Son Aranan Sihirdarlar
Teemo Şampiyon Simgesi
Teemo
Çevik İzci
Nişancı
Suikastçi

Teemo ŞAMPİYONU HAKKINDA

Teemo İstatistikleri
Can Değeri 515.76 (Seviye Başına: +82)
Can Yenileme 5.742 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 267.2 (Seviye Başına: +40)
Mana Yenileme 7.206 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 49.54 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.0947 (Seviye Başına: +3.38%)
Saldırı Menzili 500
Zırh 24.3 (Seviye Başına: +3.75)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 330

Teemo, Bandle Şehri'ndeki yordle kardeşleri arasında bir efsanedir. Yordlelara göre, Teemo'da bir tuhaflık var ama ne olduğunu tam bilemiyorlar. Teemo diğer yordlelarla vakit geçirmeyi sevse de, Bandle Şehri'nin devam eden savunmasına katılmak için sık sık tek başına görevlere çıkmakta ısrar ediyor. Teemo aslında çok sıcak kanlı olmasına rağmen, savaş esnasında kafasında bir sigorta atıyor. Böylece devriye gezerken almak zorunda olduğu canlar vicdanına yük olmuyor. Gençliğinde daha acemiyken bile, eğitim çavuşları ve diğer acemiler, normalde çok sevimli ve kibar olan Teemo'nun savaş eğitimi başlar başlamaz ölümüne ciddi ve çok etkili bir hale gelmesinden biraz rahatsız olurdu. Teemo'nun üstleri onu çabucak, Megling Komandolar'la birlikte Bandle Şehri'nin en seçkin Özel Kuvvetleri'nden biri olan Anagemi Öncüleri'ne yönlendirdi.

Çoğu yordle, tek başlarına çıktıkları keşif görevlerini pek ustalıkla başaramasa da, Teemo bunlarda dikkat çekecek kadar başarılı. Bandle Şehri'ni casuslardan korumaktaki daimi başarısı, onu açık ara yaşayan en tehlikeli yordlelardan biri yapıyor. Ama en sevdiği handa onunla bal birası kupalarını tokuştururken bunu asla fark edemezsiniz. Bandle Şehri Lig'e yollayacakları ilk şampiyon olarak Teemo'yu seçti, o da bu göreve ördeğin suya alıştığı kadar çabuk uyum sağladı. Özel silahı hava tüfeğinde, balta girmemiş Kumungu ormanlarından bizzat topladığı nadir bir ajunta zehri kullanıyor. Teemo yakın zamanda, uzun süren yalnızlık dönemleriyle başa çıkabilmek için, kendisi gibi Lig şampiyonu ve onun gibi Bandle Şehri Özel Kuvvetleri üyesi olan Tristana ile arkadaşlık kurdu. Bu ilişki iki yordle için de iyi oldu, ama Valoran'ın dedikoduya doymayan basını arkadaşlığın romantik bir ilişkiye dönmeye başladığı söylentilerini yayıyor. Ne olursa olsun Teemo, League of Legends (Efsaneler Ligi) izleyicilerinin gözlerinden ve çoğu düşmanının korkmayı öğrendiği bir atom karınca.

”Teemo sürekli neşeli hemşeriyle pişmanlık bilmez katil arasındaki ince çizgide duruyor; ama yine de en sevdiğim dostum.”
--Tristana

(P) Pasif Kamuflaj

Teemo olduğu yerde durur ve kısa bir süre hiçbir şey yapmazsa, istediği süre boyunca görünmez hale gelir. Teemo çalı içinde hareket ederken de görünmez hale gelebilir ve görünmezliğini bozmadan dolaşabilir. Teemo görünmezlikten çıktıktan sonra Şaşırtmaca Avantajı kazanır ve Saldırı Hızı 3 saniye boyunca artar.

(Q) Kör Eden Dart

Rakibin görüşünü etkileyen güçlü bir zehirle hedefe hasar verir ve etki süresi boyunca hedefin kör olmasına yol açar. 80/125/170/215/260 (+80% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedefin 1.5/1.75/2/2.25/2.5 saniye boyunca kör olmasına neden olur.


Bedel: 70/75/80/85/90 Mana
Menzil: 680

(W) Seri Adım

Teemo koşuşturmaya başlar ve rakip bir şampiyon ya da kulenin saldırısına uğrayana kadar Hareket Hızı pasif olarak artar. Teemo, depara kalkarak kısa süreliğine darbe alsa bile kaybetmeyeceği ilave Hareket Hızı avantajı elde edebilir.
Pasif: Teemo son 5 saniye içinde bir rakip şampiyon ya da kuleden hasar almazsa, hareket hızı %10/14/18/22/26 artar.
Aktif: Teemo koşmaya başlayarak 3 saniyeliğine normal ek hızını ikiye katlar. Darbe aldığında bu ek hızı yitirmez.


Bedel: 40 Mana
Menzil: 20

(E) Zehirli Atış

Teemo'nun her saldırısı hedefi zehirleyerek, vuruş anında ve takip eden 4 saniye boyunca hasar verir. Teemo'nun normal saldırıları hedefi zehirleyerek vuruş anında 10/20/30/40/50 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı ve takip eden 4 saniye boyunca, saniye başına 6/12/18/24/30 (+10% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: Pasif
Menzil: 680

(R) Tehlikeli Tuzak

Teemo, çantasında sakladığı mantarlardan birini kullanarak patlayıcı bir zehirli mantar atar. Rakiplerden biri tuzağa basarsa; tuzaktan, rakipleri yavaşlatıp hasar almalarına neden olan bir zehir bulutu salıverilir. Teemo yerdeki başka bir mantarın üzerine mantar atarsa, attığı mantar sekerek ilave menzil kazanır. Saklanan mantarları kullanarak fırlatılan tuzak, bir rakip üzerine bastığında patlar ve yakındaki rakiplere zehir yayar. Zehir, 4 saniye boyunca Hareket Hızını %30/40/50 azaltır, 200/325/450 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve etkilenen hedefleri görünür kılar. Tuzaklar 5 dakika dayanır ve 1 saniyede devreye girip görünmez olur. Fırlatılan tuzak bir başka tuzağın üzerine düşerse yerleşmeden önce 3/4/5 Teemo boyu uzaklığa seker.Teemo her 0 saniyede bir mantar toplar ama ufak tefek olduğu için en fazla 3 tanesini yanında taşıyabilir.


Bedel: 75 Mana
Menzil: 400/650/900

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları