Son Aranan Sihirdarlar
Riven Şampiyon Simgesi
Riven
Sürgün
Dövüşçü
Suikastçi

Riven ŞAMPİYONU HAKKINDA

Riven İstatistikleri
Can Değeri 558.48 (Seviye Başına: +86)
Can Yenileme 5.34 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 0 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 56.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +3.5%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.376 (Seviye Başına: +3.2)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

''İçimizdeki şeytanlara sinsice yataklık eden bir yer var; savaşın ve cinayetin kesiştiği sınırda.''

Noxus'ta cinsiyet, ırk, toplumsal sınıf farkı olmaksızın her yurttaş iktidar sahibi olabilir. Önemli olan tek şey güçtür. Riven, işte bu ideale olan bağlılığıyla yükselmek için çabalıyordu. Boyu ancak uzun kılıç kadarken kendini bu silahın ağırlığını taşıyıp kullanmaya zorlayarak askerlikteki potansiyelini küçük yaşlarda gösterdi. Acımasız ve etkili bir savaşçıydı; ama asıl gücü azminde yatıyordu. Çatışmalara zihninde bir şüphe kırıntısı dahi olmadan giriyordu; ahlaki duraksamalar yaşamaz, ölümden korkmazdı.

Riven akranlarının önderi, Noxus ruhunun simgesi haline geldi. Öyle seyrek görülen bir tutkusu vardı ki Üst Komuta onu Noxus sihirleriyle dövülüp büyülenmiş, siyah taştan bir rün kılıcıyla onurlandırdı. Silah, dörtgen kalkanlardan daha ağır ve neredeyse onlar kadar genişti; tam da Riven'ın sevdiği gibi. Kısa süre sonra, Noxus işgaline katılmak üzere Ionia'ya yollandı.

Savaş diye başlayan şey, kısa sürede kıyıma dönüştü. Noxus askerleri ölüm meydanında korkunç Zaun savaş makinelerini takip ediyordu. Riven'ın hazırlandığı şanlı savaş bu değildi. Üstlerinin emirlerine uyarak hırpalanmış ve dağınık hâldeki düşmanın kalıntılarını yargısız infazla ortadan kaldırdı.

İşgal devam ederken Ionia toplumunun baştan kurulmayacağı, sadece ortadan kaldırılacağı anlaşıldı. O acı çatışma esnasında Riven'ın bölüğü, Ionia kuvvetleri tarafından sarıldı. Düşman onlara yaklaşırken destek istediler; ama destek bulmak bir yana, Singed'in başlattığı dehşet verici bir biyokimyasal yaylım ateşinin ortasında kaldılar. Riven etrafında hem Ionia'lıların hem Noxus'luların ağza alınmayacak kadar iğrenç bir akıbete uğramasını seyretti. Bombardımandan kaçmayı başarmıştı ama o anıyı hafızasından silemedi.

Noxus tarafından ölü ilan edilmesini, yeniden başlama fırsatı olarak gördü. Kılıcını parçalayarak geçmişiyle olan bağlarını kopardı ve kendi kendini sürgün ederek dolaşmaya, kefaretini ödemenin ve inandığı lekelenmemiş Noxus idealini kurtarmanın bir yolunu aramaya başladı.

(P) Pasif Rünlü Kılıç

Riven'ın yetenekleri kılıcını yükleyerek, normal saldırlarının fazladan fiziksel hasar vermesini sağlar. Riven'ın kılıcı üç kereye kadar yüklenebilir ve her saldırıda bir yük harcar.

(Q) Kırık Kanatlar

Riven bir dizi saldırıya geçer. Bu yetenek kısa süre içinde üç kez aktifleştirilebilir ve üçüncü darbe, yakındaki rakipleri geri savurur. Riven, kısa mesafe sıçrayarak bir darbe indirir. Bu yetenek, 2 defa daha aktifleştirilebilir.1. ve 2. Kullanım: İleri doğru saldırır ve temas ettiği bütün birimlere 10/30/50/70/90 (+40/45/50/55/60% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.3. Kullanım: İleri doğru sıçrayıp, yere bir darbe indirir ve 10/30/50/70/90 (+40/45/50/55/60% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verip, yakındaki rakipleri çarpma noktasından uzağa savurur. Bu sıçrama, geçilemez araziden geçmesini de sağlar.Riven imlecin üstünde bulunduğu birimi hedef alır; herhangi bir hedef yoksa, o sırada yüzünün dönük olduğu tarafa saldırır.


Bedel: Bedelsiz
Menzil:275

(W) Ki Patlaması

Riven bir Ki Patlaması yaratarak, yakınındaki rakiplerin hasar alıp sersemlemelerine neden olur. Riven'ın kılıcı bir rün enerjisi patlaması yaratarak yakındaki rakipleri şoke ederek 0.75 saniyeliğine sersemletir ve 50/80/110/140/170 (+100% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 260

(E) Yiğitlik

Riven kısa bir mesafe ileri sıçrayarak, gelen hasarı engeller. Riven imleç doğrultusuna atılır ve 1,5 saniye boyunca en fazla 90/120/150/180/210 (+100% ek Saldırı Gücü) hasarı önleyen bir kalkan kazanır.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 250

(R) Sürgün Kılıcı

Riven yadigâr silahını enerjiyle yükler ve Saldırı Gücü ile Menzil kazanır. Ayrıca, bu süre boyunca güçlü bir menzilli saldırı olan Rüzgâr Darbesi'ni bir defaya mahsus olarak kullanabilir. Riven'ın silahı 15 saniyeliğine ruhani enerjiyle dolup taşar ve Riven'a %20 ek Saldırı Gücü (+20% ek Saldırı Gücü), hasar veren büyüleri ile saldırılarına fazladan Menzil ve bir defaya mahsus olarak Rüzgâr Darbesi kullanma imkanı kazandırır. Rüzgâr Darbesi: Riven vurduğu bütün rakiplere 100/150/200 (+60% ek Saldırı Gücü) ila 300/450/600 (+180% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar veren bir şok dalgası gönderir. Rakiplerin Canı ne kadar azsa, verilen hasar o kadar artar.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 200

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları