Son Aranan Sihirdarlar
Lee Sin Şampiyon Simgesi
Lee Sin
Kör Keşiş
Dövüşçü
Suikastçi

Lee Sin ŞAMPİYONU HAKKINDA

Lee Sin İstatistikleri
Can Değeri 570.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 7.426 (Seviye Başına: +0.7)
Mana 200 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 50 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 61.176 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.04 (Seviye Başına: +3%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.216 (Seviye Başına: +3.7)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Lee Sin, gençliğin verdiği heyecanla sihirdar olmayı kafasına koymuştu. Akranlarında benzeri görülmemiş bir iradeye ve azme sahip olan delikanlı, becerileri ile o zamanki Yüksek Konsey Üyesi Reginald Ashram'ın dikkatini çekti. Sihir Akademisi'nde eğitim almaya başlayan Lee Sin, kendisine ayak uyduramayan öğrencilerle aynı hızda ders almaktan nefret etti. Daha erken mezun olma umuduyla, ders dışı zamanında da sihir sanatının inceliklerini öğrenmeye çalıştı. Çalışmalarında büyük ilerlemeler kaydetti ve diğer öğrencileri geride bıraktı. Lig'in en büyük sihirdarlarından biri olabilecekken, korkunç bir hata yaptı. Sabırsızlık göstererek, yeteneklerini sınamak için Veba Ormanları'ndan bir yaratık çağırmaya çalıştı. Önünde beliren şey ise, paramparça olmuş bir çocuktu. Cansız bir et yığını olarak yere düşen çocuğun yüzünün olması gereken şeye bakacak fırsatı ancak buldu. Lig'de yürütülen soruşturmada, çocuğun yaşadığı köyün ayinin etkisiyle tamamen yok olduğu ortaya çıktı.

Lee Sin'in yetenekleri öylesine umut vaat ediyordu ki Lig bu olayı göz ardı etmeye hazırdı; ancak genç sihirdar adayı kendini affedemiyordu bir türlü... Akademi'den ayrıldı ve bir daha büyüyle uğraşmamaya yemin ederek bağışlanmak için Shojin Manastırı'na kapandı. Yıllar sonra, işlediği suçu affetirmek adına, Noxus'un Ionia'yı işgalini protesto etmek için kendini yaktı. Ateşin verdiği acıya dayanarak, haftalar boyunca yanar halde kaldı. Eylemi, Ionia'nın galip geldiği bir Lig karşılaşmasının yapılmasını sağladı; ancak Lee Sin söndürüldüğünde, gözleri tamamıyla yanmıştı. Kurtarıcı ilan edilen Lee Sin yeniden doğmuştu; harekete geçme arzusu geri gelmişti. League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katılarak günahlarını bir keşişin sahip olduğu tek şeyle, kan ve terle bağışlatmaya karar verdi.

''Bir kişi dünyayı yerle bir edebilir; ama çoğunluğun çabaları, onu yeniden inşa eder.''
-- Lee Sin

(P) Pasif Artçı Rüzgâr

Lee Sin'in bir yetenek kullandıktan sonraki 2 normal saldırısı %40 Saldırı Hızı kazandırır ve 20/10 Enerji iade eder.

(Q) Ses Dalgası / Titreşim Darbesi

Ses Dalgası: Lee Sin'in, rakiplerinin yerini tespit etmek için yolladığı ses dalgası, çarptığı ilk rakibe fiziksel hasar verir. Ses Dalgası bir rakibe çarparsa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi gerçekleştirebilir.
Titreşim Darbesi: Lee Sin, Ses Dalgası'nın çarptığı rakibin üstüne atılıp, fiziksel hasar artı rakibin eksik Can değerinin %8'ine eşdeğer hasar verir.
Ses Dalgası: Lee Sin rakiplerinin yerini tespit etmek için düzensiz bir ses dalgası gönderir ve dalga karşılaştığı ilk rakibe 50/80/110/140/170 (+90% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Ses Dalgası bir rakibe çarparsa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Titreşim Darbesi gerçekleştirebilir.
Titreşim Darbesi: Lee Sin, Ses Dalgası'nın vurduğu rakibin üstüne atılarak, 50/80/110/140/170 (+90% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar artı rakibin eksik canının %8'ine eşdeğer hasar verir (Canavarlara karşı en fazla 400 Hasar).


Yetenek Bedeli: 50 Enerji / 30 Enerji
Menzil: 1000

(W) Koruma Güdüsü / Demir İrade

Koruma Güdüsü: Lee Sin hedef takım arkadaşına atılarak kendini ve onu hasardan korur. Lee Sin, Koruma Güdüsü'nü kullandıktan sonraki 3 saniye boyunca Demir İrade kullanabilir.
Demir İrade: Lee Sin'in yoğun eğitimi, savaşta avantaj sağlar. Lee Sin 4 saniyeliğine Can Çalma ve Can Emme elde eder. Koruma Güdüsü: Lee Sin dost bir hedefe doğru atılır. Dost hedef bir şampiyonsa, kendisiyle birlikte hedefi 2 saniyeliğine 40/100/160/220/280 (+80% Yetenek Gücü) hasardan korur ve Koruma Güdüsü'nün bekleme süresi %50 azalır. Koruma Güdüsü'nü kullandıktan sonra, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Demir İrade kullanabilir.
Demir İrade: Lee Sin 4 saniyeliğine %10/15/20/25/30 Can Çalma ve Can Emme kazanır


Yetenek Bedeli: 50 Enerji / 30 Enerji
Menzil: 700

(E) Fırtına / Sakatla

Fırtına: Lee Sin yere vurarak, büyü hasarı veren ve vurduğu her birimi görünür kılan bir şok dalgası yaratır. Fırtına bir rakibe vurursa, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla büyüsünü gerçekleştirebilir.
Sakatla: Lee Sin Fırtına ile görünür hale gelen, yakındaki rakipleri sakatlayarak, 4 saniyeliğine Hareket Hızlarını azaltır. Hareket Hızı, zamanla normale döner.
Fırtına: Lee Sin yere vurarak 60/95/130/165/200 (+100% ek Saldırı Gücü) büyü hasarı veren ve isabet ettiği her birimi 4 saniye görünür kılan bir şok dalgası yaratır. Fırtına bir rakibe isabet ederse, Lee Sin sonraki 3 saniye boyunca Sakatla yeteneğini kullanabilir.
Sakatla: Lee Sin, Fırtına ile görünür hale gelen yakındaki rakipleri sakatlayarak, 4 saniyeliğine Hareket Hızlarını %20/30/40/50/60 azaltır. Hareket Hızı, bu süre boyunca yavaşça normale döner.


Yetenek Bedeli: 50 Enerji / 30 Enerji
Menzil: 425

(R) Ejderhanın Gazabı

Lee Sin güçlü bir döner tekmeyle hedefini geri savururarak, hedefe ve çarptığı bütün rakiplere fiziksel hasar verir. Hedefin çarpıştığı hedefler de kısa süreliğine havaya savrulur. Lee Sin oyuncuları harita dışına tekmelemese de, bu tekniği Jesse Perring'den öğrenmiştir. Lee Sin güçlü bir döner tekmeyle hedefini geri savurarak hedefe 200/400/600 (+200% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.Hedefin çarptığı rakipler de kısa süreliğine havaya savrulur ve 200/400/600 (+200% ek Saldırı Gücü) artı ilk hedefin ilave can miktarının %12/15/18 kadarına eşdeğer hasar alır.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 375

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları