Son Aranan Sihirdarlar
Udyr Şampiyon Simgesi
Udyr
Ruh Gezgini
Dövüşçü
Tank

Udyr ŞAMPİYONU HAKKINDA

Udyr İstatistikleri
Can Değeri 593.32 (Seviye Başına: +99)
Can Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 270.4 (Seviye Başına: +30)
Mana Yenileme 7.506 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 58.286 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +2.67%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 25.47 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Udyr sıradan bir insandan çok daha fazlasıdır; dört ilksel hayvan ruhunun bedeninde buluştuğu kişidir o. Udyr bu ruhların hayvansı yönleriyle bir olunca, özel güçlerinden yararlanabilir: Kaplan ona hız ve atılganlık, kaplumbağa dayanıklılık, ayı güç, anka ise sonsuz ateşini verir. Onların güçlerinin birleşiminde Udyr, doğal düzeni bozmak isteyen herkese karşı koyabilir.

Freljord'da, o vahşi toprakların olağan düzeninin dışında yaşayan bir kast vardır. Bunlara Ruh Gezgini denir. Doğal hayatın koruyucusudurlar. Her kuşakta bir kez, ayın kızıl olduğu gece bir çocuk doğar. Çocuğun, ruhlarla insanların dünyası arasında yaşadığı söylenir. Bu çocuk, şamanlık geleneğini devam ettirmek için Ruh Gezgini'ne getirilir. Udyr böyle bir çocuktu. Atalarının dilini öğrenmeden önce, tundra kurtlarının ulumalarını anlamayı öğrenmişti. Ruh Gezgini sayesinde bir gün ruhların seslerini de duyup anlamayı öğrenecek, doğanın dengesini gözetecekti. Ruh Gezgini Udyr'e sık sık; Freljord'un ruhları bilinmeyen bir nedenden gitgide huzursuzlanmaya başladığı için, kendisinden öncekiler tarafından sınanacağını anlatırdı.

Huzursuzluğun nedenini, kışın ortasında anladılar. Adı ancak korku dolu fısıltılarla anılan korkunç bir varlık, Udyr'le Ruh Gezgini'nin üstüne çullandı: Buz Cadısı. Çocuğun, cadının kötü büyülerine kolayca yenileceğini bilen ruh gezgini, onu Buz Cadısı'nın saldırısından canı pahasına korudu. Kederden harap olan Udyr öfkeyle ulurken, Freljord'un da onunla beraber uluduğunu hissetti. Çocuk o an ruhların ilksel doğasıyla bütünleşti ve kendisi de bir hayvan oldu. İçi ruhların dizginlenmemiş gücüyle dolup taşan Udyr'in kükremesi dağların zirvelerini sarsarak çok büyük bir çığ düşmesine neden oldu. Udyr karı kazıp dışarı çıkabildiğinde, Buz Cadısı'ndan iz bile kalmamıştı.

Kabileler yıllar içinde, kuzeydeki vahşinin bölgesine girmemeyi öğrendiler. Sonra bir gün, Udyr korkusuz bir yabancının kokusunu aldı. Bölgesine izinsiz giren bu kişiyi kovalamaya karar vererek ona defalarca saldırdı, fakat yabancı her seferinde onu kolaylıkla savuşturdu. Yorulan ve yenilen Udyr, içindeki saldırganlığın azaldığını hissetti. Yıllardır kullanmadığı sözcükleri hatırlayıp, yabancıya zar zor “Kimsin?” dedi. Lee Sin, Ruh Gezgini'nin rehberliğinden yararlanmaya gelmiş, ama onun yerine yolunu kaybetmiş bir adam bulmuştu. Kör Keşiş, Udyr'e doğru yolu bulduracağına söz vererek onu bir manastıra yönlendirdi. Bu manastırın; büyük güç ve bilgelik sahibi dört ruh tarafından korunduğu söylenirdi. Udyr orada uyumu öğrenecekti.

Lee Sin, Udyr'i doğduğu yerle taban tabana zıt topraklara götürdü. Orada, Ionia'da yaşayanların yaşamını hayatta kalma yönlendiren tek şey, hayatta kalma güdüsü değildi. Udyr, hayatında ilk kez etrafını saran ruhlarla barışık olduğunu, insanların yanında rahat ettiğini hissetti. Keşişlerin arasında geçirdiği zaman, ona içgüdülerine hakim olmayı öğretirken, kadim tapınaktaki ruhlarla yaptığı meditasyonlar, onu bilgeliğe ulaştırdı. Udyr böylece yeni Ruh Gezgini olduğu gerçeğiyle barıştı.

Udyr, Ionia'lılara çok şey borçluydu. Bu borcu ödemesi asla istenmedi; ama o, günün birinde bunu misliyle ödedi. Noxus ordusu işgale geldiğinde, barışçıl Ionialılara zulmeden askerlere karşı eli kolu bağlı durmadı; dişlerini göstermeyi de unutmamıştı. Udyr, köşeye sıkışmış bir hayvanın tüm vahşiliğiyle Noxus askerlerinin üzerine atılarak, işgalci güçlere yabandan korkmayı öğretti. Ağaçlardan sıçrayarak, pençeleriyle Noxus'luları paramparça etti; nehir kıyısında, bir sel gibi hepsini silip süpürdü; tarlalarda ise, düşmanı alevler içinde bıraktı. Noxus'lular kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırıp kaçana kadar Udyr'in öfkesi geçmedi.

Barış, Ionia'ya tekrar hakim oldu; ama Udyr hâlâ huzursuzdu. Freljord'un ruhları onu çağırıyor, buzdan çıkacak kötülüğü haber veriyordu. Udyr, Buz Cadısı'nın oluşturduğu tehlikenin farkına vardı: Cadı, yakında diyarı saracak daha büyük bir karanlığın sözcüsüydü. Tapınağın güçlü ruhlarıyla donanmış olan Udyr, Freljord'a döndü. Dengesini bozmak isteyen her şeye karşı, doğayı koruyacaktı.

''Doğanın isteklerini ben gerçekleştiririm.''
-- Udyr

(P) Pasif Maymunun Çevikliği

Bir hâle girmek Udyr'e kısa bir süreliğine Saldırı Hızı ile Hareket Hızı kazandırır. Bu etki birkaç defaya kadar birikebilir.

(Q) Kaplanın Öfkesi

Kaplanın Öfkesi: Etkinleştirme - Udyr'in Saldırı Hızı birkaç saniyeliğine artar ve ilk normal saldırısı 2 saniyede yüksek miktarda hasar verir. Sürekli Etki - Udyr'in normal saldırıları fazladan hasar verir.
Sürekli Etki: Normal saldırılar 15% Saldırı Gücü ek fiziksel hasar verir ve Udyr ilk normal saldırısıyla bir Kaplan Saldırısı gerçekleştirip, 2 saniyede ilave 30/80/130/180/230 (+120/130/140/150/160% Saldırı Gücü) Fiziksel Hasar verir.
Etkinleştirildiğinde: Saldırı Hızı değerini 5 saniyeliğine %30/40/50/60/70 arttırır.


Bedel: 47/44/41/38/35 Mana
Menzil: 600

(W) Kaplumbağanın Metaneti

Kaplumbağanın Metaneti: Etkinleştirme - Udyr hasar emen, geçici bir zırh kazanır. Sürekli Etki - Udyr, Can Çalma özelliği elde eder.
Sürekli Etki: Verilen hasarın %10/12/14/16/18 kadarına eşit miktarda can çalma sağlar. Etkinleştirildiğinde: Oluşan zırh, 5 saniyeliğine 60/95/130/165/200 (+50% Yetenek Gücü) hasar emer.


Bedel: 47/44/41/38/35 Mana
Menzil: 600

(E) Ayının Haşmeti

Ayı Hâli: Etkinleştirme - Udyr kısa süreliğine büyük bir Hareket Hızı artışı kazanır. Sürekli Etki - Udyr'in normal saldırıları, hedefini 1 saniyeliğine sersemletir. Bu etki, birkaç saniye geçmeden aynı hedef üstünde ikinci bir defa ortaya çıkamaz.
Sürekli Etki: Udyr'in normal saldırıları, hedefini 1 saniyeliğine sersemletir. Bu etki aynı hedef üzerinde 5 saniyede bir defadan fazla ortaya çıkamaz. Etkinleştirildiğinde: Hareket Hızı değerini %15/20/25/30/35 arttırır ve 2/2.25/2.5/2.75/3 saniyeliğine birimlerle çarpışmayı yok sayar.


Bedel: 47/44/41/38/35 Mana
Menzil: 600

(R) Ankanın Alevi

Anka Hâli: Etkinleştirme - Udyr'in belli aralıklarla yaydığı ateş dalgaları yakındaki rakiplere hasar verir. Sürekli Etki - Udyr ilk normal saldırısında ve ondan sonraki her üçüncü saldırısında, önündeki rakipleri ateşe verir.
Sürekli Etki: Udyr ilk normal saldırısında ve sonraki her üç saldırıda bir önündeki rakipleri ateşe boğarak 40/80/120/160/200 (+45% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.
Etkinleştirildiğinde: Udyr'in yaydığı ateş dalgaları, 4 saniye boyunca yakındaki rakiplere saniye başına 10/20/30/40/50 (+25% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Bedel: 47/44/41/38/35 Mana
Menzil: 325

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları