Son Aranan Sihirdarlar
Nunu Şampiyon Simgesi
Nunu
Yeti Süvarisi
Destek
Dövüşçü

Nunu ŞAMPİYONU HAKKINDA

Nunu İstatistikleri
Can Değeri 598.28 (Seviye Başına: +90)
Can Yenileme 8.394 (Seviye Başına: +0.8)
Mana 283.56 (Seviye Başına: +42)
Mana Yenileme 7.44 (Seviye Başına: +0.5)
Saldırı Gücü 59 (Seviye Başına: +4)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.25%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.38 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Bazen arkadaşlık bağları, kan bağlarından bile daha güçlü olur. Bu bağlar bir de korkusuz bir oğlanı korkunç bir Yeti'ye bağlıyorsa, çekinilecek bir şey haline gelir. Korkunç bir canavarı ehlileştirme görevi verilen Nunu, başkalarının zincirle başaramadıklarını dostlukla başardı. Artık Nunu'yla iri kıyım dostu Willump; gençliğin coşkusuyla kaba kuvveti ve Yetilerin mistik güçlerini bir araya getirerek, başka kimsenin aşamayacağı engelleri aşan bir ikili.

Nunu; annesiyle babasını, münzevi Buz Muhafızları kabilesine katılmadan önceki hayatından hayal meyal hatırlıyor. Buz Muhafızlarının hiç hoş karşılamadığı yolculuk tutkusu ve merhamet gibi özelliklerinden dolayı sık sık kabilenin ihtiyarlarından azar işitir, Buz Muhafızı kalesinin gölgesinde kalan toprakların çok ötesinde yerleri düşlerdi. Bazen de, bu hayallerin etkisine girip ona bakanların çok canını sıkacak işler yapardı. Bu yüzden bir gün, kabilenin hayvan terbiyecisine çırak olarak verildi.

Buz Muhafızları, gerektiğinde kullanmak üzere bazı vahşi hayvanları evcilleştirmişlerdi; ama aralarında hepsinden farklı olan bir tanesi vardı: Doğaüstü özellikleri ve inanılmaz bir fiziksel gücü olan bir Yeti. Hayvan terbiyecisi Nunu'ya, bu vahşi canavarı ancak bitkiyle besleyip sık sık döverek sakin tutabileceğini söylemişti. Ancak Nunu Yeti'ye baktıkça, onun vahşi bir canavar falan olmadığını fark etti.

Yeni arkadaşı Willump'ın besinsizlikten zayıflayıp hastalandığını farkedince, iyileşmesi umuduyla ona gizli gizli et parçaları getirmeye başladı. Willump günden güne güçlendi ama hayvan terbiyecisinin iddia ettiğinin aksine, azıcık bile vahşileşmedi. Nunu onu, Yeti'nin tehlikeli olmadığına ikna edebileceğini umuyordu, ancak deneme fırsatı olmadı. Bir gün yine Willump'a yemek getirdiğinde, kafesi parçalanmış buldu. Veda notu olarak, bir kenara kaba saba bir resim çizilmişti. Nunu bir an bile duraksamadan kendini vahşi doğaya atarak arkadaşını aramaya başladı.

Nunu sonunda Willump'a yetiştiğinde, Yeti'yi hayvan terbiyecisi ve bir grup savaşçı tarafından kıstırılmış buldu. Buz Muhafızlarının arkadaşını yaralayacağından korkan Nunu, kendini Yeti'yle hayvan terbiyecisinin kırbacının arasına attı. Fakat acımasız adam bir an bile duraksamadı. Çok öfkelenen terbiyeci kırbacını yine kaldırırken, Yeti normalde hiç göstermediği bir öfkeyle ayaklandı. Bu kadar kötü muamele gördükten sonra bile bardağı taşıran, ona iyi davranmış olan çocuğun canının yanması olmuştu. Yeti kendinden geçti ve adamı kanlar içinde karlara serdi.

Willump'ın hiddetinden ödleri kopan Buz Muhafızı savaşçıları ardına bile bakmadan kaçtı. Nunu, bu işin dönüşü olmadığını anlamıştı. Willump'a seslendi, savaşçılar dönüp onu öldürmeden gitmesini söyledi. Ama Yeti, çocuğu bırakıp gitmiyordu. Nunu zor bir seçimle karşı karşıyaydı: Tek arkadaşını terk etmek ve Buz Muhafızlarının yanında esir hayatı sürmek veya evi bildiği tek yerden ayrılıp vahşi doğaya çıkmak. Nunu, mantıklı gelen tek yolu seçti. Willump'ın omzuna atlayıp, onunla birlikte kaçtı. İkili, uzun süredir uzak kaldıkları dış dünyaya ilk adımlarını birlikte attı.

''Daha Willump'la koca bir dünyayı keşfedeceğiz, çekil yolumuzdan!''
-- Nunu

(P) Pasif Öngörü

Nunu 5 saldırıdan sonra bir büyüyü mana harcamadan yapabilir.

(Q) Tüket

Nunu, yetisine hedef minyon ya da canavardan bir ısırık almasını emrederek hedefe ağır hasar verirken, kendini iyileştirir. Yeti'ye hedef minyon ya da canavardan bir ısırık almasını emreder ve hedefe 400/550/700/850/1000 gerçek hasar verirken kendini 70/115/160/205/250 (+75% Yetenek Gücü) iyileştirir.
Pasif - Yeti Ziyafeti: Tüketilen her büyük ya da destansı canavar başına Nunu boyut artışı, %2 Azami Can ve sonraki 0 saniye boyunca çatışma dışında 10 Hareket Hızı kazanır (en fazla 5 yük).Kısa süre içinde tüketilip Nunu'ya Gözün Doysun diyen canavarlar fazladan ilave etki kazandırmaz (60 saniye bekleme süresi).


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 125

(W) Kaynar Kan

Nunu kendisiyle birlikte bir dost birimin kanını kaynatıp onun harekete geçmesini sağlayarak Hareket ve Saldırı Hızlarını arttırır. Nunu'nun ve hedef takım arkadaşının kan sıcaklığı yükselerek, 12 saniyeliğine Hareket Hızı değerini %8/9/10/11/12 ve Saldırı Hızı değerini %25/30/35/40/45 arttırır.Nunu kendini hedef alırsa, Kaynar Kan en yakındaki takım arkadaşını hedef almaya çalışır.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 700

(E) Buz Patlaması

Nunu rakip birime buzdan bir top atarak hasar verir, Hareket ve Saldırı Hızlarını geçici olarak azaltır. Nunu rakip birime buzdan bir top atarak 80/120/160/200/240 (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 2 saniyeliğine rakibin Hareket Hızı değerini %40/45/50/55/60, Saldırı Hızı değerini %25 azaltır.


Yetenek Bedeli: 70/75/80/85/90 Mana
Menzil: 550

(R) Mutlak Sıfır

Nunu bölgedeki ısıyı emmeye başlayarak yakındaki bütün rakipleri yavaşlatır. Mutlak Sıfır sona erdiğinde, bölgenin içinde kalan bütün rakiplere büyük hasar verir. Nunu 3 saniyeye kadar odaklanarak bölgedeki ısıyı emer ve çevresindeki rakip birimlerin hareket hızlarını %50, saldırı hızlarını %25 azaltır. Hareket hızındaki azalma, odaklanma sürdükçe %95 değerine çıkar.Odaklanması sona erdiğinde, bölgede kalan rakipler odaklanma süresine bağlı olarak en fazla 625/875/1125 (+250% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 650

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları