Son Aranan Sihirdarlar
Shyvana Şampiyon Simgesi
Shyvana
Ejder Kanı
Dövüşçü
Tank

Shyvana ŞAMPİYONU HAKKINDA

Shyvana İstatistikleri
Can Değeri 595 (Seviye Başına: +95)
Can Yenileme 8.6 (Seviye Başına: +0.8)
Mana 100 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 60.712 (Seviye Başına: +3.4)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +2.5%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 27.628 (Seviye Başına: +3.35)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Ejderhayla insanın birlikteliğinden doğma bir melez olan Shyvana, hayatı boyunca aidiyet hissinin peşinden koştu. Gördüğü kötü muamele ve önyargı, onu vahşi bir savaşçıya dönüştürdü; Shyvana'nın yoluna çıkmaya cüret edenler, içindeki ateşli canavarla tanışır oldu.

Ejderhalar, genç kızın yarı ejder kanını bir garabet olarak gördü; Shyvana, gençliğini acımasız bir ejder tarafından kovalanarak geçirdi. Sürekli kaçmak zorunda olan, ejderha toplumunun dışladığı baba kız, yuva nedir bilmedi. Sayısız dövüşlerin sonunda, Shyvana kindar ve hırçın biri haline geldi. Yıllar süren kaçak hayatından sonra, babası peşlerindeki ejderhaya yenik düştü ama ölürken rakibini ağır yaralamayı başardı. Üzüntüden ve öfkeden deliye dönen Shyvana, babasının yaralı katilinin peşinden gitti. Derken aynı ejderin peşindeki bir grup insana rastladı. Adamlar Shyvana'ya korku dolu gözlerle bakarken, liderleri kıza sükunetle yaklaştı. Adam kendini Demacia Prensi Jarvan IV olarak tanıttı ve Shyvana'ya intikam arayışında yardımcı olmayı önerdi. Birlikte, Shyvana'nın babasını katleden ejderhayı buldular. Shyvana insanların sağ kalmasını beklemiyodu; ama ateşle çeliğin çarpışmasında, insanlar olağanüstü bir kuvvetle savaştı. Demir kıyafetli savaşçılar, rakiplerini safdışı bırakırken Shyvana ölümcül darbeyi indirerek, canavarın kalbini bedeninden söktü. Yarı ejderin yırtıcılığından etkilenen Jarvan, ona seçkin muhafızlarının arasında bir yer teklif etti. Shyvana insanların gözlerindeki korkuyu görebiliyordu; ama bir yuvanın özlemi içerisindeydi. Jarvan'ın sözüne güvenerek teklifi kabul eden yarı ejder, artık bir Demacia savaşçısı olarak görev yapıyor. İnsanlar onun gücünü takdir etse de, Shyvana'ya karşı mesafeli davranıyorlar; o ise prensin gösterdiği nezaketin karşılığını içindeki ejder gücüyle vermeye çalışıyor ama insanların ondan korkmakta haklı olup olmadığını da merak ediyor.

''Ben gücümü ejderha ırkına kanıtlamışım; insanlar beni ne kadar zorlayabilir ki?''
-- Shyvana

(P) Pasif Ejderkanının Hiddeti

Shyvana ejderhalara ilave hasar verir ve zırh ile büyü direnci kazanır. Takımı ile katlettiği ejderha sayısı arttıkça Shyvana'nın kazandığı ilave zırh ve büyü direnci artar.

(Q) Çifte Isırık

Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar. Normal saldırılar Çifte Isırık'ın bekleme süresini 0,5 saniye azaltır. Ejderha Biçimi: Çifte Isırık Shyvana'nın önündeki bütün birimleri biçer. Shyvana bir sonraki saldırısında iki vuruş yapar ve ilk vuruşunda 0, ikinci vuruşunda 80/85/90/95/100% Saldırı Gücü fiziksel hasar verir.Çifte Isırık bekleme süresindeyken normal saldırılar, kalan bekleme süresini 0.5 saniye düşürür. Ejderha Biçimi: Çifte Isırık, Shyvana'nın önündeki bütün birimleri biçer.Çifte Isırık'ın ikinci vuruşuyla verdiği hasar, Shyvana'nın saldırı gücünün %40/55/70/85/100 kadarına eşdeğerdir.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 650

(W) Ateş Burgacı

Shyvana 3 saniyeliğine etrafını ateşle kuşatarak yakınındaki rakiplere saniye başı büyü hasarı verir ve daha hızlı hareket eder. Ateş Burgacı devredeyken Shyvana'nın rakibe yaptığı normal saldırılar, verilen hasarın bir kısmını tekrar uygular. Büyü devam ettikçe Hareket Hızı azalır. Normal saldırılar, Ateş Burgacı'nın süresini uzatır. Ejderha Biçimi: Ateş Burgacı büyür. Shyvana, yakınındaki rakiplere saniyede 20/32/45/57/70 (+20% ek Saldırı Gücü) (+10% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 3 saniye içinde azalacak şekilde %30/35/40/45/50 ilave hareket hızı kazanır.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 325

(E) Alevli Nefes

Shyvana'nın fırlattığı ateş topu, karşısına çıkan bütün rakiplere hasar verir ve hedefin üstünde köz oluşturarak hedefi 5 saniyeliğine işaretler. Shyvana'nın işaretli hedeflere yaptığı normal saldırılar, isabet ettiği hedeflerin o anki azami Can değerlerinin belli bir yüzdesini hasar olarak verir. Ejderha Biçimi: Alevli Nefes, isabet halinde veya hedef konumda patlayarak ilave hasar verir ve kısa süreliğine zemini kavurur. Shyvana'nın fırlattığı ateş topu, bir şampiyona isabet ettikten sonra durur. İsabet alan tüm rakipler 60/100/140/180/220 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve 5 saniyeliğine işaretlenir.Shyvana'nın işaretli hedeflere yönelik normal saldırıları, isabet hâlinde hedeflerin o anki azami can miktarının %2.5 kadarına eşdeğer büyü hasarı verir. Ejderha Biçimi: Alevli Nefes çarpışma halinde veya hedef konumda infilak ederek 0 (+30% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir ve 4 saniyeliğine zemini kavurur. Kavrulan zemin üzerindeki rakipler, saniyede 0 (+0) büyü hasarı alır.Alevli Nefes'in canavarlara isabet halinde verebileceği hasar miktarı 100 ile sınırlıdır.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 925

(R) Ejderin Öfkesi

Shyvana ejderhaya dönüşür ve hedef konuma uçar. Yoluna çıkan rakipler hasar alır ve hedef konuma doğru savrulurlar. Shyvana pasif olarak her saniye Hiddet kazanır ve normal saldırıda 2 Hiddet elde eder. Aktif: Shyvana bir ejderhaya dönüşerek 150/250/350 Can kazanır ve hedef konuma uçar. Yolu üzerindeki rakipler 150/250/350 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve hedef noktaya doğru savrulur. Pasif: Shyvana saniyede 1/1.5/2 Öfke üretir. Normal saldırılar 2 Öfke üretir.


Bedel: Saniyede 5 Öfke
Menzil: 850

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları