Son Aranan Sihirdarlar
Olaf Şampiyon Simgesi
Olaf
Başıbozuk
Dövüşçü
Tank

Olaf ŞAMPİYONU HAKKINDA

Olaf İstatistikleri
Can Değeri 597.24 (Seviye Başına: +93)
Can Yenileme 8.512 (Seviye Başına: +0.9)
Mana 315.6 (Seviye Başına: +42)
Mana Yenileme 7.466 (Seviye Başına: +0.575)
Saldırı Gücü 59.98 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0.1 (Seviye Başına: +2.7%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Çoğu kişi ölümden korkar. Olaf onlardan biri değil. Başıbozuk Olaf, sadece savaş çığlıklarının uğultusu ve çeliğin çeliğe çarpma sesi için yaşar. Zafere olan açlığı ve kolay unutulacak bir ölümle ölmenin korkusuyla, her çatışmaya gözü kapalı dalar. Varlığının ta derinliklerinden gelen kan dökme arzusuna teslim olan Olaf, yaşadığını sadece ölümle pençeleşirken anlar.

Lokfar yarımadası, Freljord'un en acımasız yerlerinden biridir. Orada donmuş ilikleri ısıtacak olan ateş hiddettir, bol bol akan tek sıvı kandır ve en kötü son; yaşlanıp, güçsüzleşip, unutulmaktır. Olaf; kazandığı zafer bol olan ve onları paylaşmaktan hiç çekinmeyen bir savaşçıydı. Bir akşam kabilesinin diğer üyeleriyle yağmaladıkları bir köyün yanık harabesinin başında oturmuş kendini överken, daha yaşlı savaşçılardan biri Olaf'ın şişinmelerinden bıktı. Cesareti varsa fal bakıp, geleceğinin de geçmişi kadar parlak olup olmadığını görmesini istedi. Bu meydan okumayla cesaretlenen Olaf, yaşlı yağmacının hasetiyle dalga geçti. Fal bakmakta kullandıkları hayvan kemiklerini avcuna aldı, sallayıp savurdu. Kabile üyeleri kehaneti okudukça neşeleri sönmeye başladı. Kemikler, Olaf'ın uzun bir yaşam sürüp eceliyle öleceğini gösteriyordu.

Çok öfkelenen Olaf, kehaneti yanlış çıkarmak için hışımla geceye daldı. Lokfar'ın çok korkulan buz yılanını bulup öldürmeye karar vermişti. Bu canavar, uzun ömrü boyunca binlerce insanı ve bir o kadar gemiyi yemişti. Onunla savaşırken ölmek, her savaşçıya yaraşan bir son olurdu. Olaf kendini canavarın zifiri karanlık ağzına atarken, zihni de benzer bir karanlığa gömüldü. Buz gibi suyun şokuyla uyandığında, ilk gördüğü dev canavarın paramparça edilmiş leşi oldu. Şaşıran ama vazgeçmeyen Olaf, dişi pençesi olan tüm efsanevi yaratıkları avlamaya karar verdi. Bunlardan birinin son savaşı olacağını umuyordu. Çok istediği ölüme her balıklama dalışında, aniden gözünü kan bürüyor ve nasıl yaptığını bile anlamadan savaştan galip çıkıyordu.

Olaf, savaşçılara yakışır bir ölümü ona hayvanların veremeyeceğini anlamıştı. O da, Freljord'un en korkulan kabilesi Kışın Pençesi'ne saldırmaya karar verdi. Tek kişinin koca bir birliğe meydan okuması Sejuani'nin hoşuna gitmişti, ama bu yüzden ona merhamet etmeyecekti. Saldırı emri verdi ve Olaf'ı bastıracak kadar çok sayıda savaşçı gönderdi. Ancak hepsi teker teker yenildi ve gözünü yine kan bürüyen Olaf, Kışın Pençesi'nin şefine kolayca ulaştı. Olaf'la Sejuani arasındaki çatışma o kadar şiddetliydi ki, buzullar sarsıldı ve Sejuani, durdurulamaz görünen başıbozuğu durdurmayı başardı. Silahlarını kenetlemiş dururlarken; Sejuani'nin keskin bakışları, Olaf'ın hiçbir silahın geçemediği çılgınlığını delip geçmeyi başardı. Olaf, Sejuani'nin ona bir teklifte bulunmasına yetecek bir süre boyunca yatıştı. Sejuani Olaf'a, seferine ona yardım ederse, istediği gibi şan ve şerefle ölmesini sağlama sözü verdi. Bunun üstüne Olaf, mirasını Freljord'un buzlarına kazıyacağına ant içti.

''Atalarına kavuştuğunda, Olaf gönderdi dersin.''
-- Olaf

(P) Pasif Başıbozuk Hiddeti

Eksik olan her %1 Can başına Olaf'ın Saldırı Hızı %1 artar.

(Q) Balta Fırlat

Olaf'ın hedef konuma saplamak için fırlattığı balta, yolda biçtiği rakiplere hasar vererek bu rakiplerin Hareket Hızı değerlerini azaltır. Olaf baltasını yerden alırsa, bu yeteneğin bekleme süresi 4,5 saniye azalır. Olaf'ın hedef konuma fırlattığı balta, yolda biçtiği birimlere 70/115/160/205/250 (+100% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar vererek bu birimleri 2.5 saniyeye kadar %29/33/37/41/45 yavaşlatır. Balta ne kadar uzağa fırlatılırsa yavaşlatma etkisi o kadar uzun sürer; ancak asla 1.5 saniyeden az olmaz.Olaf baltasını yerden alırsa, bu yeteneğin bekleme süresi 4,5 saniye azalır.


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 1000

(W) Hırçın Saldırı

Olaf'ın Saldırı Hızı artar; Olaf eksik Can değerine bağlı olarak Can Çalma ve tüm kaynaklardan iyileşme etkilerinde artış elde eder. Olaf 6 saniyeliğine %14/16/18/20/22 Can Çalma elde eder ve %40/50/60/70/80 Saldırı Hızı artışı kazanır.Bu süre boyunca Olaf'ın tüm kaynaklardan elde ettiği iyileşme etkisi, Can değerinde eksik olan her %2 için %1 artar.


Yetenek Bedeli: 30 Mana
Menzil: 700

(E) Pervasız Vuruş

Olaf öyle bir hışımla saldırır ki; hem hedefine, hem de kendine gerçek hasar verir ve hedefi yok ederse Can bedelini geri alır. Olaf baltalarını hiddetle savurarak, hedefine 70/115/160/205/250 (+40% Saldırı Gücü) gerçek hasar verir. Bu yeteneğin bedeli, verilen toplam hasarın %30 kadarına eşittir, ancak hedefin katledilmesi halinde bu bedel geri alınır.Normal saldırılar, Pervasız Vuruş'un bekleme süresini 1 saniye azaltır.


Yetenek Bedeli: Can
Menzil: 325

(R) Ragnarok

Olaf zayıflatma etkilerine karşı geçici olarak bağışıklık kazanır.
Pasif: Olaf 20/30/40 Zırh ve 20/30/40 Büyü Direnci elde eder.
Aktif: Olaf üzerindeki tüm zayıflatma etkilerinden kurtulur ve sonraki 6 saniye boyunca bu etkilere karşı bağışıklık kazanır. Olaf ayrıca 1 saniyeliğine rakip şampiyonlara karşı hareket ederken %50/60/70 ilave Hareket Hızı kazanır. Olaf bu süre boyunca Ragnarok'un pasif kısmını kaybeder ve 40/60/80 Saldırı Gücü elde eder.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 400

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları