Son Aranan Sihirdarlar
Kalista Şampiyon Simgesi
Kalista
İntikam Mızrağı
Nişancı

Kalista ŞAMPİYONU HAKKINDA

Kalista İstatistikleri
Can Değeri 517.76 (Seviye Başına: +83)
Can Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 231.8 (Seviye Başına: +35)
Mana Yenileme 6.3 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 63 (Seviye Başına: +2.9)
Saldırı Hızı 0.03 (Seviye Başına: +2.5%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 19.012 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

''Bize yanlış yaparlarsa, adaleti sağlarız. Bizi incitirlerse, karşılığını veririz. Bize ihanet ederlerse, İntikam Mızrağı onları paramparça eder!''

Öç hırsı ve öfkeyle dolu bir varlık olan Kalista, çağırıldığında hain ve hilekârları avlamak için Gölge Adalar'dan çıkıp gelen ölümsüz, intikamcı bir ruh. İhanete uğrayan kişi kanlar içinde feryat ediyor bile olsa, Kalista yalnızca zahmetine layık bulduklarını seçer. Gazabı üzerine çökenlerin ise vay haline; çünkü bu acımasız avcıyla yapılan anlaşmalar, ancak ve ancak ruh söken mızrakların hedefine saplanmasıyla son bulur.

(P) Pasif Üstün Denge

Kalista, normal saldırı veya Delici için hazırlanırken hareket komutu verilirse, saldırısını yaptığında o yöne doğru kısa bir mesafeyi atılarak geçer.

(Q) Delici

Kalista'nın fırlattığı mızrak, hızla ilerleyerek katlettiği rakiplerin içinden geçer. Fırlattığı hızlı ama ince mızrak 10/70/130/190/250 (+100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Üstün Denge (P), Gözcü (W) ve Ciğerini Sök (E) yeteneklerini tetikler.Bir hedefi katlettiğinde, Delici yoluna devam eder ve bütün Ciğerini Sök yüklerini bir sonraki hedefe aktarır.


Yetenek Bedeli: 50 / 55 / 60 / 65 / 70 Mana
Menzil: 1150

(W) Gözcü

Yeminli takım arkadaşının yakınındayken pasif olarak saldırı hızı kazanır ve yeminli takım arkadaşınla aynı hedefe saldırdığında ilave hasar verirsin. Etkinleştirerek, bir hat boyunca devriye gezen ve önündeki alanı açığa çıkaran bir ruh gönderebilirsin.
Pasif: Kalista, Yeminli takım arkadaşının yakınındayken +%0 Saldırı Hızı kazanır. Kalista ile Yeminli takım arkadaşı aynı hedefe normal saldırı yaparlarsa, Kalista hedefin azami can değerinin %5/7.5/10/12.5/15 kadarını büyü hasarı olarak verir. Hedef başına 10 saniye bekleme süresi.
Aktif: Görülmeyen bir alanda devriye dolaşması için bir ruhu Gözcü olarak yollar. Gözcü'nün karşısına çıkan şampiyonlar 4 saniyeliğine açığa çıkar. Gözcü, 3 tur devriye gezip kaybolur.Kalista her 90/80/70/60/50 saniyede bir Gözcü yükü biriktirir.


Yetenek Bedeli: 20 Mana
Menzil: 5000

(E) Ciğerini Sök

Saldırılar, fırlatılan mızrakların hedefe saplanıp kalmasına neden olur. Etkinleştirerek mızrakları rakibinden sökebilirsin. Bu esnada rakip yavaşlatılır ve artan hasara maruz kalır.
Pasif: Ciğerini Sök bekleme süresinde değilken Kalista'nın mızrakları hedefi deşer ve 4 saniye hedefte saplı kalır.
Aktif: Yakındaki hedeflerin üstündeki mızrakları sökerek rakiplerin 20/30/40/50/60 (+60% Saldırı Gücü) fiziksel hasar almalarını ve hareket hızlarının 2 saniyeliğine %25/30/35/40/45 azalmasını sağlar.En az bir hedefi katlederse Ciğerini Sök'ün bekleme süresi sıfırlanır.İki veya daha fazla hedefi katlederse Ciğerini Sök'ün mana bedeli iade edilir.


Yetenek Bedeli: 30 Mana
Menzil: 1000

(R) Ecelin Çağrısı

Kalista, Yeminli takım arkadaşını yanına ışınlar. Işınlanan şampiyon, bir konuma doğru atılarak rakip şampiyonları geriye savurabilir. Kalista Yeminli takım arkadaşını yanına çeker. Yeminli şampiyon 4 saniye hedef alınamaz olur ama etkisizdir.Yeminli takım arkadaşı isterse fareye tıklayarak hedef konuma doğru uçabilir ve bir şampiyona çarparsa durarak küçük bir alan içindeki tüm rakipleri geriye savurur.Bu yeteneğin kullanılabilmesi için Kalista ile Yeminli takım arkadaşı arasında en fazla 1100 birim mesafe olmalıdır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 1000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları