Son Aranan Sihirdarlar
Trundle Şampiyon Simgesi
Trundle
Trol Kralı
Dövüşçü
Tank

Trundle ŞAMPİYONU HAKKINDA

Trundle İstatistikleri
Can Değeri 616.28 (Seviye Başına: +96)
Can Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 281.6 (Seviye Başına: +45)
Mana Yenileme 7.508 (Seviye Başına: +0.6)
Saldırı Gücü 60.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.0672 (Seviye Başına: +2.9%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 27.536 (Seviye Başına: +2.7)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Trundle, devasa, kurnaz ve sinsi bir trol. Döve döve her şeye istediğini yaptırabilir; buza bile. Kocaman, donmuş sopası ile rakiplerinin iliklerini dondurup, sivri buz parçalarıyla delik deşik eder. Bölgesine korkutucu derecede düşkün olan Trundle, bölgesine girme aptallığını gösteren herkesi kovalayıp, buzlu topraklarda kan kaybetmesini gülerek izler.

Trundle'ın savaşçıları eskiden aptal ve korkak bir şefin emrindeydi. Trundle, böyle zayıf bir liderin altında, buzlu topraklara dağılmış diğer trol sürülerinin kurbanı olacaklarından korkuyordu. Şef daha iri ve daha güçlü idiyse de, Trundle ona meydan okuma cesaretini gösterdi; ama bu karşılaşma, hüsranla sonuçlandı. Çoğu trol yenilgiyi kabul eder ve kenara çekilirdi; ama Trundle trollerin aklına gelmeyecek bir şey yaparak, yumrukları yerine zekâsını kullandı. Çabucak eski trol liderleri hakkında bir hikâye uydurup, hakimiyetlerinin simgesi olarak büyük güce sahip silahlar taşıdıklarını anlattı. O anda uydurduğu bu hikâyeye dayanarak, böyle bir silah bulur ya da çalarsa liderlik hakkını elde edeceğini iddia etti. Troller ona inandı ama hiçbiri böyle bir şey yapacağına ihtimal vermedi. Bu boş konuşan trolün denerken öleceğini düşünen aptal şef teklifi kabul edince, Trundle yola çıktı.

Bir başına ve yılmadan yol alan Trundle, korkunç Buz Cadısı'nın kasvetli bölgesine girdi. Orada, yığınla eski ve tehlikeli sırrın arasından hikâyesini doğrulayacak bir silah bulmayı planlıyordu. Buz Cadısı'nın muhafızlarını kaslarıyla, kara büyü dolu tuzaklarını da zekâsıyla atlattı ama türdeşlerine anlattığı gücü taşıyan hiçbir şey bulamadı. Neden sonra, beklenmedik bir eşyaya rast geldi: hiç erimeyen Gerçek Buz'dan yapılma, devasa bir büyülü sopa. Eline aldığında, sopadan içine işleyen soğuk gücü hissetti. Derken, hiddetli Buz Cadısı ortaya çıktı. Kara büyülerini çağırırken, Trundle sonunun geldiğini ve halkının yüzünü kara çıkardığını düşünüyordu; ama aklına parlak bir fikir geldi. Bilmiş bilmiş sırıtarak, Buz Cadısı'na sinsi bir teklifte bulundu: Bir trol ordusu, bir trol cesedinden çok daha fazla işe yarardı. Birlikte, Freljord'u fethedebileceklerini söyledi...

Trundle kabilesine döndüğünde, diğer troller önünde diz çöktü. Şefin gözlerindeki uyuşmuş ve şaşırmış ifadenin tadını çıkardıktan kısa süre sonra, “Kemikdonduran” adını verdiği yeni silahıyla suratını dağıttı. Otoritesini kuran Trundle, artık şeflere yer olmadığını söyledi. Sadece, tüm trollerin itaat edeceği bir Trol Kralı olacaktı. Troller yeni liderlerinin emrinde savaşa hazırlandılar. Trundle başlarındayken, trollerin zamanı nihayet gelmişti.

''Dövemediğini kandır, kandıramadığını döv.''
- Trundle

(P) Pasif Kralın Hakkı

Yakınındaki bir rakip birim öldüğünde, Trundle birimin en yüksek Can değerinin bir bölümü kadar iyileşir.

(Q) Kopar

Trundle rakibini ısırarak hasar almasına ve kısa süreliğine yavaşlamasına yol açar, ayrıca rakibin Saldırı Gücünün bir kısmını sömürür. Trundle bir sonraki normal saldırısıyla rakibin üzerine çullanarak 20/40/60/80/100 (+80/90/100/110/120% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve hedefini kısa süreliğine yavaşlatır.Bu saldırı, Trundle'ın Saldırı Gücü değerini 8 saniyeliğine 20/25/30/35/40 arttırırken, rakibinin bu miktarın yarısını kaybetmesine neden olur.


Bedel: 30 Mana
Menzil: 300

(W) Donmuş Krallık

Trundle hedef konumda krallığını ilan ederek, burada bulunduğu sürece Saldırı Hızı, Hareket Hızı ve tüm kaynaklardan gelen iyileştirme etkilerinde artış kazanır. Trundle hedef konumu 8 saniyeliğine buzla kaplayarak %20/25/30/35/40 Hareket Hızı, %20/35/50/65/80 Saldırı Hızı ve tüm kaynaklardan elde ettiği iyileştirme etkilerinde %20 artış kazanır.


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 750

(E) Buzdan Sütun

Trundle'ın hedef konumda yarattığı buzdan sütun, zemini aşılmaz hale getirerek yakındaki bütün rakip birimleri yavaşlatır. Trundle'ın hedef konumda yarattığı buzdan sütun, zemini 6 saniyeliğine aşılmaz hale getirerek yakındaki bütün rakip birimleri %30/35/40/45/50 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 75 Mana
Menzil: 1000

(R) Dize Getir

Trundle anında hedefinin Can, Zırh ve Büyü Direncinin belli bir yüzdesini çalar. Sonraki 4 saniye boyunca çalınan Can, Zırh ve Büyü Direnci miktarı iki katına çıkar. Trundle rakip şampiyonun azami Can değerinin %20/27.500000000000004/35 (+2% Yetenek Gücü) kadarını sömürürken büyü hasarı verir ve yarısı anında, yarısı 4 saniye olmak üzere Zırh ve Büyü Direnci değerlerinin %40 kadarını sömürür. Zırh ve Büyü Direnci, sömürme sona erdikten 4 saniye sonra geri gelir.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 650

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları