Son Aranan Sihirdarlar
Urgot Şampiyon Simgesi
Urgot
Kumandanın Gururu
Nişancı
Dövüşçü

Urgot ŞAMPİYONU HAKKINDA

Urgot İstatistikleri
Can Değeri 586.52 (Seviye Başına: +89)
Can Yenileme 6.508 (Seviye Başına: +0.6)
Mana 312.4 (Seviye Başına: +55)
Mana Yenileme 8.592 (Seviye Başına: +0.65)
Saldırı Gücü 54.05 (Seviye Başına: +3.6)
Saldırı Hızı 0.03 (Seviye Başına: +2.9%)
Saldırı Menzili 425
Zırh 24.544 (Seviye Başına: +3.3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Bazı savaşçılar güçlü, kurnaz ya da silah kullanmakta yetenekli oldukları için yücelir. Bazıları da ölmeyi düpedüz reddederek. Bir zamanlar Noxus'un ünlü askerlerinden olan Urgot, ikinci türe başlı başına bir örnek. Savaşta düşman saflarına pervasızca saldırıp kargaşa yaratmaya meyilli olan Urgot, bu esnada çoğunlukla ağır yaralar alırdı.

Vücudu artık hor kullanılmaya dayanamayınca sakat kalan Urgot, Noxus'un Baş Celladı pozisyonuna getirildi. Bu sırada ellerini kullanamaz haldeydi ve zor yürüyordu. Kanlı görevini yapabilmesi için sakatlanmış kollarına tırpan şeklinde protezler takıldı.

Urgot'un sonu, en rahat zamanları olması gereken dönemde geldi. Askeri geçmişinden dolayı, sık sık yabancı topraklara yollanan müfrezelerin yanında infaza gidiyordu. Bir rakip birliğini pusuya düşürdükten sonra Demacia Veliaht Prensi Jarvan IV, Urgot'un birliğinin pençesine düştü. Kıymetli esiri Noxus'a götürüp fidye isteyemeyecek kadar uzakta olduklarından, Urgot Jarvan'ı öldürmeye hazırlandı. Ama son anda Demacia'nın Kudreti Garen tarafından yönetilen Yılmaz Öncüler araya girdi ve Urgot, prensini kurtarmaya çalışan gayretli savaşçı tarafından ikiye biçildi.

Hizmetlerine karşılık cellatın cesedi, yeniden canlandırılması için Kasvet Akademisi'ne götürüldü. Fakat hayatı boyunca hor kullandığı vücudunun hali haraptı; ölüm büyücüleri sanatlarını uygulamakta zorluk çekiyordu. Zaun'un önde gelen bilginlerinden Profesör Stanwick Pididly bir çözüm önerdi. Pididly'nin laboratuvarlarında, Urgot'a kâbuslardan fırlamış yeni bir vücut yapıldı.

Artık hem insan hem makine olan ve metal damarlarında ölüm enerjisi dolaşan Urgot, hayatını sona erdiren adamı arıyor.

(P) Pasif Zaun'un Elinden Çıkma Işın Güçlendirici

Urgot'un normal saldırıları ve Asit Avcısı özelliği ile yaptığı saldırılar, hedefin verdiği hasarı 2,5 saniyeliğine %15 düşürür.

(Q) Asit Avcısı

Urgot'un ateşlediği Asit Avcısı füzesi ilk çarptığı rakipte patlar ve Urgot'un Dehşet Üreteci aktifse, hedefi yavaşlatır. Asit Avcısı füzesi Noxus'un Çürüten Bombası'nın etkisi altında olan rakiplere kilitlenir. Urgot'un imleç doğrultusunda ateşlediği roket, 10/40/70/100/130 (+85% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Eğer Asit Avcısı bir birimi öldürürse, mana bedelinin yarısı iade edilir.Roket, imleci Noxus'un Çürüten Bombasından etkilenmiş bir hedef üzerinde tutularak kilitlenebilir.


Bedel: 40 Mana
Menzil: 1000

(W) Dehşet Üreteci

Urgot kapasitörünü çalıştırarak bir kalkan elde eder. Kalkan aktifken, Urgot'un saldırıları yavaşlatma etkisi kazanır. Urgot dehşet üretecini çalıştırarak, 5 saniyeliğine 60/100/140/180/220 (+80% Yetenek Gücü) + azami mana değerinin %8 kadarına eşit miktarda (+0) hasar emen bir kalkan elde eder. Kalkan aktif olduğu süre boyunca Urgot'un saldırı ve atışları, hedeflerini %20/25/30/35/40 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 55/60/65/70/75 Mana
Menzil: 600

(E) Noxus'un Çürüten Bombası

Urgot belli bir bölgedeki rakiplere hasar veren ve Zırh değerlerini azaltan, aşındırıcı bir bomba atar. Urgot hedef konuma bir Çürüten Bomba atar. Bombadan etkilenen rakiplerin Zırhı %12/14/16/18/20 azalır ve 5 saniye boyunca 75/130/185/240/295 (+60% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar alırlar.Asit Avcısı füzeleri, Çürüten Noxus Bombasından etkilenen hedeflere kilitlenebilir.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 900

(R) Hiperkinetik Konum Değiştirici

Urgot, Hiperkinetik Konum Değiştiricisi'ni çalıştırarak hedefiyle yer değiştirir ve çevredeki rakipleri 1,5 saniyeliğine dehşete düşürür. Konum Değiştirici odaklandığı sırada hedef sindirilerek hareketsiz kalır. Urgot yer değiştirme sırasında ve değiştirmenin ardından Hasar Azaltma etkisi kazanır. Urgot, Hiperkinetik Konum Değiştirici'yi hedef seçtiği rakip bir şampiyona 1 saniyeliğine odaklar ve ardından hedefiyle konum değiştirerek çevredeki rakipleri 1,5 saniyeliğine dehşete düşürür. Hedefi odaklanma süresi boyunca sindirilir.Urgot odaklanmanın başlangıcından itibaren 5 saniye boyunca %30/40/50 az hasar alır; hedefi ise yer değiştirdikten sonraki 3 saniye boyunca %40 yavaşlar.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 550/700/850

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları