Son Aranan Sihirdarlar
Talon Şampiyon Simgesi
Talon
Bıçağın Gölgesi
Suikastçi
Dövüşçü

Talon ŞAMPİYONU HAKKINDA

Talon İstatistikleri
Can Değeri 583 (Seviye Başına: +90)
Can Yenileme 8.51 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 377.2 (Seviye Başına: +37)
Mana Yenileme 7.6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 60 (Seviye Başına: +3.1)
Saldırı Hızı 0.065 (Seviye Başına: +2.9%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 335

''Valoran'daki en ölümcül üç bıçak ustası da Du Couteau ailesine bağlıdır: Babam, ben ve Talon. Cesaretiniz varsa bize meydan okuyun.''
-- Katarina Du Couteau

Talon'un ilk anıları, Noxus'un yeraltı geçitlerinin karanlığı ve bir bıçağın güven veren çeliği. Ne aile hatırlıyor, ne sıcaklık, ne iyilik. Onların yerine sadece çalıntı altının şıngırtısını ve sırtını duvara vermenin güvenliğini dost edinmiş. Sırf keskin zekâsı ve hırsızlık hünerleriyle hayatta kalabilmiş olan Talon, Noxus'un karanlık yeraltı dünyasında dişiyle tırnağıyla kazarak yaşadı. Kesici silahlar kullanmadaki ustalığı onu hemen bir tehdit haline getirdi ve Noxus hırsız loncaları ona kiralık katiller gönderdi. İki seçenek sunuluyordu; ya onlara katılacaktı ya da ölecekti. Cevap olarak peşine takılanların cesetlerini Noxus hendeğine attı.

Öldürme girişimleri gitgide daha da sıklaşmaya başladı. Sonunda bir gün, saldırganlardan biri, güç bakımından Talon'un dengi çıktı ve onunla bıçak bıçağa geldi. Talon'un silahı elinden gitti. Celladının kılıcına şaşkınlıkla bakarken, katil kendisini tanıttı: General Du Couteau. General, Talon'a ya elinde ölme ya da Noxus Üst Komutası'nın ajanı olarak yaşama seçeneklerini sundu. Talon yaşamayı seçti; ama bir şartla: Sadece yenemeyeceği birinden gelen emirlere saygı duyabileceği için, yalnızca Du Couteau'ya hizmet edecekti.

Talon, Du Couteau'nun emriyle onu buz gibi Freljord topraklarından Demacia'nın iç meclislerine kadar götüren gizli görevleri yaparak gölgelerde kaldı. General ortadan kaybolduğunda, Talon özgürlüğünü geri almayı düşündü; ama yıllarca hizmetinde kaldıktan sonra Du Couteau'ya çok büyük saygı duymaya başlamıştı. Generalin yerini bulmayı kafasına taktı ve Du Couteau'nun ortadan kayboluşunun sorumlularını bulmak için diyar diyar dolaşmaya başladı.

(P) Pasif Merhamet

Talon'un yetenekleri şampiyon ve destansı canavarlarda 3 defaya kadar birikecek şekilde Yara açar. Talon 3 Yara yükü olan bir şampiyona saldırdığında, hedefi zamanla büyük miktarda hasar alarak kanama geçirir.

(Q) Noxus Diplomasisi

Talon hedef birimi bıçaklar. Eğer hedef birim yakın dövüş menzilindeyse bu saldırı kritik hasar verir. Yakın dövüş menzilinin dışındaysa Talon hedefine atılarak onu bıçaklar. Bu yetenek hedefi katlederse Talon bir miktar can ve bekleme süresi geri kazanır.

Talon hedefin üzerine atlar ve 80/100/120/140/160 (+110% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Bu yetenek yakın dövüş menzili içinde kullanılırsa Talon atlamak yerine %0 (0) hasarla kritik vuruş yapar.Noxus Diplomasisi bir birimi katlettiğinde Talon 0 Can ve yeteneğin bekleme süresinin %50 kadarını geri kazanır.

Yetenek Bedeli: 30 Mana
Menzil: 10000

(W) Biç Çek

Talon'un savurup çektiği hançerler, rakipleri her biçtiğinde fiziksel hasar verir. Bıçaklar dönüşleri sırasında ilave hasar verir ve isabet ettikleri birimleri yavaşlatır.
Talon isabet ettikleri tüm birimlere 50/65/80/95/110 (+0) fiziksel hasar veren ve kısa bir aradan sonra geri dönen bıçaklardan bir çember oluşturur.Talon'a doğru döndükleri sırada bıçaklar fazladan 60/85/110/135/160 (+60% ek Saldırı Gücü) hasar verir ve rakipleri 1 saniyeliğine %40/45/50/55/60 yavaşlatır.

Yetenek Bedeli: 55/60/65/70/75 Mana
Menzil: 650

(E) Katilin Yolu

Talon belli bir mesafe boyunca her tür yüzey şekli veya yapının üzerinden atlayarak ilerler. Bu yeteneğin kısa bir bekleme süresi vardır ama üzerinden atlanan yüzey şeklini uzun bir bekleme süresine sokar.

Talon hedeflenen yönde en yakın yapı veya yüzey şeklinin üzerinden en fazla 0 birim atlar. Atlayışın hızı, Talon'un hareket hızından etkilenir.Talon aynı yüzey şeklinin üzerinden 0 saniyede en fazla bir defa atlayabilir.

Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 725

(R) Gölge Saldırısı

Talon bıçaklarıyla bir çember oluşturur ve görünmez hale gelerek fazladan hareket hızı kazanır. Talon'un görünmezliği sona erdiğinde, bıçaklar onun bulunduğu yere çekilir. Bıçaklar her hareket ettiğinde, Gölge Saldırısı en az bir bıçağın isabet ettiği rakiplere fiziksel hasar verir.

Talon isabet ettikleri tüm birimlere 90/135/180 (+80% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar veren bıçaklardan bir çember oluşturur, hareket hızında %40/55/70 artış elde eder ve en fazla 2.5 saniyeliğine görünmez olur. Görünmezlik sona erdiğinde bıçaklar Talon'a dönerek deşip geçtikleri hedeflere yeniden aynı miktarda hasar verir.Talon bir saldırı veya Noxus Diplomasisi ile görünmezliği sonlandırırsa bıçaklar hedefin bulunduğu konumda toplanır. Gizlenme - Görünmezlik: Talon sadece yakındaki rakip kuleler tarafından tespit edilebilir.

Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 550

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları