Son Aranan Sihirdarlar
Kled Şampiyon Simgesi
Kled
Deli Bozuk Süvari
Dövüşçü
Tank

Kled ŞAMPİYONU HAKKINDA

Kled İstatistikleri
Can Değeri 340 (Seviye Başına: +70)
Can Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 100 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 55 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +3.5%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

''Aklı başında olan tabanları yağlar... Ama benim kitabımda kaçmak yok!''

Korkusuz olduğu kadar aksi bir savaşçı olan Kled, Noxus'un gözde halk kahramanlarından biridir. Ülkesinin vahşi cesaretinin ayaklı hâli olarak imparatorluk askerlerinin gıptayla andığı bir simge olsa da, subaylar ona temkinli yaklaşır, asiller ise nefretle bakar. ''Büyük Süvari,'' ''Yüksek Genel Mareşal Çavuş'' ve ''Dağın Amirali'' gibi abartılı hikâyelerin kökeni imparatorluğun kurulduğu günlere kadar dayanır. Birçok askere göre Kled, lejyonların çıktığı bütün seferlerde savaşmış, akla gelebilecek bütün rütbeleri ''elde etmiş'' ve bir kez olsun çatışmadan kaçmamıştır. Bu hikâyelerin gerçekliği su götürür olabilir olmasına ama bütün bu efsanelerin bir yanını kimseler inkâr edemez: Sağı solu belli olmaz bineği Skaarl'ın sırtında hasımlarına hücum eden Kled, kendine ait olanı korumak için savaşır... Bir de ele geçirebildiği her ganimete konmak için tabii.

(P) Pasif Ödlek Kertenkele, Skaarl

Kled kendisinin yerine hasar alan güvenilir bineği Skaarl'ın tepesinde hareket eder. Skaarl'ın canı tükendiği zaman Kled yere iner. Bineksiz hâldeyken Kled'in yetenekleri değişir ve Deli Bozuk Süvari şampiyonlara daha az hasar verir. Kled rakipleriyle savaşarak Skaarl'ın cesaretini yenileyebilir. Azami cesarete ulaştığında Kled Skaarl'ın canının bir miktarıyla bineğinin sırtına atlar.

(Q) Ayı Oltası

Kled bir rakip şampiyona hasar verip ona takılan bir ayı tuzağı atar. Hedefi kısa bir süre bağlı kalırsa fazladan fiziksel hasar alır ve Kled'e doğru çekilir. Kled bineğinden ayrı düştüğünde bu yeteneğin yerini Cep Piştovu alır. Cep Piştovu ile yapılan atış Kled'i geri savurur ve cesaret yeniler. Kled 50/100/150/200/250 (+60% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verip isabet ettiği ilk rakip şampiyon veya büyük canavara takılan bir ayı oltası atar. İçinden geçtiği minyonlara %150 hasar verir.Kled oltanın takıldığı rakibin yanında 1.75 saniye kalırsa 50/100/150/200/250 (+60% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir, kurbanını kendine doğru çeker ve 1,5 saniyeliğine %40/45/50/55/60 yavaşlatır.
Bineksiz: Cep Piştovu'na dönüşür ve bu menzilli yetenek cesaret yeniler.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 800

(W) Vahşet Sevdası

Kled dört saldırı boyunca muazzam bir saldırı hızı kazanır. Dördüncü saldırı fazladan hasar verir.
Pasif: Kled normal saldırı gerçekleştirdiğinde hışma kapılır ve dört saldırı veya 4 saniye boyunca %150 saldırı hızı kazanır. Ardından Vahşet Sevdası bekleme süresine girer.Dördüncü isabet 20/30/40/50/60 artı hedefin azami can miktarının %4/4.5/5/5.5/6 (+%0) kadarına eşdeğer ilave fiziksel hasar verir


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 0

(E) Yardır

Kled fiziksel hasar verecek şekilde atılır ve kısa süreliğine hız artışı kazanır. Ardından Kled bu yeteneği yeniden kullanarak ilk hedefinin üzerinden yeniden atılıp ilk verdiği hasarı yeniden verebilir. Kled atılarak yoluna çıkan rakiplere 20/45/70/95/120 (+60% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Duvarları aşamaz.Yardır bir rakip şampiyon ya da büyük canavara isabet ederse, Kled 1 saniyeliğine %50 hareket hızı kazanır ve 3 saniye içinde bu yeteneği yeniden kullanarak aynı hedefin üzerinden tekrar atılıp aynı hasarı verebilir.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 550

(R) Hücuuuuuuuum

Kled ve Skaarl bir konuma hücum ederek arkalarında hız sağlayan bir iz bırakır ve bir kalkan kazanır. Skaarl karşılarına çıkan ilk rakip şampiyona kilitlenir ve ona çarpar. Kled bir konuma hücum eder ve arkasında, takım arkadaşlarına artacak şekilde hareket hızı sağlayan bir iz bırakır. Kled hücum ederken zamanla artacak şekilde en fazla 200/300/400 (+300% ek Saldırı Gücü) hasar soğuran ve hücum bittikten sonra 2 saniye varlığını koruyan bir kalkan edinir.Skaarl karşılarına çıkan ilk rakip şampiyona vurur ve rakibe kat ettikleri mesafeye bağlı olarak hedefin azami can miktarının en fazla %12/15/18 (+%0) kadarına eşdeğer fiziksel hasar verir.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 3500/4000/4500

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları