Son Aranan Sihirdarlar
Irelia Şampiyon Simgesi
Irelia
Bıçakların İradesi
Dövüşçü
Suikastçi

Irelia ŞAMPİYONU HAKKINDA

Irelia İstatistikleri
Can Değeri 607.2 (Seviye Başına: +90)
Can Yenileme 8.592 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 338.8 (Seviye Başına: +32)
Mana Yenileme 8.1 (Seviye Başına: +0.65)
Saldırı Gücü 61.544 (Seviye Başına: +3.3)
Saldırı Hızı 0.06 (Seviye Başına: +3.2%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 25.3 (Seviye Başına: +3.75)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

''Kılıç, kanla resim yapan bir ressamın fırçası gibi dalgalanıyor.''

Runeterra üzerindeki en nefes kesici ve ölümcül dövüş sanatlarının birçoğunda Ionia imzası vardır. Bu sanatlar, Ionia'lıların aydınlanma peşinde koştuklarının göstergelerinden sadece biri. Ancak ortaya çıkan en muhteşem bıçak dövüşü stili, bir yabancının müdahalesinin ürünüydü.

Usta Lito, öğretileri neredeyse her şehir devletinin ileri gelenleri tarafından rağbet gören bir kılıç ustasıydı. Sanatı çok iyi korunan bir sırdı; Lito'nun elinde, kılıçların can bulduğu söylenirdi. Günün birinde bu büyük usta, Runeterra'nın en iyi hekimlerini bile şaşkınlığa sürükleyen, beklenmedik bir hastalığın pençesine düştü. Öldüğünde, ardında oğlu Zelos'la kızı Irelia'yı ve gerçekten eşi bulunmaz bir silah bıraktı. Ionia ordusuna katılarak çavuş olan Zelos, Ionia'yı işgale hazırlanan Noxus'a karşı Demacia'dan destek almak için yola koyuldu. Zelos geri dönene kadar evini korumakla görevli olan Irelia, saldıran Noxus güçleri karşısında tek başınaydı.

Ionia'lılar başlangıçta takdire şayan bir şekilde savaştılarsa da, kısa süre sonra Ionia kanı Noxus çizmelerinin altında toprağı kızıla boyadı. Ionia halkı teslim olmak için hazırlanıyordu; ancak genç Irelia babasının devasa bıçağını kaldırıp, kardeşi dönene kadar dayanacağına ant içtiğinde herkese ilham vererek Placidium'daki Büyük Direniş'in fitilini ateşledi. Ancak meydana gelen savaşın tozu dumanı içinde Noxus'un kara büyüsü ile lanetlendi.

Irelia can çekişirken, Yıldız Çocuk Soraka genç kızın yitip giden ruhunu tutmak için son bir çaba sarf etti. Yurdundan vazgeçmek istemeyen Irelia, ölümün kıyısından dönerken babasının silahı yanıbaşında havaya yükseldi. Silahın aniden canlanması karşısında kılı bile kıpırdamayan Irelia, soğukkanlı bir şekilde ön saflara doğru koşmaya başladı. Silah çevresinde dans ediyor, dehşet içindeki Noxus askerlerini kolayca biçiyordu. Katliama uğrayan işgalciler Placidium'dan çekilmek zorunda kaldı ve Irelia, anayurdunu cesaretle savunduğu için Ionia Muhafız Alayı'nın Komutanı tayin edildi.

(P) Pasif Ionia Coşkusu

Irelia yakınındaki şampiyonlara karşı sayı avantajını kaybedip kaybetmemesine bağlı olarak kendisi üzerindeki engellemelerin süresini azaltır. Adil dövüşteyse engelleme etkilerini küçük bir miktar azaltır, sayı avantajını kaybetmişse engelleme etkilerini daha fazla azaltır.

(Q) Uçarbıçak

Irelia hedefine vurmak için ileri atılır. Uçarbıçak hedefi öldürürse, bekleme süresi sıfırlanır ve Mana bedelinin bir kısmını geri kazandırır. Irelia ileri atılarak hedefine 20/50/80/110/140 (+0) fiziksel hasar verir ve isabet etkileri uygular.Uçarbıçak hedefi katlederse, bekleme süresi sıfırlanır ve Irelia 35 Mana geri kazanır.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 650

(W) Hiten Stili

Irelia'nın Hiten sanatındaki yeteneği, pasif olarak fiziksel saldırılarıyla Can yenilenmesi kazandırır. Hiten Stili etkinleştirdiğinde, Can yenilenmesi iki katına çıkar ve normal saldırıları gerçek hasar verir. Pasif: Normal saldırılar 5/7/9/11/13 can yeniler. Aktif: 6 saniye boyunca Irelia'nın normal saldırıları 15/30/45/60/75 gerçek hasar verir ve Hiten Stili iki kat can yeniler.


Yetenek Bedeli: 40 Mana
Menzil: 20

(E) Denge Saldırısı

Irelia'nın saldırısı dengeyi yakalayarak, hedefe hasar verir ve yavaşlamasını sağlar. Ancak, hedefinin Irelia'dan daha fazla Can yüzdesine sahip olması durumunda, darbe hedefi yavaşlatmak yerine sersemletir. Irelia deştiği hedefine 80/120/160/200/240 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedefi 1/1.25/1.5/1.75/2 saniyeliğine %60 yavaşlatır.Hedefin can yüzdesi Irelia'nınkinden yüksekse, hedef yavaşlamak yerine aynı süre boyunca sersemler.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 325

(R) Hayalet Bıçaklar

Irelia, çağırdığı 4 ruh bıçağını fırlatır; bıçaklar fiziksel hasar verir ve deşip geçtikleri hedeflerden can sömürür. Irelia çağırdığı 4 ruh bıçağını fırlatarak deştikleri rakiplere 80/120/160 (+70% ek Saldırı Gücü) (+50% Yetenek Gücü) fiziksel hasar vermelerini sağlar. Irelia, şampiyonlara verdiği hasarın %25 kadarı (minyonlara ve canavarlara verdiği hasarın %10 kadarı) iyileşir.


Yetenek Bedeli: 100
Menzil: 1000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları