Son Aranan Sihirdarlar
Nautilus Şampiyon Simgesi
Nautilus
Derinliklerin Devi
Tank
Dövüşçü

Nautilus ŞAMPİYONU HAKKINDA

Nautilus İstatistikleri
Can Değeri 576.48 (Seviye Başına: +86)
Can Yenileme 8.374 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 334 (Seviye Başına: +47)
Mana Yenileme 8.626 (Seviye Başına: +0.7)
Saldırı Gücü 57.544 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0.02 (Seviye Başına: +1%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 26.46 (Seviye Başına: +3.75)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 325

Nautilus bir zamanlar, Savaş Enstitüsü tarafından Muhafız Denizi'nin bilinmeyen noktalarını araştırmak için tutulmuş bir denizciydi. Bu keşif gezisi onu ve ekibini bilinmeyen suların açıklarına, okyanusun canlı mavi renginin yerini siyah ve hiçbirinin tanımlayamadığı bir balçığa bıraktığı bir noktaya getirdi. Görevleri buldukları her yeni şeyi araştırmak olsa da, gemide Nautilus dışında kimse bu karanlık maddenin içine girmek istemiyordu. Nautilus'un hantal dalgıç giysisini giyip geminin küpeştesine çıkmasından saniyeler sonra, çamurlu suda gezinen bir şey onu yakaladı. Can havliyle gemiye tutundu ama aşağıdaki şey onu şiddetle çekerken tüm gemiyi salladı. Diğer denizciler korktular ve feci bir karar verdiler. Nautilus gözlerinin içine bakıp yardım dilenirken, küpeşteyi tutan elini zorla çektirdiler. Denizci mürekkebe yuvarlandı ve geminin çıpasına can havliyle boşu boşuna tutundu. Karanlık kollar onu sararken, uzaklaşan gemisinin silikleşen siluetini izlemekten başka hiçbir şey yapamadı. Sonra her yer karardı.

Nautilus uyandığında, artık farklı bir...şeydi. Kocaman demir giysi, içeride nasıl korkunç bir gerçek varsa onu gizleyen tek parça bir kabuğa dönüşmüştü. Hatıraları bulanık ve belirsizdi; ancak bir şeyi açıkça hatırlıyordu: Bu gün görmez derinliklerde, bir başına ölmeye terk edilmişti. Elleri hâlâ, onu ölüme mahkum eden denizcilerin çıpasını kavrıyordu. Başka bir amacı olmadığından, zar zor yürüyerek -yüzemeyecek, koşamayacak kadar ağırdı- bu ipucunun peşine düştü. Geçen zamanı da, nereye gittiğini de bilmeden, sonsuz bir rüyada gibi dolanıyordu. Bilgewater kıyılarına geldiğinde, eski kimliğine ilişkin herhangi bir iz bulamamıştı. Evi yoktu, ailesi yoktu, geri dönebileceği bir hayatı yoktu. Dehşete kapılan denizciler, hikâyesini duyunca onu Enstitü'ye yönlendirdiler; ama sihirdarlar yolculuğu için tuttukları diğer denizcilerin isimlerini vermeyi reddettiler. Bu esnada Nautilius League of Legends'ı (Efsaneler Ligi) öğrenmişti. Lig'i, zamanını ve hayatını yitirmesinden sorumlu olanları bulmak ve cezalandırmak için bir fırsat olarak gördü.

''Mutlak karanlık sizi yutunca, geriye bir tek ilerlemek kalır.''
-- Nautilus

(P) Pasif Afallatan Vuruş

Nautilus'un normal saldırısı fazladan fiziksel hasar verir ve hedeflerini hareketsiz hale getirir. Bu etki aynı hedefte birkaç saniyede birden fazla olamaz.

(Q) Demir At

Nautilus çıpasını ileri savurur. Çıpa bir şampiyona çarparsa Nautilus ve rakibini birbirine çeker. Çıpa arazi unsurlarına isabet ederse, bu defa Nautilus kendini çıpasına çeker. Nautilus çıpasını ileri savurur. Çıpa bir şampiyona çarparsa, Nautilus ile rakibi birbirine çekilir ve rakibi 60/105/150/195/240 (+75% Yetenek Gücü) büyü hasarı alarak, sersemler.Çıpa zemine çakılırsa, Nautilus kendini çıpasına çeker ve bu yeteneğin bekleme süresi %50 (0.5) azalır.


Yetenek Bedeli: 60/70/80/90/100 Mana
Menzil: 950

(W) Titan'ın Gazabı

Nautilus kendini karanlık enerjilerle kuşatarak, gelen hasarı engelleyen bir kalkan elde eder. Kalkan varlığını koruduğu sürece, Nautilus'ün saldırıları, hedefinin çevresindeki rakiplerde zamanla hasar etkisi yaratır. Nautilus, 10 saniye boyunca kendini karanlık enerjiyle kuşatır ve alacağı 65/70/75/80/85 (+10ilave Can yüzdesi) (Azami Can değerinin %9/11/13/15/17 kadarı) hasardan korunur.Kalkan mevcutken, Nautilus'ün normal saldırıları hedefinin çevresindeki bütün rakiplere 2 saniye içinde 30/40/50/60/70 (+40% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 80 Mana
Menzil: 350

(E) Gelgit

Nautilus yere bir darbe indirerek çevresindeki zeminin üç patlamayla yarılmasına neden olur. Her patlama rakiplerine hasar vererek, yavaşlamalarına neden olur. Nautilus yere bir darbe indirerek çevresindeki zeminde patlamalar yaratır. Her bir patlama, bölgedeki rakiplere 55/85/115/145/175 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve bu rakipleri 1.25 saniyeliğine %30/35/40/45/50 yavaşlatır. Bu yavaşlatma etkisi zamanla azalarak yok olur.Bir birim birden fazla patlamadan isabet alabilir ancak ilkinden sonraki patlamalardan %50 az hasar alır.


Yetenek Bedeli: 40/50/60/70/80 Mana
Menzil: 600

(R) Derin Darbe

Nautilus bir rakibini yeraltından takip eden bir şok dalgası gönderir. Bu şok dalgası, üstündeki yer kabuğunu parçalayarak ilerlerken, yoluna çıkan rakiplerı da havaya savurur. Dalga rakibe ulaştığında, patlayarak yüzeye çıkar ve hedefini havaya savurarak sersemletir. Nautilus, hedef rakip şampiyonun peşine düşen bir şok dalgası gönderir. Dalga, altından geçtiği diğer rakiplere 125/175/225 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir, onları havaya savurur ve 1/1.5/2 saniyeliğine sersemletir.Şok dalgası, hedefini bulduğunda patlayarak rakibe 200/325/450 (+80% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve havaya savurduğu hedefi 1/1.5/2 saniyeliğine sersemletir.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 825

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları