Son Aranan Sihirdarlar
Shaco Şampiyon Simgesi
Shaco
İblis Soytarı
Suikastçi

Shaco ŞAMPİYONU HAKKINDA

Shaco İstatistikleri
Can Değeri 582.12 (Seviye Başına: +84)
Can Yenileme 8.374 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 297.2 (Seviye Başına: +40)
Mana Yenileme 7.156 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 57.58 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0.1 (Seviye Başına: +3%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Çoğu kişi ölümü herhalde komik bulmuyordur. Zaten değildir de, tabii Shaco değilsen. Shaco'ysan, feci komiktir. Shaco, Valoran'ın ilk tam teşekküllü katil komedyeni. Karşısındakini öldürene kadar şaka yapar, sonra da kendisi güler. İblis Soytarı olarak tanınan bu kişi tam bir muammadır. Kimse nereden geldiği konusunda anlaşamaz, Shaco da hiç bir ayrıntı vermez. Yaygın görüşe göre Shaco Runeterra'lı değildir, karanlık ve çarpık bir dünyadan çağrılmış bir şeydir. Bazıları da onun insanlığın karanlık dürtülerinin vücut bulmuş hali olduğuna, bu yüzden mantıkla ikna edilemeyeceğine inanır. En akla yatan inanış ise Shaco'nun, hizmetlerine ihtiyaç duyulana kadar kendi deli haline bırakılmış kiralık bir katil olduğu. Shaco kendisini korkunç, kanuna aykırı bir gaddarlık hakkında sorguya çekmek için arayan yetkililerin elinden her fırsatta kaçarak kurnazlığını kanıtladı. Bu tip dedikodular Valoran yerlilerinin içini rahatlatsa da, böyle kötülük dolu birinin serbestçe dolaşmasına izin verilmesi akıl alacak şey değil.

Geçmişi hakkındaki gerçek ne olursa olsun, Shaco League of Legends'a (Efsaneler Ligi) sadece kendi bildiği sebeplerle katıldı. Hem diğer şampiyonların hem de halkın çoğunlukla çekindiği biri. Sadece Savaş Enstitüsü'ndeki sihirdarlar böyle bir yaratığın Lig'e girmesine izin verilme nedenini biliyor. Ama çoğu Runeterra'lı, bunun ele avuca sığmaz Shaco'yu baştakilerin gözünün önünde tutmak için yapıldığından şüpheleniyor. Bu şampiyon elbette deliliğin açıkça hüküm sürebildiği yerlerde, örneğin Zaun ve Noxus'un güce aç sihirdarları arasında gözde.

Ne yaparsanız yapın, sakın ona şakayı anlamadığınızı söylemeyin.

(P) Pasif Arkadan Vuruş

Shaco, bir birime arkadan saldırdığında kritik vuruş gerçekleştirerek fazladan hasar verir. Birimlere birkaç saniyede bir defadan fazla Arkadan Vuruş yapılamaz ve bu süre Shaco'nun bekleme süresinde azalma değerine bağlı olarak değişir.

(Q) Kandırmaca

Shaco görünmez olur ve hedef konuma ışınlanır. Sonraki ilk saldırısında fazladan hasar verir. Shaco yakına ışınlanır ve 1.5/2.25/3/3.75/4.5 saniyeliğine görünmez olur. Shaco, Soytarı Kutusu veya Halüsinasyon yeteneklerini kullansa bile görünmezliğini korur. Görünmezlik sırasında veya hemen sonrasında yaptığı ilk normal saldırı 20/35/50/65/80 (+0) (+50% Yetenek Gücü) fiziksel hasar verir (Arkadan Vuruş ile 0) ve Kandırmaca'nın bekleme süresini 0 saniye azaltır. Gizlenme - Görünmezlik: Shaco sadece yakındaki rakip kuleler tarafından tespit edilebilir.


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 400

(W) Soytarı Kutusu

Shaco gizli bir canlı Soytarı Kutusu ortaya çıkarır. Soytarı Kutusu tetiklendiğinde yakındaki rakipleri korkutup onlara saldırır. Shaco, 2 saniye sonra gözlerden saklanan bir Soytarı Kutusu ortaya çıkarır. Bir rakip yaklaştığında kutu açılarak yakındaki rakipleri korkutup 0.5/0.75/1/1.25/1.5 saniyeliğine çok düşük bir hızla kaçmalarına neden olur.Kutunun saldırıları 35/50/65/80/95 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Kutu saklandığı sırada 60 (+5% Yetenek Gücü) saniye, saldırırken 5 saniye varlığını korur.


Yetenek Bedeli: 50 / 55 / 60 / 65 / 70 MANA
Menzil: 500

(E) Çift Zehirli Bıçak

Shaco'nun bıçakları isabet ettikleri hedefleri pasif olarak zehirleyerek hareket hızlarını düşürür. Shaco bıçaklarını atarak hasar verdiği hedefini zehirleyebilir. Atılan bıçak, hedefin eksik can miktarına bağlı olarak ilave hasar verir. Pasif: Çift Zehirli Bıçak kullanıma hazırken, Shaco'nun normal saldırıları 2 saniyeliğine Çift Zehirli Bıçak etkisi uygular ve hedefin hareket hızını %20/22.5/25/27.5/30 azaltır. Aktif: Shaco 3 saniyeliğine Çift Zehirli Bıçak etkisi uygulayan ve 5/35/65/95/125 (+100% ek Saldırı Gücü) (+90% Yetenek Gücü) + hedefin eksik can miktarının %0 kadarına eşdeğer büyü hasarı veren bir bıçak atar.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 625

(R) Halüsinasyon

Shaco, hemen yanında kendi görüntüsünü içeren bir yanılsama oluşturur. Bu yanılsama, rakiplere saldırabilir (kulelere daha az hasar verir). Yanılsama katledildiğinde patlar ve üç minik Soytarı Kutusu ortaya çıkararak yakındaki rakiplere hasar verir. Shaco kısa süreliğine kaybolur ve bir kopyasıyla birlikte yeniden belirir. Klon en fazla 18 saniye varlığını korur ve yok olduğunda veya katledildiğinde yakındaki rakiplere 300/450/600 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek üç minik Soytarı Kutusu ortaya çıkarır. Minik kutular 25/50/75 (+15% Yetenek Gücü) hasar verir, rakipleri 0.75/1/1.25 saniye kaçırır ve birlikte tetiklenir. Kopyası, Shaco'nun %75 kadarı hasar verir ve %50 fazla hasar alır.Kopya alt tuşuyla birlikte sağ fare düğmesi ile ya da bu yeteneği yeniden kullanarak kontrol edilebilir.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 25000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları