Son Aranan Sihirdarlar
Soraka Şampiyon Simgesi
Soraka
Yıldız Çocuk
Destek
Büyücü

Soraka ŞAMPİYONU HAKKINDA

Soraka İstatistikleri
Can Değeri 529.04 (Seviye Başına: +78)
Can Yenileme 2.5 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 350.8 (Seviye Başına: +60)
Mana Yenileme 11.5 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 50.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.14%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 23.384 (Seviye Başına: +3.8)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Yıldızların hediyesiyle kutsanmış bir şifacı olan Soraka, tüm canlıları yürekten sever. Bir zamanlar ilahi bir varlıktı, ama ölümsüzlüğünü feda ederek ölümlüler dünyasına girdi. Kötülük Valoran'daki hayatı tehdit ettikçe, Soraka kendine huzur vermeyecek.

Soraka yüzyıllarca, efsunlu bir korulukta yaşadı. Yıldızlardan gelen gücüyle yaralıları iyileştirir, hastalar ona gelirdi. Bir gün Warwick adında biri koruya gelerek, kollarında cansız yatan eşini iyileştirmesi için Soraka'ya yalvardı. Adamın çaresizliği Soraka'ya çok dokundu. Karısını kurtarmak için çok geçti ama, kaybının acısını geçirmeyi önerdi. Kederinden vazgeçemeyen Warwick korudan kaçtı, ama ilerleyen günlerde Soraka'nın rehberliğinden faydalanmak için geri döndü. Soraka, bu yaslı adama bağlanmaya başladı. Warwick bir gün ona, karısı öldürenleri bulduğunu söyledi. İntikamın acısını dindireceğine ve savaşırken ölürse en azından huzura kavuşacağına inanıyordu. Soraka'nın yalvarmalarına aldırmadan korudan çıktı. Yıldızların sesleri Soraka'ya Warwick'in arkasından gitmemesini söylüyordu, ama Soraka mutlaka müdahale etmeliydi.

İlk defa ölümlü dünyaya ayak bastı ve az sonra Warwick'in bir grup adamla umutsuzca mücadele ettiğini gördü. Onu iyileştirmeye çalıştı ama iyileştirdiği her yaraya karşılık adamlar iki yeni yara açıyordu. Soraka, arkadaşını kurtarmak için savaşması gerektiğini farketti. Yıldızlar zihninde çığlıklar atıyor, güçlerini zarar vermek için kullanmamasını söylüyordu. Onların uyarılarına kulak asmayan Soraka, saldırganları pırıl pırıl bir ışık yağmuruna tuttu. Adamlar dehşet içinde haykırıp, gözlerini onun kutsal ışığından korumaya çalışarak kaçtı. Soraka'nın ilahi biçimi yok oldu ve yıldızlar sustu, günahı yüzünden ölümlü yapılmıştı. Yıldızların gücünü hala içinde hissedebiliyordu, ama artık ona yol göstermiyorlardı. Warwick'in iyi olduğunu görünce içi rahatladı. Sevgiyle yaralarını iyileştirmeye başladı. Ama arkadaş dediği adam, kaburgalarının arasına bir hançer saplayıverdi. Soraka kanının aktığını hissederken, Warwick'in onu kandırdığını ve yaptığı her şeyin karmaşık bir numaranın bir parçası olduğunu anladı. Aşağılandığını ve ihanete uğradığını görerek, yıldızların gücünü bir kere daha çağırıp Warwick'in bedenini kavurdu ve zalimliğini lanetledi. Hayatı değişmiş olsa da, tek amacının peşinde kendini kuvvetlenmiş ve yenilenmiş hissediyordu. Artık koruya bağımlı olmayan Soraka, yaralıları iyileştirip güçsüzleri korumaya yemin ederek Dünya'ya çıktı.

''Bir kişinin zalimliği yüzünden milyonların acısına gözlerimi kapayamam.''
-- Soraka

(P) Pasif Kurtuluş

Soraka düşük canlı takım arkadaşlarına doğru daha hızlı koşar.

(Q) Yıldız Yağmuru

Hedef konuma gökten düşen bir yıldız, büyü hasarı verir ve rakipleri yavaşlatır. Herhangi bir rakip şampiyon Yıldız Yağmuru'ndan isabet alırsa Soraka can yeniler ve rakip şampiyonlardan uzaklaşırken hareket hızı kazanır. Soraka, olduğu noktadan hedef konuma bir yıldız çağırır. Yıldız düştüğünde patlama menzili içinde kalan rakipler 70/110/150/190/230 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve 2 saniyeliğine %30 yavaşlarlar.Yıldız Yağmuru bir şampiyona isabet ederse, Soraka 4 saniyeliğine Yenilenme etkisi kazanır ve saniyede 14/16/18/20/22 (+0) can yenileyerek rakip şampiyonlara doğru hareket etmediği sırada %10 hareket hızı elde eder.


Yetenek Bedeli: 40/45/50/55/60 Mana
Menzil: 810

(W) Astral İlham

Soraka, kendi Can değerinin bir kısmını feda ederek takımından başka bir şampiyonu iyileştirir. Takımındaki başka bir şampiyonun 80/110/140/170/200 (+60% Yetenek Gücü) Can yenilemesini sağlar.Yenilenme etkisi altındayken kullanılırsa, Soraka bu etkinin faydalarını 0 saniyeliğine hedefine de kazandırır.Soraka'nın Can miktarı %5'in altına düştüğünde kullanılamaz.


Yetenek Bedeli: %10 Azami Can, 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 550

(E) Ekinoks

Belli bir konumda oluşturduğu alanın içinde kalan bütün rakipleri susturur. Alan ortadan kaybolduğunda hala içinde olan rakipler yere sabitlenir. Hedef konumda 1,5 saniyeliğine oluşturduğu alan, kullanma menzili içindeki rakip Şampiyonlara 70/110/150/190/230 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Alan içinde duran rakipler, alanın dışına çıkana kadar susturulur. Alan ortadan kaybolduğunda, hala içinde duran bütün rakipler 1/1.25/1.5/1.75/2 saniyeliğine yere sabitlenir ve 70/110/150/190/230 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır.


Yetenek Bedeli: 70 MANA
Menzil: 925

(R) Dilek

Soraka takım arkadaşlarının yüreklerini umutla doldurarak, kendinin ve bütün dost şampiyonların Can değerini anında yeniler. İlahi güçlere yakararak tüm dost şampiyonların Canını 150/250/350 (+55% Yetenek Gücü) yeniler. Can değeri %40'ın altında olan her şampiyon için Dilek'in etkisi %50 artar.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 25000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları