Son Aranan Sihirdarlar
Vayne Şampiyon Simgesi
Vayne
Gece Avcısı
Nişancı
Suikastçi

Vayne ŞAMPİYONU HAKKINDA

Vayne İstatistikleri
Can Değeri 498.44 (Seviye Başına: +83)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 231.8 (Seviye Başına: +35)
Mana Yenileme 6.972 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 55.88 (Seviye Başına: +1.66)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +4%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 19.012 (Seviye Başına: +3.4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 330

Dünya her zaman insanların sandığı kadar uygar değildir. Büyünün en kara yollarını takip edip, Runeterra'nın damarlarında akan karanlık güçlerle zehirlenenler de var. Shauna Vayne bu gerçeği çok iyi bilir.

Demacia'nın seçkin ailelerinden birinin şımartılan küçük kızıyken, babası onu emniyet teşkilatının her an her şeyi izlediğine inandırmaya çalışmıştı. Küçük ve saf çocuk, mükemmel ve güvenli bir dünyada yaşadığına inanıyordu. Ama bir gece, babası kötü yürekli bir cadının dikkatini çekti. Kadın, konseyin babasına atadığı korumayı alt edip Shauna'nın ailesine önce işkence etti, sonra da onları öldürdü. Küçük Shauna ancak saklanıp, cadı gittikten sonra kaçarak kendini kurtarabilmişti. Koşarken sevdiklerinin çığlıkları peşini bırakmıyordu. O gün içi nefret alevleriyle tutuştu; bu nefreti asla inkâr edemeyecekti.

Vayne babasının parasını kullanarak başının çaresine baktı. Bir öğretmenin onu öğrenciliğe kabul edeceği kadar büyüdüğü anda da eğitimine başladı. Yetişkin bir kadın olduğunda göz yıldıran bir savaşçı haline gelmişti. Ama savaş meydanlarına yerleşmeyecekti.

Demacia'nın, karanlığın ele geçirdiklerini avlayacak bir koruyucuya ihtiyacı vardı. Shauna ailesinin bağlantılarını kullanarak ilk Gece Avcısı oldu. Şimdi başarıları efsane gibi anlatılıyor. Kara sanatlarla uğraşanların, Gece Avcısı'nın kol gezmekte olduğunu duyunca titrediği söyleniyor.

Bütün gölgelerden korkmaya gerek yok. En azından, Vayne'in istediği olursa...

(P) Pasif Gece Avcısı

Vayne kötülük yapanları acımasızca avlar. Yakındaki rakip şampiyonlara doğru ilerlediğinde 30 Hareket Hızı kazanır.

(Q) Takla

Vayne bir sonraki atışında hedefi tutturmak için yuvarlanarak, dikkatle pozisyon alır. Bir sonraki saldırısı ek hasar verir. Kısa mesafeli bir takla atar. Sonraki 7 saniye içerisinde yapılan ilk normal saldırı, toplam Saldırı Gücünün %30/35/40/45/50 kadarına eşdeğer 30/35/40/45/50% Saldırı Gücü ilave fiziksel hasar verir.


Bedel: 30 Mana
Menzil: 300

(W) Gümüş Ok

Vayne oklarının ucunu, kötü varlıklara karşı zehirli olan, nadir bir madenle kaplar. Aynı hedefe karşı art arda gerçekleştirdiği üçüncü saldırı ya da yetenek, hedefin azami Can değerinin belirli bir oranını gerçek hasar olarak yansıtır. (Canavarlara karşı en fazla 200 hasar) Bir rakibe karşı yapılan her üç saldırıdan veya kullanılan her üç yetenekten biri, rakibin azami Can değerinin %6/7.5/9/10.5/12 kadarını gerçek hasar olarak verir.Canavarlara en fazla 200 hasar, bütün hedeflere en az 40/60/80/100/120 hasar verir.


Yetenek Bedeli: Pasif
Menzil: 750

(E) Kazıkatar

Vayne sırtındaki ağır arbaleti çeker ve fırlattığı devasa okla hedefini geri savurur ve ona hasar verir. Hedef araziye çarparsa, mıhlanır ve ek hasar alarak sersemler. Attığı ok hedeflenen rakibi geri savurur ve 45/80/115/150/185 (+50% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Yere çarpan rakipler 45/80/115/150/185 (+50% ek Saldırı Gücü) ilave fiziksel hasar alır ve 1.5 saniye sersemler.


Bedel: 90 Mana
Menzil: 710

(R) Son Hazırlık

Destansı bir hesaplaşmaya hazırlanan Vayne saldırı gücü elde eder, Takla yeteneğini kullandığı sırada görünmez olur ve Gece Avcısı yeteneğinden kazandığı ilave hareket hızı üç katına çıkar. 8/10/12 saniyeliğine 30/50/70 ilave Saldırı Gücü kazanır. Aktif haldeyken, Takla 1 saniyeliğine görünmezlik verir ve Gece Avcısı'nın sağladığı ilave hareket hızı 90 değerine yükselir. Gizlenme - Görünmezlik: Vayne sadece yakındaki rakip kuleler tarafından tespit edilebilir.


Bedel: 80 Mana
Menzil: 1

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları