Son Aranan Sihirdarlar
Jayce Şampiyon Simgesi
Jayce
Yarınların Koruyucusu
Dövüşçü
Nişancı

Jayce ŞAMPİYONU HAKKINDA

Jayce İstatistikleri
Can Değeri 571.2 (Seviye Başına: +90)
Can Yenileme 7.344 (Seviye Başına: +0.8)
Mana 357.2 (Seviye Başına: +37)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 50.38 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +3%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 22.38 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 335

Zekâsı, karizması ve icat ettiği, şekil değiştirebilen çekiciyle Jayce, memleketi Piltover'ı korumak için yaşıyor. Daha halkı tarafından kahraman olarak selamlanmadan çok önce, umut vaat eden, genç bir mucitti. Piltover yöneticileri onu nadide ve gizemli bir kristali incelemekle görevlendirdiğinde, kristalin muazzam bir enerji kaynağı olduğunu keşfetti. Adını tarihe altın harflerle yazdırmak isteyen genç adam, kristalden güç elde edebileceği bir cihaz geliştirmeye başladı. Kristalin gücü hakkındaki söylentiler, Piltover'ın sınırlarını aşmıştı. Makinelerle güçlendirilmiş Zaun'lu bilimadamı Viktor, Jayce'e bir teklifte bulundu; kristali kullanarak, birlikte Viktor'un hayalindeki ''haşmetli evrimi'' gerçekleştirmek ve teknolojiyle harmanlaşmış bir insanlık yaratmak. Jayce bu teklifi reddetti; ancak Zaun'lunun eli boş dönmeye niyeti yoktu. Kılını bile kıpırdatmadan Jayce'i safdışı bırakıp kristali ele geçirdi ve laboratuvarın cılız güvenlik güçlerini kül ederek Zaun'a doğru yola çıktı. Jayce, karşılık vermeleri için Piltover hükümetine diretti ama yetkililer, saldırgan bir hareketten yana değillerdi. Şimdi karşılık verilmezse Piltover'ın bir daha asla güvenli olmayacağını anlayan genç mucit, olayı kendi halletmeye karar verdi.

Jayce laboratuvarına döndü ve yoğun bir araştırma, geliştirme ve deneme sürecinden sonra, başyapıtını ortaya çıkardı: Merkür Çekici. Jayce, elinde silahıyla Zaun'a gitti ve tek kişilik saldırısına başladı. Viktor'un yardımcıları onu durdurmak için koşuşturdu; ancak Jayce hepsini ezip geçerek laboratuvarın merkezine ulaştı. Jayce içeride Viktor'un icatlarının dehşet verici dehasına tanık oldu; hepsi gücünü kristalden alıyordu. Tek seçeneğinin güç kaynağını yok etmek olduğunu anlamıştı; ama Viktor ona engel olmaya niyetliydi. İki biliminsanı da ağır yaralandı; ama Jayce kristale son bir darbe vurup onu parçalayabildi. Viktor'un makineleri alevler içinde kalırken, Jayce kaçmayı başardı. Bitkin ama kararlı bir şekilde eve döndüğünde, Piltover halkı tarafından kahraman ilan edildi. Bu hayranlık gösterisi hoşuna gitmişti; ama yaptıklarının, tehlikeli düşmanları harekete geçirdiğini biliyordu. Kendini artık halkının savunmasına adayan Jayce, Piltover'ın parlak bir geleceğe ulaşma konusundaki en büyük umudu.

''İnan bana, akıllı olursak, Piltover her tehdide karşı koyabilir. Hey, tecrübe konuşuyor.''
-- Jayce

(P) Pasif Hextech Kapasitör

Jayce Dönüşüm'ü kullandıktan sonra 1,25 saniyeliğine 40 Hareket Hızı kazanır ve birimlerin içinden geçebilir.

(Q) Göklere! / Şok Patlaması

Çekiç Hali: Rakibin üzerine sıçrar ve fiziksel hasar vererek onu yavaşlatır.
Top Hali: Rakibin üzerinde (ya da menzili bittiğinde) patlayan ve isabet alan tüm rakiplere fiziksel hasar veren bir elektrik topu ateşler. Bir rakibin üzerine atlayarak yakındaki rakiplere 40/80/120/160/200/240 (+120% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve onları 2 saniyeliğine %30/35/40/45/50/55 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 40 MANA
Menzil: 600

(W) Şimşek Sahası / Hiper Yük

Çekiç Hali:
Pasif: Her vuruşta Mana yeniler.
Aktif: Birkaç saniyeliğine etraftaki rakiplere zarar veren bir elektrik alanı yaratır.
Top Hali: Birkaç saldırı boyunca Saldırı Hızını azami değere yükselten bir enerji patlaması kazandırır.
Pasif: Çekiç Hali'ndeyken saldırı başına 6/8/10/12/14/16 Mana elde eder.
Aktif: Yarattığı elektrik alanı, yakındaki rakiplere 4 saniye içinde 100/160/220/280/340/400 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 40 Mana
Menzil: 285

(E) Gürleyen Darbe / Hızlandırma Geçidi

Çekiç Hali: Bir rakibe büyü hasarı verir ve onu kısa mesafeli geri iter.
Top Hali: İçinden geçen tüm dost şampiyonların Hareket Hızlarını arttıran bir Hızlandırma Geçidi ortaya çıkartır. Şok Patlaması bu geçitten ateşlenirse hızı, menzili ve hasarı artar. Hedefin azami canının %8/10.4/12.8/15.2/17.6/20 (+100% ek Saldırı Gücü) kadarı büyü hasarı verir ve onu kısa bir mesafe geriye fırlatır. (Canavarlara karşı 200/300/400/500/600/700 Azami Hasar)


Yetenek Bedeli: 40 Mana
Menzil: 240

(R) Merkür Topu / Merkür Çekici

Çekiç Hali: Merkür Çekici'ni Merkür Topu'na dönüştürüp, yeni yetenekler ve menzil verir. Bu formdaki ilk saldırı, hedefin Zırhını ve Büyü Direncini düşürür.
Top Formu: Merkür Topu'nu Merkür Çekici'ne dönüştürerek yeni yetenekler, Zırh ve Büyü Direnci verir. Bu formda yapılan ilk saldırı ilave büyü hasarı verir.
Aktif: Jayce Merkür Çekici'ni, Merkür Topu'na dönüştürerek yeni özellikler ve menzilli saldırı kazanır.Top Hali esnasında yapılan bir sonraki saldırı, rakibin Zırh ve Büyü Direnci değerlerini 5 saniyeliğine %0 azaltır.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 600

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları