Son Aranan Sihirdarlar
Malzahar Şampiyon Simgesi
Malzahar
Hiçlik'in Habercisi
Büyücü
Suikastçi

Malzahar ŞAMPİYONU HAKKINDA

Malzahar İstatistikleri
Can Değeri 525 (Seviye Başına: +75)
Can Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.6)
Mana 300 (Seviye Başına: +55)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 55 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.5%)
Saldırı Menzili 500
Zırh 20 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Shurima güneşinin altında birçok insan delirdi; ama Malzahar akli dengesini, gecenin soğuk kollarında terk etti. Malzahar doğuştan kâhindi, kehanet yeteneğiyle kutsanmıştı. Yeteneği işlenmemiş olmakla beraber, Runeterra'ya bahşedilen en büyük ihsanlardan olacağını vaat ediyordu ama kader ona başka bir yol çizdi; yazgının gelgitlerine olan hassaslığı, bilinçaltına istenmeyen şeyler çekti. Ayrımın örtüsünün en ince olduğu rüyalarında, uğursuz bir şey onu çağırdı. Malzahar, onun kışkırtıcı isteklerine ancak bir süre dayanabildi. Ama ses her geçen gece daha da yükseldi, ya da belki derinleşti. Ta ki artık bu çağrıya direnemeyene kadar.

Bu ayartıcı çekimin peşine düşüp, kendini erzakı olmadan çöle attı. Hedefi, kadim yazıtlarda Icathia olarak bilinen, doğudaki kayıp bir medeniyetti. Pek az kişi buranın var olduğuna inanırdı ve inananlar bile kalıntıların çoktan kuma gömüldüğüne emindi. Malzahar'ın çatlamış ayakları sonunda pes ettiğinde, kendini parça parça dökülen, tuhaf bir dikilitaşın altında diz çökmüş buldu. Dikilitaşın ötesinde yabancı geometrisiyle harabe bir şehir ve korkunç, karanlık tanrıların çürüyen putları duruyordu. Kimsenin göremediklerini ve görmemesi gerekenleri gören gözleri, Hiçlik'in özüyle doldu. Bir zamanların değişip duran gelecek görülerinin yerini, Valoran'ın Hiçlik yaratıklarıyla kuşatılacağının kesin vaadi almıştı. Yankı yapan kum tepelerinin arasında tek başına ama yalnız olmaksızın dururken, tanıdık bir sesin çatlak dudaklarından hırıltıyla döküldüğünü, ağırlığı dizlerini titreten üç kelime söylediğini farketti: League of Legends (Efsaneler Ligi). Artık Hiçlik'in kendisinden gelen güçle dolmuş olan Malzahar, kaderini bulmak için kuzeye doğru yola çıktı.

''Toprak eriyebilir, deniz kabarabilir, gök yıkılabilir ama Onlar gelecek.''
-- Malzahar

(P) Pasif Hiçlik Geçişi

 Malzahar bir süre hasar almaz veya kitle kontrolü altına girmezse, büyük oranda hasar azaltma kazanır ve kitle kontrolünden etkilenmez. Hasar aldıktan veya bir kitle kontrol etkisini engelledikten sonra, kısa süre daha bu avantajı korur.

Koridordaki minyonlardan aldığı hasar değişmez.

(Q) Hiçlik'in Çağrısı

Malzahar Hiçlik'e iki geçit açar. Kısa bir aradan sonra geçitler büyü hasarı veren ve rakip şampiyonları susturan atışlar yapar. Malzahar Hiçlik'e iki geçit açar. Geçitler 70/110/150/190/230 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek isabet alan rakipleri 1/1.25/1.5/1.75/2 saniyeliğine susturan, içe yönelik atışlar yapar.

Yetenek Bedeli: 80 Mana
Menzil: 900

(W) Hiçlik Sürüsü

Malzahar bir Hiçlik Haşeresi çağırır. Çağrılan Hiçlik Haşereleri bir şampiyon veya canavara ilk saldırdığında Malzahar yeni bir Hiçlik Haşeresi ortaya çıkarır. 12 saniye boyunca varlığını koruyarak yakındaki rakiplerle savaşan bir Hiçlik Haşeresi çağırır.Bir Hiçlik Haşeresi'nin 0 saniyeden fazla varlık süresi kalmışsa bir şampiyon ya da canavara yönelik ilk saldırısında, aynı kalan varlık süresine sahip yeni bir Hiçlik Haşeresi çağırır.
Hiçlik Haşeresi Ayrıntıları:Saldırıları 0 (+0) fiziksel hasar artı 10/15/20/25/30 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir (canavarlara karşı %50 hasar)Ölümün Pençesi veya Lanetli Kehanet etkisindeki hedeflere karşı %100 ilave Hareket Hızı kazanırlarLanetli Kehanet etkisi altındaki koridor minyonlarına %300 hasar verirler.

Yetenek Bedeli: 40 MANA
Menzil: 450

(E) Lanetli Kehanet

Malzahar hedefinin zihninde, uğrayacağı felaketi gösteren korkunç kehanetler canlandırır ve hedefin zamanla hasar almasını sağlar. Malzahar hedef üzerinde diğer büyülerini kullandığında kehanetler yenilenir. Hedef, kehanetlerin etkisi altındayken katledilirse, kehanetler yakındaki bir başka rakip birime geçer ve Malzahar'a Mana kazandırır. Kehanetlerden etkilenen birimler, Malzahar'ın Hiçlik Haşerelerini kendilerine çeker.
Hedef rakibe 4 saniye içinde 80/115/150/185/220 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bu süre boyunca hedef Hiçlik'in Çağrısı veya Ölümün Pençesi ile etkilenirse kehanetler yenilenir.Hedef katledilirse, Malzahar 0 (azami mana miktarının %2 kadarı) Mana kazanır ve kehanetler en yakındaki rakibe geçer.

Yetenek Bedeli: 60/70/80/90/100 Mana
Menzil: 650

(R) Ölümün Pençesi

Malzahar Hiçlik'in özünü, hasar veren bir negatif enerji alanında yoğunlaştırarak rakip şampiyonu sindirir.
Malzahar hedef şampiyonu 2.5 saniyeliğine sindirir ve hedefin çevresinde oluşturduğu negatif enerji alanı, 5 saniye boyunca yakındaki rakiplerin azami Can miktarlarının %5/7/9 (+%2% Yetenek Gücü) kadarına eşdeğer büyü hasarı almalarını sağlar.

Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 700

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları