Son Aranan Sihirdarlar
Lulu Şampiyon Simgesi
Lulu
Peri Sihirbaz
Destek
Büyücü

Lulu ŞAMPİYONU HAKKINDA

Lulu İstatistikleri
Can Değeri 552.76 (Seviye Başına: +74)
Can Yenileme 6.008 (Seviye Başına: +0.6)
Mana 350 (Seviye Başına: +55)
Mana Yenileme 11 (Seviye Başına: +0.6)
Saldırı Gücü 46.368 (Seviye Başına: +2.6)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.25%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 19.216 (Seviye Başına: +3.7)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 330

Lulu, herhalde Lig şampiyonlarının en başına buyruk olanı. Bandle Şehri'nde geçirdiği gençliğinde, çoğunlukla ormanda tek başına dolaşır veya hayal kurardı. Asosyalliğinden değil; sadece Bandle Şehri'ndeki gündelik koşuşturmalar onun hayal dünyası ile rekabet edemiyordu. Çoğu insanın bakıp geçtiği yerlerde harikalar görüyordu. Muzur ruh Pix'i de bu sayede, kuş yuvasına sıkışmış bir kuş taklidi yaparken buldu. Lulu hayal gücüyle Pix'in dikkatini çekti. O da bu fırsattan yararlanarak Lulu'yu ayartıp kendi dünyasına aldı. Onu, halkının ormandaki bir açıklıkta yuvalanmış büyülü evi Kayran'a getirdi. Kayran'da, dış dünyanın boyut ve renk gibi sabit özellikleri, rüzgârın yönü kadar sık ve ani bir şekilde değişmekteydi. Lulu, Kayran'da bulunduğu zamanlarda kendisini yuvasında hissediyordu. Bu gizli yere hayran kalarak, Pix'le oyalandıkça oyalandı.

Zaman kavramını kısa sürede yitirdi. Kayran'daki yaşamı ona doğal ve rahat geliyordu. O ve Pix birlikte ruh oyunları oynarlardı; ona bu oyunların sadece “hayal ürünü” olduğu söylenmişti. Lulu, oyunlarda fazlasıyla başarılı olmaya başladı. Bandle Şehri'nde bıraktığı bir yaşamı olduğunu aniden hatırladığında, şaşırmıştı. Kayran nedense, içinde olmayan her şeyi uzak ve gerçeküstü gösteriyordu. Lulu, eski evini ziyaret edip öğrendiği harika şeylerden bazılarını orada paylaşmaya karar verdi. Ama Lulu'yla Pix geri döndüklerinde, dünya değişmişti. Zamanın Kayran'da farklı davranan şeylerden olduğunu ve o yokken yüzyılların geçtiğini anladı. Lulu, dış dünya sakinleriyle yeniden bağlar kurmaya çalıştı fakat çabaları talihsiz sonuçlar doğurdu. Çocukları saklambaç oynamaya götürdüğünde, oyunu renklendirmek için onları geçici olarak çiçeklere ve hayvanlara çevirdi. Ama çocukların aileleri çabalarını takdir etmedi. Yordle'lar Lulu'dan bu toprakları terk etmesini istediklerinde, sıradışı yeteneklerin kabul edilmekle kalmayıp onlara hayran kalındığı yere, League of Legends'a (Efsaneler Ligi) yöneldi.

''İki nokta arasındaki en kısa yol başaşağı, arasından, sonra içinden dışına gidip bir de etrafından dolaşmaktır.''
-- Lulu

(P) Pasif Peri Yoldaş, Pix

Pix, Lulu'ya yoldaşlık yapan yabani bir Peri'dir. Pix, Lulu'nun saldırdığı hedeflere bir büyü enerjisi dalgası ateşler.

(Q) Işıltılı Ok

Pix ve Lulu vurduğu bütün rakipleri büyük oranda yavaşlatan, büyü enerjisi yüklü birer ışın gönderir. Bir rakip, ışınların yalnız birinden hasar alabilir. Pix ve Lulu'nun ateşlediği deşici ışınlar isabet alan ilk hedefe 80/125/170/215/260 (+50% Yetenek Gücü), sonraki hedeflere 0 (+0) büyü hasarı verir. İsabet alan rakipler sonraki 2 saniye içinde azalarak normale dönecek şekilde %80 yavaşlar.Bir rakip bu yeteneğin her kullanımı başına en fazla 0 hasar alabilir.


Yetenek Bedeli: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil: 925

(W) Kapris

Bir takım arkadaşı hedef seçilirse, ona kısa süreliğine Saldırı Hızı ve Hareket Hızı kazandırır. Bir rakip hedef seçilirse, onu saldıramayan ya da yetenek ve büyü kullanamayan sevimli bir yaratığa çevirir.
Hedef Dostsa: Hedef takım arkadaşı 3/3.25/3.5/3.75/4 saniyeliğine %30 (+5% Yetenek Gücü) Hareket Hızı ve %25/30/35/40/45 Saldırı Hızı kazanır.
Hedef Rakipse: Rakip şampiyonu 1.25/1.5/1.75/2/2.25 saniyeliğine sevimli bir yaratığa dönüştürerek, saldırmasının ya da büyü yapmasının önüne geçer ve taban Hareket Hızını 60 azaltır.


Yetenek Bedeli: 65 Mana
Menzil: 650

(E) Yetiş, Pix!

Bir takım arkadaşı hedef seçilirse, Pix'e bu takım arkadaşına kalkan olmasını emreder. Ardından Pix bu takım arkadaşını takip ederek, saldırılarına destek olur. Bir rakibin hedef seçilmesi halinde, Pix'e rakibin üstüne atlayarak hasar vermesini emreder. Ardından, Pix bu rakibi takip ederek, gözden kaybolmamasını sağlar.
Hedef Dostsa: Pix'e hedef dost birimin üzerine sıçrayarak, 6 saniye boyunca Lulu yerine hedefin saldırılarını izlemesini emreder. Hedef dost birim bir şampiyonsa, Pix dost şampiyonu 6 saniyeliğine 80/120/160/200/240 (+60% Yetenek Gücü) hasardan korur.
Hedef Rakipse: Pix hedef rakip birime 80/110/140/170/200 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Ardından Pix bu hedefin peşine takılır ve 4 saniye boyunca hedefin görünür kalmasını sağlar.


Yetenek Bedeli: 60/70/80/90/100 Mana
Menzil: 650

(R) Vahşi Büyüme

Lulu, bir takım arkadaşının boyutlarını büyütürek büyük miktarda ilave can kazanmasına ve yakındaki rakiplerin havaya savrulmalarına yol açar. Sonraki birkaç saniye boyunca, Lulu'nun takım arkadaşı yakındaki rakipleri yavaşlatan bir hareye sahip olur. Lulu takım arkadaşını büyüterek yakındaki rakipleri havaya savurur. Takım arkadaşı 7 saniyeliğine 300/450/600 (+50% Yetenek Gücü) ilave can kazanır ve yakındaki rakipleri %30/45/60 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 900

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları