Son Aranan Sihirdarlar
Sion Şampiyon Simgesi
Sion
Ölü Dev
Tank
Dövüşçü

Sion ŞAMPİYONU HAKKINDA

Sion İstatistikleri
Can Değeri 542.64 (Seviye Başına: +73)
Can Yenileme 10.18 (Seviye Başına: +0.8)
Mana 325.6 (Seviye Başına: +42)
Mana Yenileme 8.008 (Seviye Başına: +0.6)
Saldırı Gücü 59.72 (Seviye Başına: +4)
Saldırı Hızı 0.08 (Seviye Başına: +1.3%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 23.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

KAN.

KOKUSU GELİYOR.

İSTİYORUM. ACIYOR. LAZIM!

YAKLAŞTI. GELİYORLAR.

ZİNCİRLERİM YOK? ÖZGÜRÜM! ÖLDÜRMELİ!

YAKLAŞIN. EVET! ÖL! ÖL!

Bitti. Çok çabuk. Direnmediler. Daha fazla. Daha... fazlasını istiyorum.

Bir ses? Tanıdık değil. Gördüm. Büyük General. Generalim.

O gider. Ben takip ederim. İlerliyoruz. Nereye? Biliyor olmalıyım. Hatırlamıyorum.

Hepsinin kanı akıyor sonunda. Önemi var mı? Noxus fetheder. Gerisi? Boş. Zaferin tadına bakalı... çok oldu.

Savaş arabası sallanıyor. Takırtılar. Daracık bir kafes. Anlamsız merasim. Bekleyiş. Delirtiyor. Daha hızlı, itler!

İşte. Sancaklar. Demacia'lılar ve duvarları. Korkaklar. Kapıları paramparça olacak. Hemen aklıma katliam geliyor.

Kim verdi dur emrini? Erlerden cevap veren yok. Tanıdık yüzler görmüyorum. Benim hatırlamadıklarımı tarih de unutmuştur zaten.

Kafesin kapısı açıldı. Nihayet! Beklemek yok artık. HÜCUM!

Sapanlar ve oklar mı? Çoluk çocuk bunlar! Duvarları onları kurtarmaya yetmez!

Korkularının tadını alabiliyorum. Her darbeyle biraz daha büzüşüyorlar, barikatlar dağılıyor. AZ KALDI!

Noxus'un savaş davulları. Demacia'lı çığlıkları. Zafer, aldığın övgü ve madalyalarla ölçülmez. Zafer ellerine bulaşacan sıcak kandır! Hayat bu işte!

Ayaklarımın dibinde binlerce parçalanmış ceset yatıyor, etrafımda Demacia'lıların evleri alevler içinde. Çok kısa sürdü her şey! Son bir tane daha olsa...

Adamlar gözlerini bana dikti. Gözlerinde korku var. Zafere bakmaktan korkuyorlarsa, o ödlek gözleri yerinden çıkartırım. Büyük General'in gözlerinde korku yok, yalnızca tasvip var. Bugünkü fetihten memnun.

Büyük General ile birlikte savaş alanında yürüyoruz, yaptığımız kıyımı inceliyor. Bir düşman daha olsa elimde, ah! Yürürken aksıyor, savaşta ayağından mı yaralandı? Canı acıyorsa bile bunu belli etmiyor. Gerçek bir Noxus'lu. Yanında dolaştırdığı o hayvandan hazzetmiyorum ama. Hiç katkısı olmadığı halde ölüleri didikliyor. Savaş tazıları daha münasip yoldaşlardı.

Demacia yakında avucumuzun içinde olacak. Hissedebiliyorum. İlerlemeye hazırım. Büyük General istirahat etmemde ısrarcı. Düşmanlarım hâlâ hayattayken nasıl durabilirim?

Niye oyalanıyoruz? Beklemek içimi kemiriyor. Beni kendi halime bıraktılar. Kuş beni gözlüyor. Sinir bozucu. Başkasının olsa anında ezerdim kafasını.

Yorgunluk bastırıyor. Kendimi hiç bu kadar halsiz hissetmemiştim.

Boram? Sen misin? Neler fısıldıyorsun?

Neredeyim?

Yakalandım mı? Köpek gibi kıstırıldım. Nasıl oldu bu?

Savaş oldu... Kaleyi yerle bir ettik, sonra sessizlik. Pusuya mı düşürüldük? Hatırlamıyorum.

Yaralanmışım. Lime lime olmuş bir yarık, hissedebiliyorum ama acımıyor. Öldüğümü sanmışlar. Onların ganimetiyim artık. Kader yüzüme gülüyor. Beni hapsedemeyecekler! Hayatımı bağışladıkları için pişman olacaklar.

Demacia'lı pislikler! Ağızlarından güzel sözler çıkıyor ama gaddarlıkta birbirleriyle yarışıyor hepsi. Beni bu kara, küflü deliğe tıktılar. Yemek vermiyorlar. İşkence eden yok. Beni teşhir edip böbürlenmiyorlar. Çürüyüp gitmeye terk ettiler.

Yüzümün en çok güldüğü anı anımsadım. Kralın tekini gırtlağından tutup, kalbinin son atışını avucumda hissedene kadar sıkmıştım. Bıraktığımı hatırlamıyorum. İntikamını böyle mi alıyorsun Jarvan?

Zafer marşı geliyor kulaklarıma. Taş zeminde yankılanan çizmeler. Zindanın duvarlarında hayal meyal yankılanıyor. Noxus davullarının temposu bu. Özgür kalacağım. Sokaklar Demacia'lı kanıyla yıkanacak!

Kimse gelmedi. Gürültü patırtı olmadı. Geri çekilen yok. Hayal mi kurdum yoksa?

Ayağımdaki yara sızlamıyor bile. Bir şey takmışlar, demir çizmeyi zar zor fark ettim. Pastan görünmüyor.

Ayağımı ne zaman kaybettim?

Kanın kokusunu hâlâ alıyorum. Savaş. İçimi rahatlatıyor.

Açlıktan midem kazınıyor. Uyumuyorum. Zaman geçmek bilmiyor. Çok yoruldum.

Ne kadar oldu?

Çok karanlık. Bu çukur. Hatırlıyorum. Büyük General. Fısıldamaları. Ne diyordu?

Sandığım kişi değil.

Siliniyor. Unutmamalıyım.

Mesaj. Kes. Hatırla.

''SION – Dikkat kuzgun var.''

ÇIKARIN BENİ!

KAN.

(P) Pasif Ölümün Görkemi

Sion katledildikten sonra kendini yeniden canlandırır ama Canı hızla azalır. Bu sırada saldırıları büyük oranda hızlanır, Sion %100 Can Çalma kazanır ve saldırıları hedefinin azami Can miktarının %10'una eşdeğer ilave hasar verir (canavarlara karşı en fazla 75). Bütün yeteneklerinin yerine Ölüm Dalgası gelir ve bu yetenek Sion'a ani Hareket Hızı artışı kazandırır.

(Q) Kırıp Geçir

Sion önündeki bir alanda güçlü bir vuruş yapmak için hazırlanır, hazırlanması bittiğinde vuruşunu yaparak rakiplere hasar verir. Hazırlanmaya yeteri kadar zaman ayırırsa, isabet alan rakipler ayrıca havaya savrulur ve sersemler. Sion ağır bir darbe indirmek üzere 2 saniyeye kadar hazırlanır. Vuruşu yaptığında isabet alan rakipler, 20/40/60/80/100 (+60% Saldırı Gücü) ila 60/120/180/240/300 (+180% Saldırı Gücü) fiziksel hasar alır (minyonlar %60 hasar alır) ve kısa süreliğine yavaşlar.Sion hazırlanmaya en az 1 saniye ayırırsa, rakipler havaya savrulur ve 1,25 ila 2,25 saniyeliğine sersemler.


Yetenek Bedeli: 45 Mana
Menzil: 10000

(W) Ruh Eriten

Sion kendisini bir kalkanla korumaya alır ve 3 saniye sonra tekrar gerçekleştirerek etrafındaki rakiplere Büyü Hasarı verebilir. Sion rakiplerini katlettikçe pasif olarak azami Can değeri kazanır. Pasif: Sion her katlettiği birim için 2 azami Can kazanır (büyük canavarlarda ve şampiyon katletme veya asistlerde 10). Mevcut Avantaj: 10azami Can yüzdesi Aktif: Sion 6 saniyeliğine 30/55/80/105/130 (+40% Yetenek Gücü) (+0) (azami Can miktarının %6/7/8/9/10 kadarı) hasardan korunmasını sağlayan bir kalkana bürünür. 3 saniye geçtikten sonra kalkan hâlâ duruyorsa, Sion bu yeteneği tekrar etkinleştirerek yakındaki rakiplere 40/65/90/115/140 (+40% Yetenek Gücü) artı hedefin azami Can miktarının %10/11/12/13/14 kadarını büyü hasarı olarak verebilir. Minyon ve canavarlara karşı en fazla 400 ilave hasar verir.


Yetenek Bedeli: 65/70/75/80/85 Mana
Menzil: 500

(E) İnfazcının Kükremesi

Sion'un ateşlediği kısa menzilli bir şok dalgası, isabet ettiği ilk hedefe hasar verir, onu yavaşlatır ve Zırh değerini düşürür. Şok dalgası bir minyon veya canavara isabet ederse, isabet ettiği birim geriye savrularak, içinden geçtiği bütün rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatır. Sion'un ateşlediği şok dalgası, isabet ettiği ilk rakibe 70/105/140/175/210 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 2,5 saniye boyunca onu %40/45/50/55/60 yavaşlatarak zırh değerini %20 azaltır.Hedef bir şampiyon değilse geriye savrulur. Geriye savrulan birimin içinden geçtiği rakipler %30 ilave hasar alır ve %40/45/50/55/60 yavaşlar.


Bedel: 35/40/45/50/55 Mana
Menzil: 800

(R) Durdurulamaz Hücum

Sion bir yöne doğru hücum eder ve zamanla hızını arttırır. Fare imlecinin konumu aracılığıyla hücum ettiği yönü bir miktar değiştirebilir. Bir rakibe çarptığında ona hasar verir ve hücum ettiği mesafeye bağlı olarak havaya savurur. Sion, 8 saniyeliğine bir yöne doğru hücuma geçer ve hücum esnasında fare imleci doğrultusunda bir miktar yön değiştirebilir. Hücum esnasında, Sion her türlü kitle kontrol etkisine karşı bağışıklık kazanır.Sion rakip şampiyona veya duvara çarptığında 150/300/450 (+40% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve küçük bir alan içerisindeki rakipleri 0.75 saniyeliğine havaya savurur. Daha geniş bir alandaki rakipler ise aynı hasara maruz kalır ve 3 saniyeliğine %40/45/50 yavaşlar.Sion daha uzağa hücum ederse, verdiği hasar artarak 300/600/900 (+80% ek Saldırı Gücü) olur ve sersemletme süresi 1.75 saniyeye çıkar.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 7500

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları