Son Aranan Sihirdarlar
Lissandra Şampiyon Simgesi
Lissandra
Buz Cadısı
Büyücü

Lissandra ŞAMPİYONU HAKKINDA

Lissandra İstatistikleri
Can Değeri 506.12 (Seviye Başına: +75)
Can Yenileme 6.924 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 304 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 5.672 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 50.536 (Seviye Başına: +2.7)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.36%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 20.216 (Seviye Başına: +3.7)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Lissandra'nın büyüleri, buzun saf gücünü karanlık ve korkunç bir şeye dönüştürüyor. Bu cadı, sahip olduğu karanlık buzun gücüyle rakiplerini dondurmaktan çok daha fazlasını yaparak, kendisine karşı gelenleri delik deşik ve paramparça ediyor. Kuzeyin korkmuş sakinleri, onu sadece “Buz Cadısı” olarak tanıyor. Gerçek ise çok daha ürkütücü: Lissandra, doğanın dengesini bozarak, dünyayı buz devrine gömme planları yapan biri.

Yüzyıllar önce, Lissandra Donmuş Gözcüler olarak bilinen, habis yaratıkların vaat ettiği güç karşılığında kabilesine ihanet etti. O gün, damarlarından akan kanın sıcaklığını son kez hissetti. Yozlaşmış kabile üyeleri ve Gözcülerin gücü ile, korkunç bir kar fırtınası gibi diyarı kasıp kavurdu. İmparatorluğu büyüdükçe, dünya soğudu ve buz, toprağın yerini aldı. Gözcüler, kadim kahramanlar tarafından alt edildiğinde, Lissandra inancını kaybetmedi ve dünyayı, Gözcülerin döneceği güne hazırlamak için yemin etti.

Lissandra, dünyayı Gözcülere dair tüm bilgilerden arındırmak için çalıştı. Sihir gücüyle insan şekline girdikten sonra, pek çok kez kendini kâhin ve bilge olarak tanıttı. Nesiller geçtikçe, Freljord'un tarihini yeniden yazdı; böylece, kendi halkının tarihi de değişti. Bugün, Gözcülere dair bölük pörçük öyküler, çocuk masalları olarak görülüyor. Ama bu aldatmaca, tek başına yeterli değildi; Lissandra'ya bir ordu gerekiyordu.

Gözünü şerefli Buz Muhafızları kabilesine dikti. Lissandra, Buz Muhafızlarını yozlaştırmanın asırlar süreceğini biliyordu, o nedenle en büyük hilesine başvurdu. Buz Muhafızlarının liderini öldürüp onun yerine geçti. Ardından, kabilenin geleneklerini yavaş yavaş bozmaya başladı. İnsan formu yaşlandığında, kendi ölümünü tezgâhladı ve yerine geçecek kişiyi katlederek onun yerini aldı. Geçen her nesille, Buz Muhafızları daha da dar görüşlü, acımasız ve kötü oldu. Bugün, dünya onları hâlâ Buz Cadısı gibi yaratıklara karşı duran, şerefli ve barışçıl bir kabile olarak görüyor. Gerçekte ise, artık cadıya hizmet ediyor, Gözcülerin görkemli bir şekilde döneceği günü bekliyorlar.

Lissandra, o gün tüm ulusların yok olacağını ve dünyanın buzla yeniden doğacağını biliyor.

''Gözlerini kapa, kendini soğuğa bırak.''
- Lissandra

(P) Pasif Buzdoğan

18 saniyede bir, Lissandra'nın kullandığı bir sonraki yetenek Mana harcamaz. Lissandra yetenek kullanarak bir rakibin hareketini her kısıtladığında, bu bekleme süresi 1 saniye azalır (eşyalardan gelen hareket kısıtlama etkileri için geçerli değildir).

(Q) Keskin Buz

Attığı buzdan mızrak, isabet ettiğinde parçalanarak rakibin büyü hasarı almasına ve Hareket Hızı değerinin düşmesine yol açar. Parçalar hedefi delip geçerek, isabet alan diğer rakiplere aynı hasarı verir. Fırlattığı buzdan mızrak, bir rakibe isabet ettiğinde parçalanarak rakibin 70/100/130/160/190 (+65% Yetenek Gücü) büyü hasarı almasına ve Hareket Hızının 1.5 saniyeliğine %16/19/22/25/28 azalmasına yol açar. Parçalar hedefi delip geçerek, isabet ettiği diğer rakiplere aynı miktarda hasar verir.


Yetenek Bedeli: 85 Mana
Menzil: 725

(W) Kırağı Çemberi

Yakındaki rakipleri dondurarak büyü hasarı verir ve yerlerine mıhlar. Yakındaki rakiplerin 70/110/150/190/230 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı almalarına ve 1.1/1.2/1.3/1.4/1.5 saniyeliğine yerlerine mıhlanmalarına yol açar.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 450

(E) Buzul Pençe

Lissandra'nın oluşturduğu buzdan pençe büyü hasarı verir. Bu yeteneği tekrar etkinleştirmek, Lissandra'yı pençenin o anki konumuna taşır. Fırlattığı buzdan pençe, isabet ettiği rakiplere 70/115/160/205/250 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Bu yetenek, yeniden etkinleştirildiğinde Lissandra'yı pençenin o anki konumuna taşır.


Yetenek Bedeli: 80/85/90/95/100 Mana
Menzil: 1050

(R) Donmuş Mezar

Bir rakip şampiyon üzerinde kullanılırsa hedef donarak sersemler. Lissandra üzerinde kullanılırsa Lissandra kendini kara buz içine hapseder, bir yandan iyileşirken bir yandan da hedef alınamaz ve zarar görmez hale gelir. Kara buz hedeften fışkırarak rakiplerin büyü hasarı almalarına ve Hareket Hızı değerlerinin azalmasına yol açar. Rakip üzerinde kullanıldığında: Hedef şampiyonu dondurarak 1.5 saniyeliğine sersemletir. Kendisi üzerinde kullanıldığında: Lissandra kendini 2.5 saniyeliğine kara buz içine alarak hedef alınamaz ve zarar verilemez hale gelir; bu esnada her %1 eksik Can başına %1 artmak koşuluyla 100/150/200 (+30% Yetenek Gücü) iyileşir ama hareket edemez.Ardından kara buz hedeften fışkırarak rakiplere 150/250/350 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Buz 3 saniye boyunca kalır ve rakiplerin Hareket Hızı değerini %30/45/75 azaltır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 550

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları