Son Aranan Sihirdarlar
Vel'Koz Şampiyon Simgesi
Vel'Koz
Hiçlik'in Gözü
Büyücü

Vel'Koz ŞAMPİYONU HAKKINDA

Vel'Koz İstatistikleri
Can Değeri 507.68 (Seviye Başına: +76)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 375.6 (Seviye Başına: +42)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 54.9379 (Seviye Başına: +3.1416)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.36%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 21.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 340

Aniden parlayan ışığın içinden geçiyorum. Kıps, kıps, kıps, kıps. Gözüm alıştığında, önümde uzanan araziyi ölçüp biçiyorum.

Bir hareketlenme var. Aşağı baktığımda arka ayakları üzerinde duran ve bedenimi koklayan küçük, beyaz bir yaratık görüyorum. İlgimi çekiyor.

İşlevin nedir?

Yaratığı analiz ediyorum. Sıcak mor bir ışık patlamasıyla, yaratığın olduğu yerde bir toz yığını beliriyor.

Memeli... Gece yaşıyor... Keskin işitme duyusuna sahip. İnanılmaz derecede zayıf. Yine de durmaksızın üreyen bir tür.

''Hm,'' diye mırıldanıyorum. Umarım daha karmaşık, merakımı uyandıracak yaratıklar bulabilirim.

Tüket ve öğren: Amacım bu. Benimle birlikte yolculuk edenler ilkel varlıklar: tek bildikleri öldür ve ye, öldür ve ye. Mevcut tüm bilgiyi, değerli kaynakları toplamam gerekiyor...

Sonunda, yıkılmış bir şehre rastlıyoruz; ayakta kalan tek şey, eski bir kule. Korunmuş - ya da kasıtlı olarak sağlam bırakılmış- görünüyor. Yıkıntıları bileşenlerine ayırıyorum. Yaptığım analiz, buranın büyük sihirle dolu olduğunu gösteriyor; böylesi bir yıkıma uğraması beni şaşırtmıyor. Kulede merak uyandırıcı bir şey var. Diğerleri avlanmaya çıktığında, binaya giriyorum.

Etrafa dağılmış gizemli cihazlar var. Bir tanesini inceliyorum. Sıcak mor ışıkla birlikte, bir toz yığını daha...

İlginç; zaman algısını değiştirmeye yarayan bir araç.

Tuhaf.

Benzersiz.

Kulenin haline bakılırsa, sahibi ayrılalı çok olmamış. Geride bırakılan eşyalar, birden fazla zamanda ve mekânda var olmuş. Bazıları, diğerlerinden daha karmaşık; ama hepsi, bu boyutta gördüklerimden çok daha etkileyici. Belli ki buranın sahibi, yolculuklarımda karşılaşmadığım şeyler hakkında bilgi sahibi.

Bu bilgiye ihtiyacım var.

Kuleden çıkarken, diğerlerinin girişe yaklaştığını görüyorum; karşımıza çıkan her şeye yaptıkları gibi, burayı da yok etmeye hazırlanıyorlar. Hedefimle arama girmekten başka bir şey yapmıyorlar. Bazı şeyler, Hiçlik'in ayrım yapmadan tüketme alışkanlığından korunmalı.

Uyarmadan, uzantılarımdan biriyle saldırıyorum; ucu akkor halinde parlıyor. Şimşeğin sardığı ilk yaratık, geriye savruluyor. Aralarında cızırdayan enerjiyle yüklü üç uzvumu da uzatırken, yaratığın çığlıkları diniyor. Diğer ikisi kaçıyor; başlarına geleceği biliyorlar.

Mutlaka kaçmaları mı gerek?

Gözümü kocaman açıp, kaçan yaratıkların peşinden enerji yüklü bir şua yolluyorum. Derhal kül oluyorlar. ''Hmm. Hiçlik sakinlerinin erime noktası sabit değil,'' diye not alıyorum.

Ama bunun önemi yok. içimde hissettiğim açlık büyüyor. Bilgiye açım. Hiç olmadığım kadar doyumsuzum.

Nihai bilgiye göz ucuyla baktım.

Ona sahip olacağım.

(P) Pasif Organik Yapıbozum

Vel'Koz'un yetenekleri, isabet ettikleri rakiplerde Organik Yapıbozum yükleri biriktirir. 3 yük biriktirilirse, rakip anlık gerçek hasar alır.

(Q) Plazma Ayrışması

Vel'Koz'un yolladığı plazma ışını tekrar etkinleştirildiğinde veya rakibe isabet ettiğinde ikiye bölünür. Işın isabet ettiğinde yavaşlatır ve hasar verir. Vel'Koz'un yolladığı plazma ışını 80/120/160/200/240 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 1/1.4/1.8/2.2/2.6 saniye içinde azalarak kaybolan %70 yavaşlatma etkisi ortaya çıkarır.Tekrar etkinleştirildiğinde veya rakibe isabet ettiğinde, ışın 90 derecelik açıyla bölünür.Bu yetenekle bir birim katledildiğinde mana bedelinin %50 kadarı iade edilir.


Yetenek Bedeli: 40/45/50/55/60 Mana
Menzil: 1050

(W) Hiçlik'e Açılan Yarık

Vel'Koz'un Hiçlik'e açtığı yarık önce ani hasar verir, bir süre sonra patlayarak ikinci defa hasar verir. Vel'Koz'un Hiçlik'e açtığı yarık, 30/50/70/90/110 (+15% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bir süre sonra 45/75/105/135/165 (+25% Yetenek Gücü) büyü hasarı daha verir.Hiçlik'e Açılan Yarık kullanımları arasında 2 saniyelik bir bekleme süresi bulunur.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 1050

(E) Tektonik Bozucu

Vel'Koz bir bölgenin patlamasına; rakiplerin havaya, yakındaki rakiplerin biraz uzağa savrulmasına yol açar. Vel'Koz yakındaki bir bölgede bozunmaya yol açarak, bir süre sonra 70/100/130/160/190 (+30% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir ve isabet alan rakipleri 0.75 saniyeliğine havaya savurur.Vel'Koz'un yakınındaki rakipler isabet aldığında, yeteneğin gerçekleştirildiği yöne doğru bir miktar itilir.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 810

(R) Yaşam Formu Parçalama Şuası

Vel'Koz'un yönlendirdiği ışın 2,5 saniyeliğine imleci takip ederek rakiplerin büyü hasarı almalarını sağlar. Organik Yapıbozum, Araştırmaya tabi tuttuğu rakiplerin gerçek hasar almalarını sağlar.
Pasif: Rakip şampiyonlar yapıbozuma uğradıklarında 7 saniyeliğine Araştırmaya tabi tutulur. Normal saldırı ve yetenekler Araştırmayı yeniler.
Aktif: Vel'Koz'un yönlendirdiği enerji ışını 2,5 saniye boyunca imleci takip ederek toplamda en fazla 450/625/800 (+125% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve isabet ettiği rakipleri %20 yavaşlatır.Işının içinde kalan rakipler üzerinde düzenli aralıklarla Organik Yapıbozum yükleri birikir. Araştırmaya tabi tutulan birimlere büyü hasarı yerine gerçek hasar verir.


Yetenek Bedeli: Mana
Menzil: 1575

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları