Son Aranan Sihirdarlar
Veigar Şampiyon Simgesi
Veigar
Kötülüğün Minik Efendisi
Büyücü

Veigar ŞAMPİYONU HAKKINDA

Veigar İstatistikleri
Can Değeri 492.76 (Seviye Başına: +82)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 392.4 (Seviye Başına: +52)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 50.71 (Seviye Başına: +2.625)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.24%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 22.55 (Seviye Başına: +3.75)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 340

Yordle deyince çoğu kişinin zihninde korkulacak bir şey canlanmaz. Bu herkesle iyi geçinen, yerden bitme ırk gayet yırtıcı olmasına karşın, yordle'lara genelde bir miktar neşeyle yaklaşılır. Tiz sesleri, kendiliğinden sevimli görünüşleri daha iri ırklara bir miktar koruma içgüdüsü verir ya da en azından akıllarına yetişkin taklidi yapan çocukları getirir. Ama ara sıra, bir yordle o kadar kötü birine dönüşür ki ufak tefekliği bile karşısındakilerin yüreklerine korku salar. Veigar işte böyle çarpık bir yordle. Kara büyü ve kozmik enerjiyi yozlaştırma ustası olan Veigar, Valoran'daki en güçlü büyücülerden biri.

Veigar çocukluğunda gayet normal bir yordle idi, bir istisna dışında: Bandle Şehri dışındaki dünyayı çok merak ediyordu. Genç yordle zamanının çoğunu Valoran'ın geri kalanını kitaplardan öğrenerek geçiriyordu. Diğer büyük şehir devletleriyle ticaret yapan bir şirketten gelen iş teklifinin üstüne atladı. Hem onun için hem de dünya için ne acıdır ki Noxus'lu bir tüccarla yaptıkları anlaşmada yolsuzluk olduğu ortaya çıktı. Veigar'la arkadaşları, tüccarın oyununa gelip suçluymuş gibi gösterildi. Yetkililer tarafından tutuklanıp, Noxus duvarları arasında yıllarca hapis kaldı. Böyle tecrit edilmek yordle'lar için çok tehlikelidir. Zalim gardiyanları da onu bu yüzden yalnız bırakmıştı şüphesiz. Veigar tek başına yavaş yavaş delirdi.

Sonunda kaçtığında eski halinin sapkın bir gölgesiydi. Bandle Şehri'ne ve halkına dönmek yerine, kıtanın kara büyücülerinin öğrencisi oldu. Delice arzularını tek bir işe odaklayarak kendi çabalarıyla çabucak tehlikeli ve güçlü bir büyücü haline geldi. Şimdi, bağlılıkları kime olursa olsun tüm şehir devletlerini dize getirerek Valoran'daki tüm çatışmaları bitirmeyi hedefliyor. League of Legends, amacını gerçekleştirmesi için mükemmel bir araç... Şimdilik.

Kim demiş kötülük korkunç görünmeli diye?

(P) Pasif Acayip Kötülük Gücü

Veigar Runeterra'yı gözüne kestirenler arasında gelmiş geçmiş en büyük Kötü ve her an gücüne güç katıyor! Bir rakibe büyü isabet ettirdiğinde veya bir şampiyon katlettiğinde Veigar'ın yetenek gücü kalıcı olarak artar.

(Q) Uğursuz Saldırı

Veigar'ın gönderdiği karanlık enerji ışını, isabet ettiği ilk iki rakibe Büyü Hasarı verir. Katledilen her hedef için Veigar kalıcı olarak bir miktar Yetenek Gücü kazanır. Veigar'ın gönderdiği karanlık enerji ışını, isabet ettiği ilk iki rakibe 70/110/150/190/230 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Ayrıca bu yetenekle bir birim katledildiğinde, Veigar bir Acayip Kötülük yükü kazanır. Büyük minyon ve büyük canavarlar iki yük kazandırır.


Yetenek Bedeli: 40/45/50/55/60 Mana
Menzil: 900

(W) Karanlık Madde

Veigar'ın hedef noktaya gökten düşürdüğü büyük karanlık madde kütlesi, iniş anında Büyü Hasarı verir. 1,2 saniye sonra gökten inen kara madde hedef konuma çarpar ve 100/150/200/250/300 (+100% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil: 900

(E) Kara Delik

Kısa bir gecikmenin ardından, Veigar 3 saniyeliğine hedef bölgede uzayı büker ve bölgenin sınırından geçen rakiplerin sersemlemesine neden olur. Veigar 0.5 saniyelik bir gecikmenin ardından hedef bölgede 3 saniyeliğine uzayı bükerek beşgen şeklinde, duvarlarla çevrili bir alan oluşturur. Alanın içinden geçmeye kalkan rakipler durdurularak 1.5/1.75/2/2.25/2.5 saniyeliğine sersemler.


Yetenek Bedeli: 70/75/80/85/90 Mana
Menzil: 725

(R) Ezeli Patlama

Hedefteki rakip şampiyona isabet ederek hedefin eksik can miktarına bağlı olarak artan, büyük miktarda büyü hasarı verir. Hedefe gönderdiği ezeli büyü, hedefin eksik can miktarına bağlı olarak artacak şekilde 175/250/325 (+75% Yetenek Gücü) ila 350/500/650 (+150% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Canı %33'ün altında olan şampiyonlara verilen hasar en üst değerine çıkar.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 650

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları