Son Aranan Sihirdarlar
Sejuani Şampiyon Simgesi
Sejuani
Kışın Gazabı
Tank
Dövüşçü

Sejuani ŞAMPİYONU HAKKINDA

Sejuani İstatistikleri
Can Değeri 600 (Seviye Başına: +95)
Can Yenileme 8.678 (Seviye Başına: +0.85)
Mana 400 (Seviye Başına: +40)
Mana Yenileme 7.206 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 57.544 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0.0672 (Seviye Başına: +1.44%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 29.54 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

Sejuani zorluklar içinde doğup, barbarlıkla büyüdü. Başkaları Freljord'un zorlukları altında ezilip yok olurken, Sejuani açlık bir teşviğe, acı güce, soğuk ise zayıfları sürüden ayıklayan bir yardımcıya dönüşene kadar onlara göğüs gerdi. Yaşadığı sıkıntılar ona, sonsuz kış boyunca hayatta kalmak için en az kış kadar soğuk ve acımasız olmak gerektiğini öğretti. Sejuani'ye göre halkı her şeye katlanacak kadar kuvvetli olmalıydı; yoksa hakları ölümdü. Freljord'u ele geçirdiğinde, hayatta kalanların korkulacak bir ulus oluşturacağını biliyordu.

Kışın Pençesi kabilesinin reisi, çocukluğunda kabile nüfusunun yavaş yavaş azaldığını gözleriyle görmüştü. Soğuk ve açlık, en dayanıklılar dışındaki herkesi öldürmüştü. Kardeşleri arasında 10 yaşını görebilen sadece o olmuştu. Bu yüzden kendisinin de sefalet içinde öleceğinden emindi. Umutsuzluk içinde, kabilenin bilgesine akıl danışmaya gitti. Ama bilge baktığı falda Sejuani'nin öleceğini değil, bir gün Freljord'u fethedip dağılan kabileleri birleştireceğini gördü.

Kaderine sonsuz inancı olan Sejuani; kendini, ondaki iradeye sahip olmayan herkesi öldürecek noktalara kadar zorladı. Kürk giymeden, yiyecek almadan kar fırtınalarına girdi. Donmuş rüzgârlar derisini tırmalarken antrenman yaptı. Kabilesinin en güçlü savaşçılarıyla artık bacakları tutmayana kadar birbiri ardına kapıştı. Kabilenin reisliğini ele geçirdiğinde, savaşçılarına kendisini örnek almalarını emretti. Onun yönetiminde kabilesi, her zamankinden güçlü hale geldi.

Sejuani'nin seferini sonunda başlatan; ilginçtir ki bir savaş ilanı değil, bir barış jesti oldu. Kışın ilk günü, Ashe'in kabilesinden Sejuani'nin konakladığı yere elçiler geldi. Avarosalıların tahıllarından hediye getirmişlerdi. Ashe'in niyeti açıktı: Sejuani onun kabilesine katılırsa, Kışın Pençesi bir daha asla aç kalmayacaktı. Bu hediye, Sejuani'ye göre bir hakaretti. Ashe'in kabilesini zayıf, yumuşak, tarımı savaşmaya tercih eden zavallılar olarak görüyordu. Onun gözünde en aşağılık şeydi bu.

Sejuani halkını toplayıp, hediye getirilen tahılı yaktı. Ashe'in iyi niyet hediyesinin, zayıflığa yol açacağını açıkladı. Elçilerin üstündeki erzağı ve malzemeleri alarak, onları mesajıyla beraber geri yolladı: Kışın Pençesi, Avarosalılara Freljord'da sadece güçlülerin hayatta kalmayı hak ettiğini gösterecekti. Sejuani ve birliği, yanan tahılları arkalarında bırakarak, verecekleri pek çok acı dersin ilkine başlamak üzere yola çıktı.

''Ben buzdan oyuldum, fırtınayla şekillendim, soğukta katılaştım.''
- Sejuani

(P) Pasif Buz

Bir yetenek veya normal saldırı ile rakibe hasar vermek, Sejuani'nin ilave Zırh almasını ve üzerindeki yavaşlatma etkilerinin azalmasını sağlar.

(Q) Kutup Saldırısı

İleri hücum ederek rakiplerinin büyü hasarı almalarına ve havaya savrulmalarına yol açar. Bir rakip şampiyonu havaya savurduğunda hücum sona erer. Sejuani ileri hücum ederek rakiplerinin havaya savrulmasına ve 80/125/170/215/260 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı almalarına yol açar. Bir rakip şampiyon havaya savrulduğunda, saldırı durur.


Yetenek Bedeli: 80/85/90/95/100 Mana
Menzil: 650

(W) Kuzey Yeli Topuzu

Sejuani'nin bir sonraki normal saldırısı, hedefe ve yakınındaki rakiplere ilave büyü hasarı verir. Sejuani ardından topuzunu savurarak, yakındaki rakiplerin büyü hasarı almalarını sağlar. Sejuani'nin bir sonraki normal saldırısı, hedefinin yakınındaki rakipleri de etkiler. Etkilenen tüm birimler, kendi azami Can değerlerinin %4/4.5/5/5.5/6 (+%3% Yetenek Gücü) kadarına eşdeğer hasar alır. Sejuani daha sonra topuzunu sallayarak 4 saniye içinde çevresindeki rakiplere 40/70/100/130/160 (+10ilave Can yüzdesi) (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Bu yetenek yeniden kullanıldığında Sejuani anında topuzunu sallamaya başlar.


Yetenek Bedeli: 40/35/30/25/20 Mana
Menzil: 350

(E) Yoğun Buz

Yetenekler ve normal saldırılar, rakiplere Buz etkisi uygular. Yoğun Buz'u etkinleştirmek, Buz etkisi altındaki tüm rakiplerin hasar almasına ve yavaşlamasına yol açar. Pasif: Yetenekler ve normal saldırılar, rakiplere 4 saniyeliğine buz uygular. Aktif: Yakındaki buz etkisine girmiş tüm rakipler, 80/105/130/155/180 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve 1.5 saniyeliğine %50/55/60/65/70 yavaşlar.


Yetenek Bedeli: 55 Mana
Menzil: 1000

(R) Buzul Hapsi

Sejuani Gerçek Buzdan yapılmış bir bola fırlatır. Bola rakip bir şampiyona isabet ederse parçalanarak, hedefi ve yakınındaki rakipleri sersemletir. Bola azami menzile ulaşırsa patlayarak yakındaki rakipleri yavaşlatır. Sejuani'nin bir hat üzerinde fırlattığı, Gerçek Buzdan yapılma bola rakip bir şampiyona çarparsa parçalanarak, hedefi ve yakındaki rakipleri 1.25/1.5/1.75 saniyeliğine sersemletir. Bola azami menzile ulaşırsa, parçalanarak rakipleri 1.25/1.5/1.75 saniyeliğine %30 yavaşlatır.Parçalanma bölgesindeki tüm rakipler 150/250/350 (+80% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır.


Bedel: 100 Mana
Menzil: 1225

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları