Son Aranan Sihirdarlar
Nocturne Şampiyon Simgesi
Nocturne
Ebedi Kâbus
Suikastçi
Dövüşçü

Nocturne ŞAMPİYONU HAKKINDA

Nocturne İstatistikleri
Can Değeri 582.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 8.26 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 273.8 (Seviye Başına: +35)
Mana Yenileme 6.756 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 59.208 (Seviye Başına: +3.1)
Saldırı Hızı 0.065 (Seviye Başına: +2.7%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Nocturne gelmeden önce, insanlar rüyaların hayal güçlerinin ürünü, uyurken beyinlerinde çakan anlamsız görüntüler olduğuna inanırlardı. Uyku esnasında yaşanan bir dizi olay Lig sihirdarlarını etkilemeye başlayınca, bu inanç sarsıldı. Bazıları uykudan çığlık çığlığa, sakinleştirilemeyecek kadar dehşete düşmüş halde uyanıyordu. Bazıları da hiç uyanmıyordu. Hekimler olayları açıklayamıyordu; ta ki bir Saha Mimarı, Uğursuz Koruluk'taki bir enerji merkezinin yakınında uyuyakalana kadar. Olaya tanık olanlar, mimarın bir kere çığlık attığını ve sonra solunumunun durduğunu söyledi. Hemen ardından, merkezden dışarı bir büyü akımı oldu ve Nocturne ortaya çıktı.

Nocturne dünyaya getirilmeyi hoş karşılamadı. Sihirdarlar onu büyüyle hapsedene kadar önüne gelen her şeyi katletti. Uzun çalışmalar sonunda, Lig uzmanları Nocturne'ün sihirdarları uykularında avladığını, onlara yalnızca büyülerini kullanamadıkları rüyalarında saldırabildiğini keşfetti. Bu onun tek amacı gibi görünüyordu. Nocturne'ün kurbanlarının aileleri adaletin sağlanmasını ve Nocturne'ün öldürülmesini istediler ama Lig yetkilileri onu öldürmenin sadece geldiği yere geri döndüreceğinden endişeliydi. Onu enerji merkezinin bir parçasına bağlayarak fiziksel dünyaya hapsettiler. Suçlarının cezası olarak, sihirdarların onu Lig karşılaşmalarına çağırmasına izin verdiler. Nefret ettiği sihirdarlara boyun eğerek kendi kâbusunu yaratacaktı. Lig bilginleri onun gerçekten de rüyalar boyutundan gelip gelmediğini, benzerlerinin olup olmadığını bilmiyorlar. Bazıları çağırma ayininin, sihirdarların bilinçaltını etkileyip uyuduklarında Nocturne'ü onlara çektiğini düşünüyor. Belki de en rahatsız edici teori ise, Nocturne'ün bir insanın gerçekleşmiş kâbusu olduğu yönünde. Eğer bu doğruysa, acaba kâbusu gören kim?

''Karanlık çöküyor...artık zifiri karanlık...ama onu hâlâ görebiliyorum...''
- Kelvin Ma, 4236 no'lu hasta

(P) Pasif Umbra Bıçakları

10 saniyede bir, Nocturne sonraki saldırısıyla çevredeki rakiplere %120 fiziksel hasar verecek şekilde vurur ve kendini iyileştirir. Nocturne'ün normal saldırıları, bu bekleme süresini 1 saniye azaltır.

(Q) Karanlığın Eli

Nocturne hasar veren ve şampiyonların ardında Karanlık Yol bırakmalarına neden olan bir gölge bıçak fırlatır. Nocturne yol üstündeyken birimlerin içinden geçebilir ve Hareket Hızı ile Saldırı Gücü değerlerinde artış elde eder. Nocturne 60/105/150/195/240 (+75% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar veren ve 5 saniyeliğine Karanlık Yol yaratan bir gölge bıçak fırlatır. Vurulan şampiyonlar da arkalarında bir Karanlık Yol bırakır.Nocturne yol üstündeyken birimlerin içinden geçebilir ve %15/20/25/30/35 Hareket Hızı ile 15/25/35/45/55 Saldırı Gücü kazanır.


Yetenek Bedeli: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil: 1125

(W) Karanlık Örtüsü

Nocturne bıçaklarını güçlendirir ve pasif olarak Saldırı Hızı kazanır. Karanlık Örtüsü'nü etkinleştirince, bir tek rakip yeteneğini engelleyen ve başarılı olursa pasif Saldırı Hızını ikiye katlayan büyülü bir bariyer yaratarak gölgeler arasında kaybolabilir.
Pasif: Nocturne %20/25/30/35/40 Saldırı Hızı kazanır.
Aktif: Nocturne'ün oluşturduğu büyülü bariyer, 1,5 saniye içinde gelen ilk rakip yeteneği engeller.Bir yeteneğin bariyer tarafından engellenmesi halinde, Nocturne'ün pasif Saldırı Hızı avantajı 5 saniyeliğine iki katına çıkar.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 20

(E) Tarifsiz Dehşet

Nocturne hedefinin zihnine bir kâbus işler ve her saniye hasar verir. Hedef sürenin sonuna kadar menzil dışına çıkmazsa, dehşete kapılır.
Pasif: Nocturne, dehşete kapılan rakiplere doğru hareket ederken büyük miktarda Hareket Hızı artışı kazanır.
Aktif: Nocturne hedefinin zihnine bir kâbus işler ve hedefine 2 saniye boyunca, 80/125/170/215/260 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Nocturne bu süre boyunca menzil içinde kalırsa, hedef 1.25/1.5/1.75/2/2.25 saniyeliğine dehşete kapılır.


Yetenek Bedeli: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil: 425

(R) Paranoya

Nocturne bütün rakip şampiyonların görüş mesafesini azaltır ve bu arada takım arkadaşlarını görememelerine neden olur. Ardından, Nocturne bu fırsattan istifade, yakındaki bir rakibin üstüne atılabilir. Nocturne bütün rakip şampiyonların görüş mesafesini 4 saniyeliğine azaltır ve dostlarını görememelerine neden olur. Paranoya aktifken, Nocturne bir rakip şampiyonun üstüne atılarak 150/250/350 (+120% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verebilir.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 2500/3250/4000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları