Son Aranan Sihirdarlar
Sona Şampiyon Simgesi
Sona
Müzik Dehası
Destek
Büyücü

Sona ŞAMPİYONU HAKKINDA

Sona İstatistikleri
Can Değeri 482.36 (Seviye Başına: +77)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 340.6 (Seviye Başına: +45)
Mana Yenileme 11.5 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 50.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.03 (Seviye Başına: +2.3%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 20.544 (Seviye Başına: +3.3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Sona gerçek ailesini hiç hatırlamıyor. Daha bebekken, nerede yapıldığı bilinmeyen şahane bir kutunun içinde duran, unutulmuş çağlardan kalma bir enstrümanın üstünde, bir Ionia yetimhanesinin eşiğine terk edilmiş. Sona aşırı derecede uslu bir çocuktu, her zaman sessiz ve hayatından memnundu. Bakıcıları çabucak bir aile bulacağından eminlerdi ama çok geçmeden az görülür bir güler yüzlülük sandıkları durumun, aslında konuşma veya herhangi bir ses üretme yetisinden yoksunluk olduğunu anladılar. Sona, muhtemel ailelerin yanından geçişini umutsuz bir sessizlikle izleyerek, ergenliğine kadar yetimhanede kaldı. Bu esnada bakıcıları, ileride ona gelir sağlamak amacıyla sıra dışı enstrümanını meraklı koleksiyonculara sattılar. Fakat bir dolu acayip ve beklenmedik sebepten dolayı enstrüman ya iade ediliyor, ya da yetimhanenin kapısında beliriveriyordu.

Lestara Buvelle adındaki varlıklı bir Demacia'lı kadın enstrümanın varlığını öğrendiğinde, hemen Ionia yoluna düştü. Bakıcılar enstrümanı ona gösterdiğinde, tek bir kelime bile etmeden kalkıp evde gezinmeye başladı. Sona'nın odasının önünde durdu. Lestara tereddüt etmeden Sona'yı evlat edindi ve enstrümanı için de cömertçe bir bağışta bulundu. Sona Lestara'nın rehberliğinde, onun “etwahl” dediği bu enstrümanla derin bir bağı olduğunu keşfetti. Onun ellerinde enstrümandan, çevresindekinin yüreklerini yatıştıran ya da titreten melodiler çıkıyordu. Aylar içinde, gizemli etwahlla kapalı gişe çalmaya başladı. Sanki gönül tellerini çekerek çalıyor, dinleyicilerinin duygularını kolayca etkiliyordu; üstelik bir tane bile yazılı nota olmadan. Gizli gizli, etwahlı için kuvvetli ve ölümcül bir kullanım alanı buldu. Titreşimleriyle nesneleri uzaktan kesebiliyordu. Yeteneğinde ustalaşarak, bu disiplini kendi kendine geliştirdi. Kendini hazır hissettiğinde, ona uygun bir konser ayarlayabilecek tek yere gitti: League of Legends'a (Efsaneler Ligi).

''Melodisi ruha dokunuyor, sessizliği bedeni paramparça ediyor.''
- Jericho Swain, Sona'nın konserini dinledikten sonra

(P) Pasif Baskın Akor

Sona'nın 3 defa büyü kullandıktan sonra yaptığı ilk normal saldırı, ilave büyü hasarı verir ve bunun yanı sıra Sona'nın en son çaldığı şarkıya bağlı olarak ek bir etki daha kazanır.

(Q) Cesaret İlahisi

Sona'nın çaldığı Cesaret İlahisi'nden çıkan ses okları, şampiyon ve canavarlar öncelikli olmak üzere, en yakındaki iki rakibe büyü hasarı verir. Sona'nın sahip olduğu geçici bir hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının rakiplere karşı yapacakları ilk saldırıda ilave hasar vermelerini sağlar. Aktif: En yakınındaki iki rakibe (şampiyon öncelikli olarak) 40/70/100/130/160 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve Baskın Akor avantajını Staccato şeklinde değiştirir. Melodi: Sona 3 saniye boyunca bir hare edinir. Hareye giren takım arkadaşları, bir sonraki saldırılarında fazladan 20/30/40/50/60 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 825

(W) Metanet Aryası

Sona'nın çaldığı Metanet Aryası, etrafına koruyucu melodiler yayarak Sona ile yakınındaki yaralı bir takım arkadaşını iyileştirir. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarına geçici bir kalkan verir. Aktif: Sona ile yakındaki en yaralı arkadaşında 35/55/75/95/115 (+25% Yetenek Gücü) Can yeniler ve Sona'nın Baskın Akor avantajını Diminuendo şeklinde değiştirir. Melodi: Sona 3 saniye boyunca bir hare edinir. Hareye giren takım arkadaşları, sonraki 1.5 saniye boyunca en fazla 30/55/80/105/130 (+30% Yetenek Gücü) hasar engelleyen bir kalkan kazanır.


Yetenek Bedeli: 80/85/90/95/100 Mana
Menzil: 1000

(E) Sürat Şarkısı

Sona'nın çaldığı Sürat Şarkısı, çevresindeki takım arkadaşlarına ilave Hareket Hızı kazandırır. Sona'nın oluşturduğu geçici hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının bir sonraki saldırılarında ilave Hareket Hızı elde etmelerini sağlar. Aktif: Sona'ya 7 saniyeliğine (veya hasar alana kadar) %0 Hareket Hızı kazandırır ve Baskın Akor avantajını Tempo şeklinde değiştirir. Melodi: Sona 3 saniye boyunca bir hare edinir. Hareye giren takım arkadaşları, 3 saniyeliğine %0 Hareket Hızı kazanır.Sona'nın kendi hareket hızı daima en az 3 saniyeliğine artar.


Bedel: 65 Mana
Menzil: 430

(R) Kreşendo

Sona en güçlü akorunu basarak rakip şampiyonları sersemletir, dans etmeye zorlar ve onlara büyü hasarı verir. Yetenek seviyesi arttıkça Sona'nın temel yeteneklerinin taban bekleme süreleri azalır. Aktif: Sona en güçlü akorunu çalarak rakip şampiyonları sersemletir, 1.5 saniye boyunca dans etmeye zorlar ve onlara 150/250/350 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Pasif: Sona'nın temel yeteneklerinin bekleme sürelerini %10/25/40 azaltır.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 900

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları