı

Vi zamanla bir kalkan yükler. Kalkan, bir yetenekle bir rakibe vurarak etkin hale getirilebilir.

(Q) Duvar Delen

Vi'ın eldivenlerini yükleyerek attığı duvar delen yumruk, ileri doğru hareket etmesini sağlar. Vurduğu rakipler geri savrulur ve bir ezici darbe yükü alır. Attığı güçlü yumruk, Vi'ın ileri doğru fırlamasını sağlar.
İlk Kullanım: Hasarı ve atılma mesafesini 1,25 saniyeliğine arttırırken hareket hızını %15 azaltır.
İkinci Kullanım: İleri atılarak 100/150/200/250/300 (+80% ek Saldırı Gücü) ila 0 (+140% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve isabet alan tüm rakiplere Ezici Darbe uygular (minyonlara ve canavarlara %75 hasar verir). Bir rakip şampiyona çarptığında durur ve rakip şampiyonun geri savrulmasına yol açar.


Bedel: 50/60/70/80/90 Mana
Menzil: 250

(W) Ezici Darbeler

Vi'ın yumrukları rakibinin Zırhını parçalayarak ilave hasar verir ve Saldırı Hızı kazanmasını sağlar. Aynı hedefe yapılan her 3. saldırı, hedefin azami Can değerinin %4/5.5/7/8.5/10 (+%1% / 35 ilave Saldırı Gücü) kadarını fiziksel hasar olarak vererek, zırh değerini %20 düşürür ve Vi'a 4 saniyeliğine %30/35/40/45/50 Saldırı Hızı verir (minyonlara ve yaratıklara karşı azami 300 hasar).


Yetenek Bedeli: Pasif
Menzil: 750

(E) Orantısız Güç

Vi'ın sonraki saldırısı hedefi delip geçerek, arkasındaki rakiplere hasar verir. Bir sonraki normal saldırının hedefe ve arkasındaki rakiplere 10/30/50/70/90 (+115% Saldırı Gücü) (+70% Yetenek Gücü) fiziksel hasar vermesini sağlar.Vi her 14/12.5/11/9.5/8 saniyede bir yeni bir yumruk yükler ve bir defada 2 yük tutabilir.


Yetenek Bedeli: 40/45/50/55/60 Mana
Menzil: 400

(R) Saldırı ve Darp

Vi yoluna çıkanı kenara savurarak bir rakibe doğru ilerler. Hedefe ulaştığında onu havaya savurur, arkasından zıplar ve hedefi yere geri mıhlar. Hedef aldığı rakip şampiyonu kovalayarak, 1,25 saniyeliğine havaya savurur ve 150/300/450 (+140% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.Vi hücum ederken durdurulamaz ya da yavaşlatılamaz ve yoluna çıkan rakiplerin kenara savrulup %75 hasar almalarına yol açar.


Bedel: 100/125/150 Mana
Menzil: 800

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları