Son Aranan Sihirdarlar
Taliyah Şampiyon Simgesi
Taliyah
Taşların Dokuyucusu
Büyücü
Destek

Taliyah ŞAMPİYONU HAKKINDA

Taliyah İstatistikleri
Can Değeri 520 (Seviye Başına: +75)
Can Yenileme 7 (Seviye Başına: +0.7)
Mana 340 (Seviye Başına: +60)
Mana Yenileme 7 (Seviye Başına: +0.85)
Saldırı Gücü 56 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.36%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 20 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Taliyah, taşları coşkulu bir enerji ve katıksız bir azimle dokuyan, Shurima'lı göçebe bir büyücü. Gençliğin merakı ve yetişkinliğin sorumlulukları arasında gelgitler yaşayan Taliyah, her gün daha da artan güçlerinin gerçek doğasını keşfedebilmek için çıktığı yolculukta Valoran'ı neredeyse bir uçtan öbür uca kat etmiş. Uzun zaman önce ölen bir imparatorun tekrar ortaya çıkıp yükselişe geçtiğine dair söylentiler kulağına gelince, kabilesini Shurima'nın kaygan kumlarının arasından yükselen tehlikelere karşı korumak için memleketine dönüyor. Taliyah'nın yufka yüreğini bir zaaf olarak görenler, bu hatalarının bedelini çok ağır ödüyor; zira Taşların Dokuyucusu'nun deli dolu gençliğinin altında, dağları yerinden oynatacak güçte bir irade ve yeryüzünü sarsacak kadar haşmetli bir hiddet yatıyor.

(P) Pasif Taş Kızak

Taliyah duvarların yanında hareket hızı kazanır.

(Q) Taş Hasadı

Taliyah dilediği gibi hareket ederken hedef yöne taşlar savurur. Bu esnada altındaki zemini işler. Taliyah, Taş Hasadı'nı önceden işlediği bir zeminde kullanırsa sadece bir atış yapar. Hasat edip belli bir yönde fırlattığı 5 taş, isabet ettiği ilk rakibin çevresindeki küçük bir alana 60/80/100/120/140 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Aynı birime ilk isabet edenden sonraki taşlar %50 daha az verir. 0 saniyeliğine bir İşlenmiş Zemin ortaya çıkarır.Taliyah, İşlenmiş Zemin üzerindeyken %0 hareket hızı kazanır. Taş Hasadı, İşlenmiş Zemin üzerinde kullanıldığında sadece bir taş fırlatır ama mana bedelinin %50 kadarını geri kazandırır.


Bedel: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 1000

(W) Yerden Bitme

Taliyah yerden bir kaya parçasının bitmesini ve üstündeki rakipleri seçtiği yöne savurmasını sağlar. Taliyah bir alanı hedef alır. Kısa bir aranın ardından hedef alandaki rakipler itilir ve 60/80/100/120/140 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır.Rakiplerin itileceği yön, fareyle tıklayıp imleci belli bir doğrultuda sürükleyerek kontrol edilebilir.


Bedel:70/80/90/100/110 Mana
Menzil: 900

(E) Topram Bozumu

Taliyah, rakipler içinden atılmaya kalkışırsa ya da takım arkadaşları tarafından itilir veya çekilirse patlayan bir mayın tarlası kurar. Kurduğu atılma hamlelerine karşı hassas tuzaklardan oluşan tarla 70/90/110/130/150 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek bölgedeki rakipleri %0 yavaşlatır. 4 saniye sonra tuzaklar patlar ve yeniden hasar verir.Toprak Bozumu'nun üzerinden atılan, çekilen veya itilen rakipler, 4 taneye kadar tetikledikleri her tuzaktan 0 (+0) büyü hasarı alır (ilk tuzaktan sonraki her bir tuzak %0 az hasar verir).


Yetenek Bedeli: 90/95/100/105/110 Mana
Menzil: 800

(R) Örgü Duvar

Taşların Dokuyucusu çok uzun bir duvar örer ve ardından duvarla birlikte ilerler. İlk kullanıldığında bir duvar ortaya çıkarır. Hemen üstüne ikinci kez kullanılırsa, Taliyah bu duvarın üzerine atlayıp ilerlemeye başlar. Duvarla birlikte ilerlerken hareket komutu verilirse ya da hasar alırsa, Taliyah duvardan aşağı atlar.Örgü Duvar 6/7/8 saniye varlığını korur. Duvarı erken yıkmak için bu büyü devre dışı bırakılabilir.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 3000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları