Son Aranan Sihirdarlar
Nami Şampiyon Simgesi
Nami
Dalga Çağıran
Destek
Büyücü

Nami ŞAMPİYONU HAKKINDA

Nami İstatistikleri
Can Değeri 489.32 (Seviye Başına: +74)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 377.24 (Seviye Başına: +43)
Mana Yenileme 11.5 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 51.208 (Seviye Başına: +3.1)
Saldırı Hızı 0.03 (Seviye Başına: +2.61%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 19.72 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Nami, okyanusun ham enerjisini yönlendirip şifa veren yanını kullanıyor ve dalgaların saf gücüne hükmediyor. Pek çok kişi ondan şüphe etse de, Nami kimsenin cesaret edemediği tehlikeli bir göreve atılacak kadar cesur ve azimli. Halkı şimdi onun, ırkının hayatta kalması için gereken bir görevi tamamlamak için seçilen kişi, yani Dalga Çağıran olduğuna inanıyor.

Dalga Çağıran'ın kutsal görevi, sadece yüzey dünyasının yüksek noktalarında bulunan, aytaşı adlı güçlü bir nesneyi almak. Marai adı verilen halkı, derinlikteki dehşetleri savuşturmak için aytaşının ışığına muhtaç. Bu ışık sönmeden önce, Dalga Çağıran'ın Büyük Derinlik'e giderek oradaki bir inciyi alması ve yüzeye taşıması gerekir. Orada, yüzüncü yılın kışdönümünde, aytaşını elinde tutan bir kara insanı ile inciyi takas eder. Bu alışverişle, Marai halkının güvenliğini bir asır daha sağlar.

Gelin görün ki bu kez yüz yılın sonu gelmek üzereyken, Dalga Çağıran ortaya çıkmadı. Görevi tamamlayacak seçilmiş bir kişi yoktu; halkı felaketin eşiğindeydi ama Dalga Çağıran'ın ortaya çıkacağına inanıyorlardı. Nami öylece oturmayı reddederek, herkesi kurtaracak bir Dalga Çağıran yoksa birinin bir şey yapması gerektiğini söyledi. Büyük bir cesaret örneği göstererek göreve atıldı ve tehlikeli derinliklere doğru bir başına yol aldı. Kimse hayatta kalmasını beklemiyordu; ama ağza alınmayacak dehşetlere karşı verdiği mücadeleden sonra, Nami elinde inciyle döndü. Marai onu yeni Dalga Çağıran olarak selamladı. Geriye kalan tek şey, yüzeye çıkıp değiş tokuşu tamamlamaktı.

Nami yüzeye çıktığında, kıyının bomboş olduğunu gördü. Gizemli bir mağarada, ne yapacağını bilmez bir halde, günlerce bekledi. Dalga Çağıranları anlatan efsanelerde, aytaşını taşıyan kişi hiç gelmemezlik etmemişti. Nami bir seçim yapmalıydı: Yüzeydeki dünyayı sadece masallardan ve söylentilerden biliyordu; ama Marai ırkının kurtuluşu ona bağlıydı. Çağırdığı dalgayla kıyıya çıkarak aytaşını aramaya başladı ve ırkının, okyanus üzerindeki dünyayı keşfe çıkan ilk üyesi oldu. Evini geride bırakmıştı, Dalga Çağıran'ın görevini tamamlamadan dönmemeye yeminliydi artık.

''Ben dalgayım, dur durak bilmem.''
-- Nami

(P) Pasif Vahşi Dalgalar

Nami'nin yeteneklerinin isabet ettiği dost şampiyonlar, kısa süreliğine Hareket Hızı kazanı

(Q) Suya Hapis

Hedef bölgeye fırlattığı kabarcık, isabet ettiği tüm hedeflerin hasar alıp sersemlemesine yol açar. Hedef bölgeye gönderdiği kabarcık, rakiplerin 75/130/185/240/295 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı alıp 1.5 saniyeliğine sersemlemelerine yol açar.


Yetenek Bedeli: 60 Mana
Menzil: 875

(W) Med Cezir

Ortaya çıkardığı akıntı, takım arkadaşlarıyla rakip şampiyonlar arasında sekerken takım arkadaşlarını iyileştirir, rakip şampiyonlara hasar verir. Yolladığı akıntı, takım arkadaşlarıyla rakip şampiyonlar arasında seker. Takım arkadaşlarına isabet: 65/95/125/155/185 (+30% Yetenek Gücü) Can iyileştirir ve yakındaki bir rakip şampiyona sıçrar. Rakibe isabet: 70/110/150/190/230 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve Nami'nin yakınındaki takım arkadaşına sıçrar.Her bir hedefe sadece bir kez sıçrayabilir ve en fazla 3 hedefe isabet eder. Hasar veya iyileştirme değeri, her sıçramayla (%0) değişir.


Yetenek Bedeli: 70/85/100/115/130 Mana
Menzil: 725

(E) Dalga Çağıran'ın Hediyesi

Bir dost şampiyonu kısa süreliğine güçlendirerek, normal saldırılarının ilave hasar vermesini ve hedefi yavaşlatmasını sağlar. Bir takım arkadaşının sonraki 3 normal saldırısını güçlendirir. Güçlenen saldırılar, 1 saniyeliğine %15/20/25/30/35 (+%5% Yetenek Gücü) yavaşlattıkları hedefe 25/40/55/70/85 (+20% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir. Bu etki 6 saniye sürer.


Yetenek Bedeli: 55/60/65/70/75 Mana
Menzil: 800

(R) Gelgit Dalgası

Çağırdığı devasa Gelgit Dalgası rakipleri havaya savurur ve yavaşlatır. Dalgaya kapılan takım arkadaşlarının üzerindeki Vahşi Dalgalar etkisi ikiye katlanır. Nami bulunduğu yerde bir gelgit dalgası ortaya çıkarır. Dalga rakiplerin havaya savrulmalarına ve %50/60/70 yavaşlayarak 150/250/350 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı almalarına yol açar. Yavaşlatma etkisinin süresi, Gelgit Dalgası'nın aldığı yola bağlıdır ve en az 2 saniye, en çok 4 saniyedir.Dalgaya kapılan takım arkadaşlarının üzerindeki Vahşi Dalgalar etkisi ikiye katlanır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 2550

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları