Son Aranan Sihirdarlar
Karma Şampiyon Simgesi
Karma
Bilgelik Ateşi
Büyücü
Destek

Karma ŞAMPİYONU HAKKINDA

Karma İstatistikleri
Can Değeri 522.44 (Seviye Başına: +83)
Can Yenileme 5.624 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 374 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 8.5 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 53.544 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.3%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 20.384 (Seviye Başına: +3.8)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Karma, boyun eğmez bir iradeye ve sonsuz ruhani güce sahip bir kadın. Ionia ruhunun beden bulmuş hali. Savaş meydanında dostlarını kollayıp düşmanlarını geri püskürtüşü, müttefiklerine ilham veriyor. Kuvvetli bir lider olmasına karşın gelenekle devrim arasında kalan Karma, yine de Ionia'daki barışı ve huzuru, güç kullanmak pahasına bile olsa korumaya kararlı.

Karma bir zamanlar, Ionia'nın küçük bir köyünde sakin bir hayat sürerdi. İhtiyar keşişlerin oluşturduğu bir heyetin yönettiği köyün sakinleri, iyi amaçlı büyülerle ilgilenir ve pasifist bir hayat sürerlerdi. Ruhlar alemiyle arasındaki kuvvetli bağ nedeniyle iyi tanınan, adil bir arabulucu olduğu için çok sevilen Karma; köyünün geleneklerini, tüm Ionia'lıların ulaşmaya çalıştığı aydınlanmanın ana ilkeleri olarak kabul etmişti.

Ruhunun dinginliği, Noxus orduları Ionia'yı işgal ettiğinde sınandı. Köyü yöneten keşişler, barışçıl yöntemlerle şiddet görmekten ve uygulamaktan kaçınabileceklerinde ısrarcıydılar. Ancak Karma, Noxus'un ne kadar zalim olduğunu anlatan hikayeleri, keşişlere açıkça karşı gelecek kadar sık dinlemişti. Keşişler katı bir tutumla, geleneklere güvenmesini söylediler. İşgalciler köye yaklaştığında, ihtiyar keşişler onları karşılayıp savaşı kan dökmeden sonlandırmaya gitti. Noxus'lu komutan, bir zayıflık gösterisi olarak gördüğü bu harekete çok sinirlendi. Keşişleri bizzat öldürdü, askerlerine de köye saldırmalarını emretti.

Noxus'lular yaklaşırken, barış yeminlerine bağlı kalan köy halkı da ölüme boyun eğmeye hazırlanıyordu. Ancak Karma bu durumu kabullenemiyordu. Aklına başka bir yol geldi: Bir kişinin canını feda ederek, çok kişinin canını kurtarmak. Halkını kurtarmak için, iradesinin tüm gücünü kullanarak içindeki kuvveti açığa çıkardı. Vücudundan ruh alevleri püskürdü. Ionia'nın sembolü olan ikiz ejderhaların şeklini alan alevler, döne döne Noxus'lu komutana doğru gitti. Karma güçlerini ilk defa birine zarar vermek için kullanmıştı. Ne o ne de köy halkı daha önce böyle bir şey görmüştü. Büyü bittiğinde komutan ölmüş, askerleri ise kaçışarak dağılmıştı. Düşman güçleri Karma'nın kuvvetine boyun eğerek, halkına ve geleneklerine zarar vermeden gittiler.

Savaş devam ettikçe, Karma, Ionia direnişinin önde gelen liderlerinden biri oldu. Ancak Noxus orduları Ionia kıyılarından denize döküldükten sonra çekişme bitmedi. Ionia, intikam isteyen savaşçılarla ruhani geleneklere geri dönülmesini isteyen keşişler arasında ikiye bölündü. Karma ise; Ionia'nın savaşta bulduğu yeni güçle, hala büyük değer verdiği gelenekleri bağdaştıran üçüncü bir yol görüyordu. Şimdi savaşlardan perişan olmuş ülkesine kalıcı barışı getirmeye uğraşıyor.

''Ruhunun gücünü kimse elinden alamaz. Akıllıca kullan.''
-- Karma

(P) Pasif Güçlenen Ateş

Karma yeteneklerinden biriyle bir rakip şampiyona her hasar verdiğinde Mantra'nın bekleme süresini azaltır (Karma'nın normal saldırıları için bu etki yarıya iner).

(Q) İçindeki Alev

Karma'nın gönderdiği küre şeklindeki ruh enerjisi, bir rakip birime isabet ettiğinde patlayarak hasar verir.
Mantra Avantajı: Patlamaya ek olarak, Mantra İçindeki Alev'in yıkıcı gücünü arttırarak, kısa bir süre sonra tekrar hasar verir. Ateşlediği enerji ışını, bir rakibe temas ettiğinde patlayarak 80/125/170/215/260 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 1.5 saniyeliğine %25 Hareket Hızı azalmasına yol açar.
Mantra Avantajı - Ruhyalazı: 25/75/125/175 (+30% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir ve ardında rakipleri %0 yavaşlatan bir alev çemberi bırakır. 1,5 saniye sonra çember infilak ederek bölgedeki rakiplere 50/150/250/350 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı veri


Yetenek Bedeli: 50 / 55 / 60 / 65 / 70 Mana
Menzil: 950

(W) Değişmez Karar

Karma kendiyle hedeflediği rakip arasında bir bağ kurarak, rakibin zamanla hasar almasına ve açığa çıkmasına yol açar. Bağ kopmazsa, rakip yerine mıhlanır.
Mantra Avantajı: Karma bağı güçlendirerek kendini iyileştirir ve yere sabitlenme süresini uzatır. Karma ile bir rakip şampiyon veya canavar arasında bağ kurar. Bağ kurulan hedef açığa çıkar, 2 saniye içinde 60/110/160/210/260 (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve bağ kopmazsa 1/1.25/1.5/1.75/2 saniyeliğine yere sabitlenir.
Mantra Avantajı - Yenilenme: Karma eksik can değerinin %75/150/225/300 (+%0) kadarına eşdeğer miktarda iyileşir. Hedefle kurulan bağ kopmaz veya hedef katledilirse, yere sabitlenme süresi 0 saniye artar ve


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 675

(E) Esin

Karma'nın oluşturduğu koruyucu kalkan, gelen hasarı emer ve korunan takım arkadaşının Hareket Hızını arttırır.
Mantra Avantajı: Hedeften yayılan enerji, başta verilen kalkanı güçlendirir ve yakındaki dost şampiyonlara Esin verir. Hedeflenen takım arkadaşına verdiği kalkan, 1.5 saniyeliğine %40/45/50/55/60 Hareket Hızı kazandırır ve 4 saniye boyunca 70/100/130/160/190 (+50% Yetenek Gücü) hasar soğurur.
Mantra Avantajı - Direniş: Kalkan enerjiyle dolup taşarak fazladan 60/140/220/300 (+60% Yetenek Gücü) hasar soğurur. Hedefin yakınındaki takım arkadaşları, ilk hedefin kalkanının soğurduğu miktarın %0 kadarını soğuran kalkanlar edinir. Kalkan korumasındaki tüm şampiyonlar 1.5 saniyeliğine %0 hareket hızı kazanır.


Yetenek Bedeli: 60/65/70/75/80 Mana
Menzil: 800

(R) Mantra

Karma bir sonraki yeteneğini güçlendirerek, yeteneğe ilave bir etki kazandırır. Mantra 1. seviyeden itibaren kullanılabilir ve beceri puanı gerektirmez. Karma, 8 saniye içinde kullanacağı bir sonraki yeteneğini güçlendirerek ilave etki kazanır.
Ruhyalazı: İlave hasar verir ve ardında rakiplerin büyük miktarda yavaşlayarak fazladan hasar almalarına neden olan bir alev çemberi bırakır.
Yenilenme: Karma eksik can değerinin bir kısmı kadar can yeniler. Hedefle kurulan bağ kopmazsa yere sabitlenme süresi uzar ve Karma bir kez daha iyileşir.
Direniş: Kalkan güçlenir ve hedefin çevresindeki takım arkadaşları da kalkan koruması ve hareket hızı kazanır.


Yetenek Bedeli: bedelsiz
Menzil: 1100

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları