Son Aranan Sihirdarlar
Katarina Şampiyon Simgesi
Katarina
Sinsi Bıçak
Suikastçi
Büyücü

Katarina ŞAMPİYONU HAKKINDA

Katarina İstatistikleri
Can Değeri 590 (Seviye Başına: +82)
Can Yenileme 7.5 (Seviye Başına: +0.7)
Mana 0 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 58 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +2.74%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 27.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

Şiddetli bir öldürme içgüdüsü ile hareket eden Katarina, bir suikastçı olarak yeteneklerini Noxus'un şanı ve ailesinin başarısı için kullanıyor. Azmi ve coşkusu onu çok daha büyük işler başarmaya itse de, bazen yolundan sapmasına neden olabiliyor.

Katarina, daha çocukluğunda dövüşe karşı doğal bir yeteneğe sahip olduğunu gösterdi. Önde gelen bir Noxus'lu generalin kızı olması sayesinde önünde açık olan pek çok yolu reddederek, soğuk çeliğin yolunu seçti. Noxus'un en iyi suikastçıları (babası en iyilerinden biriydi) tarafından eğitilen Katarina, çok geçmeden ilk görevini almayı talep etti. Ona verilen görev sinir bozucu derecede basitti: düşük rütbeli bir Demacia subayını öldürecekti. Düşman kampına sızmak için işe koyulan Katarina, geri çeviremeyeceği bir fırsat yakaladı -- bir Demacia generali kampa geliyordu. Generali çadırına kadar takip etti, muhafızları sessizce safdışı bıraktı ve generalin boğazını kesti. Elde ettiği bu etkileyici başarıdan memnun, gecenin karanlığında kayboldu. Ertesi gün, asıl hedefi olan Demacia subayı birliklerinin başında hazırlıksız Noxus askerlerine pusu kurduğunda, Katarina'nın sevinci kursağında kaldı. Noxus'lular kahramanca savaştıysa da, ağır kayıplar verdiler. Yaptığı hatayla öfkeden deliye dönmüş haldeki Katarina, asıl görevini tamamlamak için yola çıktı. Kampa döndüğünde, yoğun bir şekilde korunan hedefini gördü ve bu işi gizlice halletmenin artık mümkün olmadığını fark etti. Bıçaklarını çeken Katarina, bedeli ne olursa olsun subayı öldüreceğine yemin etti. Askerlerin ortasına daldı; bıçaklarıyla adeta bir kasırga yaratıyordu. Her bıçak darbesiyle muhafızlar birer birer yere yığılıyor, Katarina subaya bir adım daha yaklaşıyordu. Fırlattığı son hançerle onurunu kurtardı. Kan revan içindeki Katarina, Demacia birliklerinden kıl payı kaçtı; Noxus'a döndüğünde, artık farklı bir kadındı. Aldığı yara, tutkusunu görevinin önüne geçirmemesi gerektiğini hatırlatan bir iz olarak kaldı.

''Sadakatimi sakın sorgulama. Onun için neler çektiğimi bilemezsin.''
-- Katarina

(P) Pasif Açgözlü

Katarina'nın hasar verdiği bir şampiyon 3 saniye içinde katledilirse, Katarina'nın yeteneklerinin bekleme sürelerinde 15 saniye azalma meydana gelir. Katarina yerden bir hançer alırsa, onu kullanarak rakiplerini biçer ve onlara büyü hasarı verir.

(Q) Sıçrayan Bıçak

Katarina'nın hedefine attığı hançer yakındaki rakiplere sektikten sonra yere saplanır. Katarina'nın fırlattığı hançer, hedefe 75/105/135/165/195 (+30% Yetenek Gücü), yakındaki rakiplere 2 büyü hasarı verir. Ardından hançer ilk hedefin arkasında yere saplanır.Hançer her zaman ilk hedefe isabet ettiği yönün aksi yönde 350 birim uzağa saplanır ve kaç defa sekerse seksin bu noktaya aynı sürede ulaşır.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 625

(W) Ölümcül Çeviklik

Katarina kısa süreliğine hareket hızında artış kazanır ve bulunduğu noktadan havaya bir hançer savurur. Katarina havaya bir hançer savurarak 1.25 saniye içinde azalarak tükenecek şekilde %50/60/70/80/90 Hareket Hızı kazanır.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 25000

(E) Shunpo

Katarina bir anda hedefine ışınlanır ve bu hedef rakipse ona, değilse en yakındaki rakibe saldırır. Katarina göz açıp kapayıncaya kadar hedef takım arkadaşı, rakip veya hançere atılır. Hedef bir rakipse Katarina saldırarak 30/45/60/75/90 (+65% Saldırı Gücü) (+25% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir; aksi halde menzili dahilindeki en yakın rakibe saldırır.Yerden bir hançer aldığında Shunpo'nun bekleme süresi %0 azalır.Katarina hedefinin yakınındaki herhangi bir konuma atılabilir.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 725

(R) Ölüm Çiçeği

Katarina bıçaklarını benzersiz bir hızla savurarak en yakındaki 3 şampiyona yoğunlaşır ve yüksek miktarda büyü hasarı verir. Katarina bıçaklarını benzersiz bir hızla en yakındaki üç rakip şampiyona savurarak bıçak başına 25/37.5/50 (+22% ek Saldırı Gücü) (+19% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. 2.5 saniye içinde her rakibe verilen toplam hasar: 300% ek Saldırı Gücü (+0) (+0) büyü hasarı.İsabet alan bütün rakiplerde iyileştirme etkilerini %40 azaltan Ağır Yaralar açar.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 550

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları