Son Aranan Sihirdarlar
Gragas Şampiyon Simgesi
Gragas
Kavgacı Ayyaş
Dövüşçü
Büyücü

Gragas ŞAMPİYONU HAKKINDA

Gragas İstatistikleri
Can Değeri 583.52 (Seviye Başına: +89)
Can Yenileme 5.5 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 400 (Seviye Başına: +47)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 61.38 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0.04 (Seviye Başına: +2.05%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 29.05 (Seviye Başına: +3.6)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 330

Gragas'ın dövüşmekten daha çok önemsediği bir şey varsa, o da içmektir. Daha da, daha da sert bira içme isteğiyle, sürekli mayalama kazanına atacak güçlü, olmadık malzemeler arar. Aniden parlayan, sağı solu belli olmayan bu yıllanmış alemci, kafa bulmayı sevdiği kadar kafa kırmayı da sever. Tuhaf biraları ve dengesiz kişiliği yüzünden, Gragas'la içmek başlı başına bir risktir.

Gragas iyi içkilere karşı sonsuz bir sevgi besler, ancak o kadar dayanıklıdır ki bir türlü arzu ettiği gibi sarhoş olamaz. Bütün bira fıçılarını boşaltıp yine de çakır keyif olamadığı bir gece, Gragas'ın kafasına bar taburesi değil, aklına bir düşünce yerleşti: Neden kendisini tam sarhoş eden bir bira mayalayamıyordu? O anda, tüm biraları bitirecek birayı mayalamaya karar verdi.

Gragas'ın arayışı sonunda onu, insan ayağı basmamış buzullardan en saf kutup suyunu elde edebileceği Freljord'a getirdi. Orada aradığını buldu: Benzerini hiç görmediği, kusursuz bir buz parçası. Bu erimeyen buz, birasına inanılmaz özellikler kazandırmakla kalmıyordu; içkiyi tam önerilen servis soğukluğunda tutmak gibi başarılı bir yan etkisi vardı.

Yeni içkisinin başarısıyla medeniyetin yolunu tutan Gragas, çabasının ürünlerini paylaşmak için sabırsızlanıyordu. Talihe bakın ki, Gragas'ın kızarık gözüne çarpan, içki ikram edilebilir ilk toplantı, Freljord'un geleceğini şekillendirecekti. Ashe ile ittifak kurup kurmamayı tartışmakta olan iki kabilenin arasındaki zaten kötü gitmekte olan bir görüşmeye paldır küldür daldı. Ashe gerilimin azalmasına sevinmişti ancak diğer savaşçılar sözlerinin bölünmesine kızarak sarhoş ahmağa hakaretler yağdırdılar. Gragas da Gragas'lığını göstererek, son derece diplomatik bir kafayla karşılık verdi ve eşi sadece Freljord efsanelerinde görülmüş bir kavga çıkardı.

Patırtıda yere serilenler sonunda ayaklanınca, Ashe dövüşmek yerine dostça bir içki içmeyi önerdi. Öfkeleri köpüklerde soğuyan kabile savaşın eşiğinden dönerek Gragas'ın birasıyla dostluk bağı kurdu. Savaş ihtimali atlatıldı ve Gragas kahraman oldu, ama o hala yeni birasıyla da sarhoş olamadığına yanıyordu. O da yine yollara düşerek, tundrada Runeterra'nın en mükemmel birasına koyacağı malzemeler aramaya devam etti.

''Bira fıçısında balık olsam...''
-- Gragas

(P) Pasif İçelim Güzelleşelim

Gragas yetenek kullandığında içkisinden bir yudum alarak azami Can değerinin %4'ünü geri kazanır. Bu etki 8 saniyede bir kez gerçekleşebilir.

(Q) Fıçı Yuvarla

Gragas fıçısını belli bir yere yuvarlar; fıçı etkinleştirilerek patlatılabileceği gibi, 4 saniye sonra kendi kendine de patlayabilir. Patlamaya maruz kalan rakiplerin Hareket Hızı azalır. Gragas fıçısını belli bir konuma yuvarlar. Bu yetenek tekrar etkinleştirildiğinde veya 4 saniye sonra fıçı patlar ve yakındaki rakiplerin 80/120/160/200/240 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı almalarını ve Hareket Hızlarının 2 saniyeliğine %40/45/50/55/60 azalmasını sağlar.Fıçı mayalandıkça verdiği hasar ve yavaşlatma miktarı artar; bu artış 2 saniye sonrasında %150 değerine kadar çıkabilir. Minyonlara %70 hasar verir.


Yetenek Bedeli: 60 / 65 / 70 / 75 / 80 MANA
Menzil: 850

(W) Ayyaş Hiddeti

Gragas 1 saniyeliğine fıçısından içki içerek boğazını ıslatır. İçmeyi bitirdiğinde kazandığı sarhoş gücüyle bir sonraki normal saldırısında yakındaki bütün rakiplere büyü hasarı verirken, aldığı hasar azalır. Gragas fıçısından bir yudum alır ve 2.5 saniyeliğine aldığı hasar %10/12/14/16/18 azalır.İçmeyi bitirdikten sonraki ilk normal saldırısı çevredeki rakiplere 20/50/80/110/140 (+30% Yetenek Gücü) artı azami Can değerlerinin %8 kadarı (Canavarlara karşı en fazla 300) büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 30 Mana
Menzil: 20

(E) Vücut Darbesi

Gragas belli bir konuma hücum ederek, karşılaştığı ilk birime çarpar ve yakındaki bütün birimlere hasar verir ve onları sersemletir. Gragas belli bir konuma hücum ederek karşısına çıkan ilk rakibe çarpar. Bölgedeki rakiplere 80/130/180/230/280 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve rakipleri geriye iterek 1 saniyeliğine onları yavaşlatır.Gragas bir birimle çarpışırsa, Vücut Darbesi'nin Bekleme Süresi 0 saniye azalır.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 600

(R) Patlayan Fıçı

Gragas fıçısını belli bir alana savurur. Fıçının patlama alanı içinde kalan rakiplere hasar vererek onları geri savurur. Gragas'ın savurduğu fıçı, yere indiğinde patlar. İsabet alan rakipler 200/300/400 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır ve patlamadan uzağa savrulur.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 1000

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları