Son Aranan Sihirdarlar
Tryndamere Şampiyon Simgesi
Tryndamere
Barbar Kral
Dövüşçü
Suikastçi

Tryndamere ŞAMPİYONU HAKKINDA

Tryndamere İstatistikleri
Can Değeri 625.64 (Seviye Başına: +98)
Can Yenileme 8.512 (Seviye Başına: +0.9)
Mana 100 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 61.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.0672 (Seviye Başına: +2.9%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.108 (Seviye Başına: +3.1)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Sonsuz hiddetinden ve öfkesinden güç alan Tryndamere; tundrayı yarıp geçiyor ve savaş sanatında ustalaşmak için Freljord'un en iyi savaşçılarına meydan okuyor. İçi gazapla dolan savaşçı, kabilesini kırıp geçiren kişiden intikam almak istiyor ve hedefiyle arasına girmeye çalışan herkesi yere seriyor.

Yaşamanın çok zor olduğu buzlu Freljord'da yaşam mücadelesi veren genç Tryndamere'le halkı, ülkenin kıt kaynakları için sürekli savaşırdı. Bu savaşlardan biri, hayatını sonsuza kadar değiştirdi. Akıncılar gecenin karanlığında Tryndamere'in kabilesini pusuya düşürdü. Savaşçıları ilk saldırı dalgasını geri püskürtmeyi başarsa da, bundan sonra ortaya çıkan karanlık şekle hazırlıklı değillerdi. Yeni saldırganın elinde zalim, canlı bir kılıç vardı ve dünya dışı büyüleriyle, işgalcilerin içine dinmek bilmez bir kan dökme arzusu salıyordu. Tryndamere'in kabilesi, saniyeler içinde ezildi. Bu gizemli varlığı yenmeyi hiç ummayan Tryndamere, kendini bile bile ölüme attı. Karanlık silüet onu elinin tersiyle bir kenara savurarak genç barbarı ölümcül şekilde yaraladı.

Tryndamere, yaşadığı toprakların ölüm ve yıkıma batışını görürken kendinden geçti. Ayakta kimse kalmamıştı, sadece can çekişenlerin çığlıkları duyuluyordu. Ölüme teslim olamayan Tryndamere, gazabın kendisini tamamen ele geçirmesine izin verdi. Kanı kaynamaya, öfkesi onu tüketmeye başlayınca, ölümlülüğünü de yitirdi. Sendeleyerek ayağa kalktı. Kılıcını zor tutuyordu. Kendisini o gölgelerden oluşmuş yaratıkla karşılaşmaya hazırlamaya çalışıyordu. Ancak kara siluet kılıcını kaldırmadı bile. Tryndamere'e bilmişçe gülümseyerek, gölgelere karışıp kayboldu. Barbar savaşçının can düşmanını son görüşü bu oldu.

Evi ve halkı elinden alınan Tryndamere, Freljord'da yıllarca gezerek kendisine acımasız bir intikam silahı dövmeye yemin etti. Buz çöllerinin tüm kabilelerini dolaştı, karşısına çıkacak kimse kalmayana kadar hepsinin en iyi savaşçılarını yendi. Bunu yaparken barbarların savaş yöntemlerini öğrendi ve öfkesini karşısında durulmaz bir güç haline getirdi. Artık elinde kılıcı, yüreğinde intikamıyla bildiği hayatı yok eden varlığı sonsuza kadar arayacak.

''Benim silahım öfkedir.''
-- Tryndamere

(P) Pasif Savaş Gazabı

Tryndamere her saldırısı, kritik vuruşu ve öldürücü vuruşu için Öfke kazanır. Öfke pasif olarak Kritik Vuruş İhtimalini arttırır ve Kan Hırsı büyüsüyle tüketilebilir.

(Q) Kan Hırsı

Tryndamere savaş ateşiyle coşar ve yaraları arttıkça sahip olduğu Saldırı Gücü de artar. Kan Hırsı yeteneğini kullanarak Öfke tüketip kendini iyileştirebilir. Pasif: Tryndamere'in gözünü kan bürür ve 5/10/15/20/25 artı eksik olan her %1 Can değeri başına 0.15/0.2/0.25/0.3/0.35 Saldırı Gücü kazanır. Aktif: Tryndamere Öfke tüketerek 30/40/50/60/70 (+30% Yetenek Gücü) artı tüketilen her Öfke başına 0.5/0.95/1.4/1.85/2.3 (+0) Can yeniler.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 400

(W) Alaycı Nara

Tryndamere, küçümseyen bir nara savurarak çevresindeki rakiplerin Saldırı Gücünü azaltır. Arkası Tryndamere'e dönük rakiplerin Hareket Hızı da azalır. Çevredeki rakiplerin Saldırı Gücü değerlerini 4 saniyeliğine 20/35/50/65/80 azaltırken, arkaları dönük olan rakiplerin Hareket Hızı değerlerini de 4 saniyeliğine %30/37.5/45/52.5/60 azaltır.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 850

(E) Biçerdöner

Tryndamere hedef birime doğru ilerlerken, önüne çıkan rakipleri biçerek onlara hasar verir. Tryndamere rakiplerini biçerek dönmeye başlar, yoluna çıkan rakiplere 70/100/130/160/190 (+0) (+100% Yetenek Gücü) fiziksel hasar verir ve Öfke yükü biriktirir.Tryndamere her kritik vuruş yaptığında, Biçerdöner'in bekleme süresi 1 saniye azalır. Bu azalma, şampiyonlara karşı 2 saniyeye çıkar.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 650

(R) Ölümsüz Hiddet

Tryndamere'in savaş hırsı öylesine güçlenir ki; ne kadar yara alırsa alsın ölemez. Tryndamere 5 saniyeliğine ölümsüz olur ve 30/50/70 Canın altına inmeyi reddederek, anında 50/75/100 Öfke kazanır.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 400

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları