Son Aranan Sihirdarlar
Jinx Şampiyon Simgesi
Jinx
Delifişek
Nişancı

Jinx ŞAMPİYONU HAKKINDA

Jinx İstatistikleri
Can Değeri 517.76 (Seviye Başına: +82)
Can Yenileme 5.84 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 245.6 (Seviye Başına: +45)
Mana Yenileme 6.68 (Seviye Başına: +1)
Saldırı Gücü 58.46 (Seviye Başına: +2.41)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 22.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Jinx, sağı solu belli olmayan, kafadan kontak bir suçlu; en nefret ettiği şeyse can sıkıntısı. Sonuçlarını bir an bile düşünmediği karışıklıklar çıkarmak için yaşıyor ve arkasında, korku ve panikten oluşan bir iz bırakıyor. Marifetlerinden en çok nasibini alan şehirse, Runeterra'nın en sıkıcı yeri olduğunu düşündüğü Piltover. Ölümcül oyuncaklarıyla en yanar-dönerli patlamaları, en gürültülü yıkımları yarattığı bu şehrin talihsiz yetkililerini sürekli gafil avlayıp şaşırtıyor. Adaletin elinden hep kıl payı kurtulmayı başaran Jinx'in en büyük eğlencesi; Piltover'ın en iyi polislerini, özellikle de Vi'ı parmağında oynatmak.

”İlerlemenin Şehri” olarak bilinen Piltover'da, uzun süredir huzur ve düzen hüküm sürmekteydi. Bu sükunet; o güne kadar benzeri görülmemiş bir suçlunun ortaya çıkmasıyla bozuldu. Kimliği bilinmeyen bu suçlu, tüm şehri tehlikeye atan bir dizi yıkıcı, kötücül “şaka” yaparak Piltover tarihinde görülen en büyük suç dalgasına imza attı.

Ne bir amacı, ne de mesajı olan bu suçlar şehri kasıp kavururken, kanun kaçağını görenler de olmaya başladı. Bu genç kadının nereli olduğu bilinmese de; bazıları silahlarının Piltover işi olduğunu söylüyor, bazıları da giysilerini Zaun'un sokak modasına benzetiyordu. Ortaya her çıkışında birilerinin başına bela olduğu için, bu suçluya rastlama şanssızlığına uğrayanlar ona “kötü şans” anlamına gelen “Jinx” adını verdi.

Jinx iyice çığrından çıkmıştı. Piltover şerifi Caitlyn, olağanüstü hal ilan edip tüm şehrin katıldığı bir arama düzenledi. Jinx tam da kendisinden beklenecek şekilde, şehrin en güvenli binası olan hazine dairesinin cephesine, şehrin en azılı polis memuruna meydan okuduğunu ilan eden bir mesaj bıraktı. Binanın ön yüzünde Vi'ın bir karikatürünü çizip, yapacağı soygunun tarihini ve saatini yazarak Piltover Fedaisi'ne meydan okuduğunu duyurdu.

Bu baş belasını kodese tıkmaya kararlı olan Vi, Jinx'in verdiği saat gelene kadar hazine dairesinin önünde bekledi. Jinx, binaya yazdığı sözü tutup, her zamanki gibi hin hin sırıtan yüzünü gösterdi. Haydudu yakalamak için tek şansının bu olduğunu bilen Vi, onu binanın içine kovaladı. Vi, Jinx'i kaybetmemek için binanın duvarlarını birbiri ardından yıkarken, Jinx sürekli kıkırdayarak boş binanın içinde roket üstüne roket patlatıyordu. Vi suçluyu sonunda kasa dairesinde köşeye kıstırdı. Ama Jinx henüz işini bitirmemişti. Manyak gibi gülerek roketlerle yaylım ateşi açtı ve binayı tepelerine yıktı.

Hayli hırpalanan Vi, sonunda yıkıntıların altından çıkabildiğinde Jinx'in izini bile bulamadı. Bu da yetmezmiş gibi, harap olan kasadan bir gram bile altın çalınmamıştı. Jinx bunun yerine, Piltover şehir siluetinde açtığı kocaman boşluğa, en sevdiği memur için yazdığı bir ayrılık notu bırakmıştı. Şehir ışıklarıyla yazılmış olan bu not, kısaca 'Beni asla yakalayamazsın' diyordu. Vi bu mesajı okurken yeni can düşmanının kıkırdamaları yeniden duyuldu ve Piltover şehri, tarihinde ilk defa karanlığa gömüldü.

''Bir saniye, umursamaya çalışıyorum ama yok, olmuyor!''
-- Jinx

(P) Pasif Ay Çok Heyecanlı!

Jinx'in hasar verdiği rakip bir şampiyon, kule veya inhibitör 3 saniye içerisinde katledilir ya da yok edilirse Hareket Hızı aşırı miktarda artış gösterir ve Jinx biriken Saldırı Hızı kazanır.

(Q) Değiştir!

Jinx makinelisi Dan Dan ve roketatarı Kılçık arasında geçiş yaparak normal saldırılarına farklı özellikler kazandırır. Dan Dan'la yapılan saldırılar Saldırı Hızı sağlarken, Kılçık'la yapılan saldırılar alan etkili hasar ile menzil artışı verir ve Mana tüketir. Jinx silah değiştirir.
Roketatar Kılçık: Normal saldırılar; hedefe ve yakındaki rakiplere %110 Hasar verir, 75/100/125/150/175 menzil kazanır, Mana tüketir ve saldırı hızıyla %25 daha az gelişir.
Makineli Dan Dan: Normal saldırılar 2,5 saniyeliğine ilave Saldırı Hızı verir. Bu etki 3 kereye ve toplam %0 ilave miktara kadar birikir (ilave miktarı, büyünün kademesi ve Jinx'in seviyesine bağlı olarak artış gösterir). Yükler teker teker eksilir ve Jinx'e sadece Roketatar'a geçtikten sonra yaptığı ilk saldırıda yarar sağlar.


Yetenek Bedeli: Roket başına 20 Mana
Menzil: 600

(W) Cızzt!

Jinx, şok tabancası Cızbız'la ateş ettiği ilk rakip şampiyona hasar verir, şampiyonu yavaşlatır ve açığa çıkarır. Jinx'in ateşlediği şok patlaması, isabet ettiği ilk rakibin 10/60/110/160/210 (+140% Saldırı Gücü) Fiziksel Hasar almasına, ortaya çıkmasına ve 2 saniyeliğine %30/40/50/60/70 yavaşlamasına yol açar.


Yetenek Bedeli: 50/60/70/80/90 Mana
Menzil: 1450

(E) Patlangaç!

Jinx'in bir hat üzerinde attığı bombalı kapanlar 5 saniye sonra patlayarak rakipleri ateşe verir. Patlangaçlar, üzerlerinden geçen rakip şampiyonları yere mıhlar. Jinx'in bir hat üzerinde fırlattığı 3 bombalı kapan rakip şampiyonlara temas halinde patlayarak hedefin 1,5 saniyeliğine yerine mıhlanmasına ve yakındaki rakiplerin 1,5 saniyede 70/120/170/220/270 (+100% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı almasına yol açar. Patlangaçların süresi 5 saniyedir.


Yetenek Bedeli: 70 Mana
Menzil: 900

(R) Manyak Güçlü Ölüm Roketi!

Jinx'in ateşlediği süper roket harita boyunca yol alırken hasar elde eder. Roket bir rakip şampiyona çarptığında patlayarak ona ve çevredeki rakiplere eksik Can değerlerine göre hasar verir. Jinx'in ateşlediği roket yol aldığı ilk saniyede hasar elde eder. Roket ilk rakip şampiyona çarptığında infilak ederek ona 25/35/45 (+15% ek Saldırı Gücü) ila 250/350/450 (+150% ek Saldırı Gücü) Fiziksel Hasar artı eksik Can değerinin %25/30/35 kadarına eşdeğer hasar verir. Yakındaki rakipler ise bunun %80'i kadar Hasar alır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 25000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları