Son Aranan Sihirdarlar
Jax Şampiyon Simgesi
Jax
Silah Ustası
Dövüşçü
Suikastçi

Jax ŞAMPİYONU HAKKINDA

Jax İstatistikleri
Can Değeri 592.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 8.374 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 338.8 (Seviye Başına: +32)
Mana Yenileme 7.576 (Seviye Başına: +0.7)
Saldırı Gücü 61.97 (Seviye Başına: +3.375)
Saldırı Hızı 0.02 (Seviye Başına: +3.4%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 27.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Bir şampiyonun League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katılmadan önceki hareketlerinden çok, sonraki hareketleriyle tanımlanması, oldukça nadir görülen bir durumdur. Şu an Savaş Enstitüsü'nde bulunan en verimli turnuva savaşçısı olması muhtemel Jax'ın durumu da böyle. Jax, Lig'e katılmadan önce sıradan bir kiralık askerdi. Yalnızca Lig'in eski lideri ve Yüksek Meclis Üyesi Reginald Ashram'in bildiği nedenlerden dolayı Jax, Lig Hükmü adı verilen ve olası şampiyonların kabul edilip edilmediğini belirleyecek görüşme sürecine girecek olan adayları gösteren listenin en başında yer aldı. Lig tarihinde, hakkında en hızlı karar verilen bir şampiyon daha yok. Görüşme başlar başlamaz Kabul Kapıları ışıdı ve yavaşça açıldı. Jax, Hüküm sürecinde herhangi bir Gözlem'le ya da Derin Düşünce'yle karşılaşmadı.

Jax, Adalet Meydanlarına çıkar çıkmaz dehşet verici bir savaşçı olduğunu kanıtladı. Kendine yakıştırdığı ''Lig'in Silah Ustası'' unvanını, art arda kazandığı ve bugüne dek eşi görülmemiş galibiyetlerle pekiştirdi. Lig'deki sihirdarların bazıları, tanınmayan ve alt edilemeyen bir savaşçının varlığının, League of Legends'ın tarafsızlığına gölge düşüreceğinden endişe etmeye başladılar. Bu nedenle, Reginald Ashram'ın kaybolmasının ardından Lig'in başına geçen Yüksek Meclis Üyesi Heyward Relivash, Jax'ın savaşmasına dair özel kısıtlamalar getirdi. Bu, Lig'in daha önce hiç yapmadığı ve o günden sonra tekrarlanmayan bir şeydi. İri yarı savaşçı, kendi özel koşullarını koyarak yanıt verdi; protesto olarak, kendisine dövüşürken yalnızca prinçten bir lamba direği kullanma izni verdi. Ne Lig'in yaptırımları ne de kendi kısıtlamaları onun zaferlerine yenilerini eklemesine engel oldu. O günden bugüne Lig kısıtlamaları kaldırdı ama Jax kendi kurallarını hâlâ uyguluyor; güvenilir pirinç direğiyle dövüşmekte gayet başarılı.

''Tedbirli olun; League of Legends'da lamba direği şeklinde çürüklerle kendini gösteren bir salgın var.''
-- Gragas

(P) Pasif Amansız Saldırı

Jax'ın arka arkaya yaptığı normal saldırıları Saldırı Hızı'nı devamlı olarak arttırır.

(Q) Sıçrama Saldırısı

Jax bir birime doğru sıçrar. Birimin rakip birim olması halinde, Jax silahıyla darbe indirir. Jax bir hedef birimin üzerine sıçrar ve hedef rakipse 70/110/150/190/230 (+100% ek Saldırı Gücü) (+60% Yetenek Gücü) fiziksel hasar verir.


Yetenek Bedeli: 65 Mana
Menzil: 700

(W) Güçlendir

Jax silahını enerjiyle yükler ve bir sonraki saldırısının ek hasar vermesini sağlar. Jax silahını enerjiyle doldurur ve bir sonraki normal saldırısı ya da Sıçrama Saldırısı'nın fazladan 40/75/110/145/180 (+60% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı vermesini sağlar.


Yetenek Bedeli: 30 Mana
Menzil: 300

(E) Karşı Saldırı

Jax'ın savaştaki hüneri, kısa süreliğine gelen tüm fiziksel saldırılardan sıyrılmasını ve ardından hızla karşı saldırıya geçerek çevresindeki bütün rakipleri sersemletmesini sağlar. Jax 2 saniyeye kadar sürebilen bir savunma duruşuna geçerek gelen bütün normal saldırılardan sıyrılır ve alan etkili yeteneklerden %25 az hasar alır.2 saniye sonra ya da bu yeteneği yeniden etkinleştirdiğinde, Jax çevresindeki rakipleri 1 saniyeliğine sersemletir ve onlara 50/75/100/125/150 (+50% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Karşı Saldırı, Jax'in sıyrıldığı saldırı başına %20 daha fazla hasar verir (en fazla: %100 hasar artışı).


Yetenek Bedeli: 50/60/70/80/90 Mana
Menzil: 300

(R) Büyük Ustanın Kudreti

Peş peşe gerçekleştirilen her üçüncü saldırı fazladan Büyü Hasarı verir. Ayrıca, Jax bu yeteneği etkinleştirdiğinde azmini pekiştirerek, Büyü Direncini ve Zırh değerini kısa süreliğine arttırabilir.
Pasif: Jax peş peşe gerçekleştirdiği her üçüncü saldırıda fazladan 100/160/220 (+70% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir.
Aktif: Jax azmini pekiştirerek, 8 saniyeliğine Zırh ve Büyü Direnci kazanır.İlave Zırh, 30/50/70 + %50 ilave Saldırı Gücüne eşittir.Büyü Direnci avantajı, 30/50/70 + %20 Yetenek Gücüne eşittir.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 100

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları