Son Aranan Sihirdarlar
Kha'Zix Şampiyon Simgesi
Kha'Zix
Hiçlik Yağmacısı
Suikastçi
Dövüşçü

Kha'Zix ŞAMPİYONU HAKKINDA

Kha'Zix İstatistikleri
Can Değeri 572.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 7.51 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 327.2 (Seviye Başına: +40)
Mana Yenileme 7.59 (Seviye Başına: +0.5)
Saldırı Gücü 55.21 (Seviye Başına: +3.1)
Saldırı Hızı 0.065 (Seviye Başına: +2.7%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 27 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Kha'Zix, Hiçlik'ten gelen acımasız bir avcı. Valoran'a, bu dünyanın en çok güç vaat eden canlılarını silip süpürmeye geldi. Öldürdüğü her avın gücünü bünyesine katarak, daha da gelişip güçleniyor. Kha'Zix en çok, dengi kabul ettiği tek yaratık olan Rengar'ı dize getirip yemek istiyor.

Kha'Zix bu dünyaya geçtiğinde, çok aciz ve çok ama çok açtı. İlk rastladığı hayvanlar, arzuladığı hızlı evrimi gerçekleştirmesine yetecek kadar güçlü değildi. Kha'Zix ihtiyaçlarını karşılayabilmek için canını tehlikeye atarak, açlığını bulabildiği en tehlikeli yaratıklarda odakladı. Yiyip yuttuğu her avla değişti, daha da güçlü ve hızlı bir yırtıcı oldu. Kısa süre sonra durdurulamaz olduğuna inanarak, avlarını sınır tanımaz bir saldırganlıkla kovalamaya başladı. Bir gün, yeni öldürdüğü bir avın keyfine varırken, avcı aniden av oldu. Sanki sadece dişlerden ve çelikten oluşan bir yaratık üstüne atılıp onu yere serdi. Kılıcı ve pençeleriyle onu paralayarak suratına kükredi. Kha'Zix hayatında ilk defa kanının aktığını hissetti. Hiddetle çığlık atarak, yaratığın gözünü pençeleyerek onu geri püskürttü. Gün batımından gün doğumuna savaştılar. Sonra, ölmek üzere olduklarını fark ederek istemeye istemeye ayrıldılar. Yaraları iyileşirken Kha'Zix, Hiçlik'in gücüyle baş edebilen bu rakibi yemeyi yana yakıla bekledi. Güçlü avlar aramaya, tazelenmiş bir hevesle devam etti. Bir gün, Rengar'ı da yiyecek.

''Öldür. Tüket. Uyum sağla.''
-- Kha'Zix

(P) Pasif Görünmez Tehdit

Kha'Zix rakip takıma görünmediği zaman Görünmez Tehdit'e sahip olur ve rakip bir şampiyona yaptığı ilk normal saldırı fazladan büyü hasarı vererek yavaşlatır.

(Q) Korkularından Beslen

Hedefe fiziksel hasar verir. Bu hasar, takım arkadaşlarından ayrı düşmüş hedeflere karşı artar. Kha'Zix Biçen Pençe Geliştirmeyi seçerse takım arkadaşlarından ayrı düşmüş hedeflere karşı bekleme süresinin bir kısmını geri kazanır. Kha'Zix ayrıca normal saldırılarında ve Korkularından Beslen'de ek menzil elde eder. 70/95/120/145/170 (+140% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Hedef takım arkadaşlarından ayrı düşmüşse bu hasar %50 artar (0).
Gelişmiş Biçen Pençe: Korkularından Beslen'in ve Kha'Zix'in normal saldırılarının menzilini 50 arttırır. Hedef takım arkadaşlarından ayrı düşmüşse, Korkularından Beslen'in bekleme süresinin %60 kadarını geri kazandırır.


Yetenek Bedeli: 20 Mana
Menzil: 325

(W) Hiçlik Dikenleri

Kha'Zix, patlayarak isabet alan rakiplerin yavaşlayıp fiziksel hasar almalarına yol açan dikenler atar. Patlamanın menzili içindeyse Kha'Zix de iyileşir. Diken Dizisi Geliştirmeyi seçerse, Hiçlik Dikenleri koni biçiminde bir alana üç diken atar, isabet ettikleri rakipleri yavaşlatır ve rakip şampiyonları 2 saniyeliğine görünür kılar. Takım arkadaşlarından ayrı düşmüş rakipler fazladan yavaşlar. Fırlattığı patlayıcı dikenler, isabet alan rakiplere 80/110/140/170/200 (+100% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir (canavarlara %20 ilave hasar). Patlama alanı içindeyse Kha'Zix'i 60/85/110/135/160 (+50% Yetenek Gücü) Can iyileştirir.
Gelişmiş Diken Dizisi: Hiçlik Dikenleri, koni şeklinde bir alana üç diken fırlatır ve isabet alan rakipleri 2 saniyeliğine %40 yavaşlatır. İsabet alan rakip şampiyonlar 2 saniyeliğine görünür hale gelir. Takım arkadaşlarından ayrı düşmüş hedefler %80 yavaşlar.


Yetenek Bedeli: 55/60/65/70/75 Mana
Menzil: 1000

(E) Çullan

Kha'Zix bir alana zıplayarak indiği bölgeye fiziksel hasar verir. Kanat Geliştirmeyi seçerse, Çullan'ın menzili 200 birim artar ve şampiyon katlettiğinde ya da asist yaptığında bekleme süresi sıfırlanır. Hedef alana zıplayarak 65/100/135/170/205 (+20% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir.
Gelişmiş Kanatlar: Çullan'ın menzili 200 birim artar ve şampiyon katletme ya da asistlerde bekleme süresi sıfırlanır.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 700

(R) Hiçlik Saldırısı

Her yetenek seviyesi, Kha'Zix'in yeteneklerinden birini geliştirerek geliştirdiği yeteneğe ek bir özel etki kazandırmasını sağlar. Etkinleştirildiğinde, Kha'Zix görünmez hale gelerek Görünmez Tehdit'i tetikler ve hareket hızında artış elde eder. Aktif Gizlenme Geliştirmeyi seçerse, Kha'Zix çatışma dışındayken yeni bir çalıya girdiğinde pasif olarak Hiçlik Saldırısı da kazanır.
Pasif: Hiçlik Saldırısı'nın yetenek seviyesini arttırmak, Kha'Zix'in yeteneklerinden birini geliştirmesine olanak sağlar.
Aktif: Kha'Zix 1.25 saniyeliğine görünmez hale gelerek Görünmez Tehdit'i etkinleştirir. Görünmez olduğu süre boyunca %40 Hareket Hızı kazanır ve diğer birimlerin içinden geçebilir. Hiçlik Saldırısı 10 saniye içinde bir defa daha kullanılabilir.
Gelişmiş Aktif Gizlenme: Çatışma dışındayken Kha'Zix çalıya girdiğinde 2.5 saniyeliğine Hiçlik Saldırısı elde eder. Bu etki, çalıdan çıkmasından sonra en fazla 1.25 saniye daha devam eder (çalı başına 0 saniye bekleme süresi). Gizlenme - Görünmezlik: Kha'Zix sadece yakındaki rakip kuleler tarafından tespit edilebilir.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 25000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları