Son Aranan Sihirdarlar
Master Yi Şampiyon Simgesi
Master Yi
Wuju Üstadı
Suikastçi
Dövüşçü

Master Yi ŞAMPİYONU HAKKINDA

Master Yi İstatistikleri
Can Değeri 598.56 (Seviye Başına: +92)
Can Yenileme 7.592 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 250.56 (Seviye Başına: +42)
Mana Yenileme 7.256 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 60.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.08 (Seviye Başına: +2%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 355

Master Yi, kadim dövüş sanatı Wuju sayesinde, eylemleri düşünceleriyle bir olana dek vücudunu eğitip zihnini bilemiştir. Şiddete hep en son çare olarak başvurur ama kılıcını öylesine bir zarafet ve hızla kullanır ki, çözüm hep hızlı ve acısız olur. Wuju'nun yaşayan son ustası olan Master Yi, hayatını, dünya yüzünden silinmiş olan halkının bu mirasını aktaracak yetenekli öğrenciler bulmaya adamıştır.

Master Yi Wuju'nun ustası olmadan çok önce bile, bu mistik dövüş sanatını en iyi kullananlardan biri olduğu düşünülürdü. Bir süre sonra, Ionia'nın ücra bir köşesindeki köyünü Noxus'un işgal etmeye hazırlandığı haberi geldiğinde, bu ustalığını kanıtlama şansı bulacaktı. Yi Ionia'nın savaş meydanlarında fırtına gibi eserek, Noxus'un muazzam piyade birliklerini hızlı ve ölümcül saldırılarla geri püskürtüyor, Noxus Üst Komutası'nın utançtan yerin dibine geçmesine neden oluyordu. Wuju öğrencilerinin, işgalin karşısındaki başlıca engellerden biri olduğunu fark eden Noxus'lular, bu ölümcül sanatın yurduna kâbus gibi bir kimyasal saldırı yaptılar. Zehirli maddenin her nasılsa öldürmedikleri de, akıl sağlıklarını düzelmeyecek biçimde yitirdi. Yi'nin memleketi mahvolmuştu.

Savaşın sonunda, Yi köyünün harap olmuş kalıntılarına döndü. Burada, saldırının son kurbanı da o oldu. Gördükleri bedenini değilse de, yüreğini paramparça etmişti. Hayata tutunmak için kalbinde kalan son duyguya sarıldı: intikam. Evini yok edenleri cezalandırma isteğiyle yanıp tutuşarak inzivaya çekildi ve yıllarca çalıştı. Eskisinden daha da ölümcül bir kılıç kullanıcısı olmuştu ama gerçek Wuju ustalığına hâlâ ulaşamamıştı .

Durumuna duyduğu öfkenin doruğa ulaştığı günlerden birinde, çalışmalarını, çok soylu görünüşlü bir maymun böldü. Bir insan kadar uzun boylu olan ve dik duran bu maymun, Yi'nin hareketlerini izleyip onu taklit etmeye başladı. Yi maymunu kışkışladı; ama çevik hayvan Yi'nin tekniklerini ona karşı kullanarak çok eğleniyordu. Yi bu oyuncu canlıyla yalancıktan dövüştükçe öfkesi azaldı. Yüreğindeki nefret yükü tamamen kalktığında, maymunun kuyruğunu tutmakta olduğunu gördü. Wuju'yu intikam için öğrendiği sürece asla ustası olamayacağını o zaman anladı. Maymunu bırakırken, düşmanlarının kanını dökme arzusundan da vazgeçti.

Yi maymuna, o güne kadar görmediği gerçeklere gözünü açtığı için teşekkür etti. Fakat şaşılacak bir şekilde, maymun da ona karşılık verdi. Bu hayvan, Yi'nin dövüş sanatını öğrenmek istiyordu. Tuhaf bir istekti bu, ama böylelikle Yi'nin de önünde yeni bir yol açılmış oldu: Halkının hatırasını, onların öğretilerini bir sonraki kuşağa geçirerek onurlandıracaktı.

“En keskin kılıç bile, huzurlu bir zihnin sükûnetiyle boy ölçüşemez.”
-- Master Yi

(P) Pasif Çift Saldırı

Master Yi her birkaç saldırıda iki kere vurur.

(Q) Alfa Vuruşu

Master Yi savaş alanına gözle görülmeyecek bir hızla ışınlanarak, yoluna çıkan birden fazla birime fiziksel hasar verir ve bu esnada hedef alınamaz hale gelir. Alfa Vuruşu kritik vurabilir ve minyonlarla canavarlara fazladan fiziksel hasar verir. Normal saldırılar Alfa Vuruşu'nun bekleme süresini azaltır. Master Yi ışınlanıp en fazla 4 rakibe saldırarak 25/60/95/130/165 (+100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar ile minyonlar ve canavarlara fazladan 75/100/125/150/175 hasar verir. Master Yi, Alfa Vuruşu sırasında hedef alınamaz hale gelir.Alfa Vuruşu kritik vuruş yaparak fazladan 60% Saldırı Gücü fiziksel hasar verebilir. Normal saldırılar, Alfa Vuruşu'nun bekleme süresini 1 saniye azaltır.


Yetenek Bedeli: 70/80/90/100/110 Mana
Menzil: 600

(W) Meditasyon

Master Yi zihnen odaklanarak bedenini dinçleştirir ve Can yenilerken, kısa süreliğine daha az hasar alır. Master Yi 4 saniye boyunca odaklanarak saniyede 30/50/70/90/110 (+25% Yetenek Gücü) Can yeniler. Bu iyileşme, Master Yi'nin eksik Can değerinin her %1 kadarına karşılık %1 artar.Master Yi, odaklandığı sırada gelen hasarı %50/55/60/65/70 azaltır. Bu hasar indirgeme, kulelere karşı yarıya iner.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 20

(E) Wuju Stili

Master Yi'nin Wuju sanatında kazandığı yetenek, Saldırı Gücünü pasif olarak arttırır. Wuju Stili'ni etkinleştirmek, normal saldırılarda ilave gerçek hasar verir; ancak bekleme süresindeyken bu pasif avantaj kaybolur.
Pasif: %10 Saldırı Gücü verir.
Aktif: Normal saldırılar 5 saniye boyunca 14/23/32/41/50 (+10/12.5/15/17.5/20% Saldırı Gücü) ilave gerçek hasar verir. Ardından, Wuju Stili bekleme süresindeyken pasif avantajı kaybolur.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 20

(R) Gözükara

Master Yi eşi benzeri olmayan bir çevikliğe kavuşur; Hareket ve Saldırı Hızları geçici olarak artar ve hiçbir yavaşlatma etkisi ona işlemez. Etkinleştirildiğinde, Şampiyon katletmek veya asist almak Gözükara'nın süresini uzatır. Katletme veya asist halinde, diğer yeteneklerinin bekleme süresini pasif olarak azaltır.
Pasif: Şampiyon katletme ve asistler, Master Yi'nin temel yeteneklerinin bekleme sürelerinin kalanını %70 azaltır.
Aktif: Hareket Hızı değerini %25/35/45, Saldırı Hızı değerini %30/55/80 arttırır ve yavaşlatma etkilerine karşı 7 saniye bağışıklık sağlar. Etkin olduğu sırada şampiyon katletme ve asistler, Gözükara'nın süresini 7 saniye arttırır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 1

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları