Son Aranan Sihirdarlar
Lucian Şampiyon Simgesi
Lucian
İnfazcı
Nişancı

Lucian ŞAMPİYONU HAKKINDA

Lucian İstatistikleri
Can Değeri 554.4 (Seviye Başına: +80)
Can Yenileme 6.192 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 348.88 (Seviye Başına: +38)
Mana Yenileme 8.176 (Seviye Başına: +0.7)
Saldırı Gücü 57.46 (Seviye Başına: +2.41)
Saldırı Hızı 0.02 (Seviye Başına: +3.3%)
Saldırı Menzili 500
Zırh 24.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Kadim mi kadim bir güçle donatılmış birer yadigâr olan silahlarıyla, Lucian; yaşayan ölülerin yarattığı tehlikenin karşısında duran, yılmaz bir bekçi. Sahip olduğu katı kararlılıktan, arındıran saldırılarıyla yok ettiği, akla hayale sığmaz dehşetler karşısında bile asla taviz vermiyor. Lucian'ın kasvetli bir görevi var: Öte tarafa geçemeden hapis kalmış varlıkların ruhlarını temizlemek; bu talihsiz ruhların arasında, Lucian'ın biricik aşkı da var.

Lucian ve eşi Senna, tıpkı kullandıkları ikiz silahlar gibi, aynı hamurdan yapılmıştı. Birlikte yıllar boyunca Runterra'yı kötülüklerden arındırarak, karanlığı aydınlattılar ve menfur güçlerin kirlettiği ruhları arındırdılar. Onlar, birer doğruluk ışığıydı: Senna, bu davaya bağlılıktan asla vazgeçmedi; Lucian'ın nezaketi ve sıcaklığı ise kurtardıkları pek çok kişinin yüreğinde yer etti. Bir elmanın iki yarısı olan karı koca, ayrılmaz bir ikiliydi.

Lucian ve Senna'nın tanık olduğu korkunç şeyler benim diyen savaşçıları bile sarsacak güçte idiyse de, Gölge Adalar'ın yarattığı dehşetin yanında önemsiz kalıyordu. O lanetli bölgenin sakinleri Runeterra'ya yayılmaya başladığında, Lucian ve Senna buldukları yerde onları ortadan kaldırdı. Bu kasvetli bir işti; ama korkusuz çift, hayatta kalmayı başardı; ruh koleksiyoncusu Thresh'le karşılaşana kadar. Lucian ve Senna daha önce de böylesi korkunç varlıklarla karşılaşmıştı; ama onların hiçbiri, bu kadar sinsi ve acımasız değildi. Korkunç savaş devam ederken, Thresh beklenmedik bir hamle yaptı. Lucian, dehşet içinde yaratığın Senna'yı gafil avlamasına ve ruhunu tutsak almasına tanık oldu. Hiçbir şey biricik eşini geri getiremezdi. Senna yitip gitmişti; Lucian, hayatında ilk kez, bu göreve yalnız çıkmak zorundaydı.

Zincirli Gardiyan, Lucian'ın hayat arkadaşını alarak, Gölge Adalar'ın en tehlikeli düşmanını ortaya çıkarmıştı. Lucian karanlık bir metanete sahip, Runeterra'yı yaşayan ölülerden temizlemek için her şeyi yapacak birine dönüşmüştü. Senna'nın anısına, Lucian eşinin silahını aldı ve görevi tamamlamaya yemin etti. Şimdi iki yadigârı da kullanan Lucian, Gölge Adalar'dan gelen yaşayan ölülerle savaşıyor ve onların ruhlarını temizliyor. Senna'nın ruhunun kaybolduğunu biliyor; ama bir gün eşini huzura kavuşturacağı umuduna sımsıkı sarılıyor.

''Minnettar olmalısın. Seni yok ederek, ebedi eziyetten kurtarıyorum.''
– Lucian

(P) Pasif Işık Silahşoru

Lucian bir yetenek kullandığında, sonraki saldırısı çift vuruş olur.

(Q) Işık Atışı

Lucian, hedefini delip geçen bir ışık huzmesi fırlatır. Yolladığı ışık huzmesi hedef birimi delip geçerek, bir hat üzerindeki rakiplere 80/110/140/170/200 (+60/75/90/105/120% Saldırı Gücü) (İlave Saldırı Gücü değerinin %60/70/80/90/100 kadarı) fiziksel hasar verir.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 500

(W) İntikam Ateşi

Lucian'ın yaptığı atış, yıldız şeklinde bir patlama yaratarak rakipleri işaretler. Lucian işaretli rakiplere saldırdığında hareket hızı kazanır. Yaptığı atış rakibe temas ettiğinde veya menzilin sonuna geldiğinde patlar. Patlama 60/100/140/180/220 (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve rakipleri 6 saniyeliğine işaretler.Lucian veya takım arkadaşları işaretli bir hedefe hasar verdiğinde, Lucian 1 saniyeliğine 60/65/70/75/80 hareket hızı elde eder.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 900

(E) Amansız Takip

Lucian hızlıca atılarak kısa bir mesafeyi geçer. Işık Silahşoru saldırıları, Amansız Takip'in bekleme süresini azaltır. Hızlıca kısa bir mesafe atılır.Işık Silahşoru bir rakibe isabet ettiğinde, Amansız Takip'in bekleme süresi 1 saniye azalır (şampiyonlara karşı bu etki iki katına çıkarak 2 saniye olur).rşı bu etki iki katına çıkarak 2 saniye olur.).


Yetenek Bedeli: 40/30/20/10/0 Mana
Menzil: 445

(R) İnfaz

Lucian, silahlarıyla bir saldırı yağmuru gerçekleştirir. Lucian 3 saniyeliğine tek yönde hızla ateş ederken serbestçe hareket eder. Atışlarının her biri, isabet ettiği ilk rakibe 20/35/50 (+10% Yetenek Gücü) (+20% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. İnfaz, minyonlara %400 hasar verir.Lucian, İnfaz sırasında Amansız Takip'i kullanabilir.İnfaz'ı erken iptal etmek için tekrar etkinleştir.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 1400

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları